OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Branding

Co to jest branding?

Branding to proces budowania marki, czyli nadawania firmie wyjątkowych cech i wartości. Odróżniają one markę od konkurencji i jednocześnie – są ważne z punktu widzenia grupy docelowej. Branding to proces, który sprawia, że marka jest bardziej zrozumiała, bliższa ludziom, przez co odbiorca może łatwiej się z nią utożsamić lub też nie. W procesie brandingu wykorzystujemy szereg narzędzi do tworzenia i wyrażania tożsamości marki, która z kolei tworzy w głowie odbiorców skojarzenia i opinie, czyli wizerunek marki. Sukces brandingu jest wtedy, gdy na pytanie o dany produkt/usługę w kontekście rozwiązania problemu jesteśmy wymienieni jako pierwsi (top of mind).

Kliknij przycisk poniżej, a nasz specjalista w ciągu 24h skontaktuje się z Tobą.

Tworzymy branding dla marek producentów, dystrybutorów oraz firm usługowych

Co zyskasz dzięki brandingowi?

Zobacz 3 najważniejsze korzyści brandingu

Doświadczenie

Wizerunek marki

Konsekwentnie komunikowana tożsamość marki buduje jej spójny i trwały wizerunek, na który składają się skojarzenia, opinie i wartościowanie marki w głowach odbiorców. To znacznie ułatwia identyfikację z marką, a co za tym idzie - zwiększa świadomość na temat jej istnienia.

Efektywność działań

Rozpoznawalność marki

Branding ułatwia dobre zrozumienie wartości i cech marki, co znacznie zwiększa jej świadomość. Dzięki temu odbiorcy łatwo mogą powiązać swój problem z potrzebą zakupu produktu/usługi konkretnego brandu. Zwłaszcza że częściej wybierają marki, które już znają.

kompetencje 20 ekspertów marketingu i poligrafii

Wiarygodność marki

Budowa marki to spójna i konsekwentna komunikacja w aspekcie zarówno wizualnym, jak również w kontekście treści komunikatów marketingowych. Takie działania czynią markę dużo bardziej wiarygodną, co sprawia, że odbiorcy chętniej jej ufają i chętniej po nią sięgają.

Nasza oferta brandingowa

Na jakim etapie jest Twoja marka?

kreatywna agencja tworzy nową markę

Tworzenie nowej marki

Budowanie nowej marki rozpoczynamy od dokładnej analizy rynku. Idealnie jest, gdy badamy rynek przed stworzeniem produktu/usługi. Niejednokrotnie jednak strategię wprowadzenia marki na rynek opracowujemy do gotowego produktu/usługi. Wówczas nadajemy im jedynie unikalne cechy i wartości.

kreatywna agencja reklamowa pracuje nad brandingiem

Rebranding

To proces związany ze zmianą pozycjonowania rynkowego i tożsamości marki, które z kolei wywołują zmianę w postrzeganiu wizerunku marki. Zmiany identyfikacji wizualnej w rebrandingu wynikają ze zmian w strategii marketingowej.

branding refreshing

Refreshing

To odświeżenie logo zgodnie z panującymi tendencjami w projektowaniu. Jednak refreshing może również oznaczać delikatną korektę strategii marki, wynikającą z rozwoju oferty marki i potrzeby poszerzenia grupy docelowej.

Jak wygląda proces tworzenia brandingu

Zobacz krok po kroku.

1
2
3
4
1
2
3
4

Strategia marki

Strategia komunikacji marki

Tożsamość wizualna marki

Konsekwentna komunikacja marki

Z czego składa się branding

Proces budowania marki krok po kroku

Strategia marketingowa

Powinna być pierwszym elementem każdego procesu brandingowego, niezależnie od tego czy tworzymy zupełnie nową markę, czy też zmieniamy markę, która już funkcjonuje na rynku.

Proces budowania strategii zawsze rozpoczyna się dogłębną analizą rynku.

Naming

Naming to proces kreatywny nadawania nazwy marce w oparciu o założenia wynikające ze strategii marketingowej. Tutaj następuje weryfikacja dostępności domen dla nazwy oraz sprawdzenie możliwości jej zastrzeżenia w urzędzie patentowym. Naming jest najczęściej związany z tworzeniem nowej marki, jednak zdarza się, że i w rebrandingu dochodzi do zmiany nazwy.

Tożsamość wizualna marki

To sposób, w jaki marka pokazuje siebie poprzez elementy identyfikacji wizualnej we wszystkich miejscach styku klienta z marką. Są nimi: logo, typografia, kolorystyka, motywy graficzne czy patterny.

Spójna i konsekwentna komunikacja marki online i offline

Strategia marketingowa i system komunikacji wizualnej to solidna baza w procesie budowania marki. Jednak nawet najlepiej wykonana nie zadziała, jeśli nie będzie stale, spójnie i konsekwentnie wdrażana w codzienne działania marketingowe i reklamowe marki. Branding jest procesem ciągłym, ponieważ każdego dnia marka walczy o zaszczytną pozycję top of mind w głowie odbiorców. Silna marka, to taka, która wywiera natychmiastowe skojarzenia, jest rozpoznawalna i łatwo można się z nią identyfikować. Rynek się zmienia, zmieniają się też potrzeby klientów i marka powinna na bieżąco je śledzić i adekwatnie reagować. Natomiast DNA marki powinno pozostać niezmienne.

Zastanawiasz się jak mógłby wyglądać branding w Twojej firmie?

Kliknij przycisk poniżej, a nasz specjalista  skontaktuje się z Tobą.

Chcesz wprowadzić nową markę na rynek?

A może widzisz, że Twoja marka wymaga przebudowy

Bezpłatna

Konsultacja marketingowa

Pierwszym działaniem, jakie proponujemy, jest bezpłatna konsultacja, która daje nam możliwość lepszego poznania się nawzajem.

Konsultacja marketingowa składa się z 4 kroków. Zobacz, co oznaczają:

Krok 1: Rozmowa

Krok pierwszy to rozmowa o konkurencji, ofercie, specyfice branży oraz celach biznesowych Twojej firmy.

Krok 2: Analiza

Krok drugi to analiza widoczności Twojej marki w internecie na tle konkurencji (wyszukiwarka Google, Social Media) oraz sprawdzenie firmowej strony www pod kątem optymalizacji (konwersji i SEO).

Krok 3: Spotkanie

Krok trzeci to spotkanie. Formuła takiego spotkania ma charakter prezentacji-warsztatu (1-2h) i jest podzielona na dwie części:

1) Pierwsza część — omawiamy konkurencję na podstawie przygotowanych przez nas analiz:

– widoczność w Google,

– frazy kluczowe,

– optymalizacja strony pod SEO,

– czytelność nawigacji www,

– optymalizacja pod kątem konwersji,

– wiarygodność i wizerunek w internecie.

2) Druga część — wprowadzasz nasz w specyfikę Twojej firmy, jednocześnie mówiąc o najważniejszych cechach wyróżniających Twoją ofertę na tle konkurencji.

Następnie omawiamy możliwe rozwiązania oraz potrzebne materiały do stworzenia atrakcyjnych treści wizualnych i tekstowych (zdjęcia, video, porady eksperckie itp.)

Krok 4: Propozycja współpracy

Krok czwarty to przygotowanie propozycji współpracy, dopasowanej do Twoich oczekiwań i specyfiki firmy.

    Porozmawiajmy!

    Nasz ekspert zupełnie bezpłatnie podpowie możliwe rozwiązania. Kto wie, może to przedsmak wspaniałej współpracy?

    Lub zadzwoń bezpośrednio:
    +48 660 460 196