OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Łączymy offline z online

Oferta Kreatywnej agencji reklamowej

Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość.

 

To, jak postrzegasz markę, zależy od wszystkich, nawet najdrobniejszych doświadczeń, wyniesionych na bazie kontaktu z firmą, jej produktami lub usługami.

Dlatego niezależnie od tego czy realizujemy dla Ciebie katalog wizerunkowy, stronę internetową czy odpowiadamy za całą komunikację online i offline — działamy zgodnie z wypracowanym i sprawdzonym procesem kreowania wizerunku marki.

Kliknij i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić

Szeroki zakres usług marketingowych online i offline

Zobacz ofertę kreatywnej agencji reklamowej

Strategia marketingowa

Strategia marketingowa jest narzędziem różnicującym produkty. Jej celem jest zwiększenie wartości postrzeganej produktu. Najczęściej jest to budowa marki, która jest wartością nadrzędną — nad produktem lub usługą. Strategia marketingowa pozwala na ustalenie zestawu unikalnych i charakterystycznych cech, które sprawiają, że marka różni się od konkurencji i jest atrakcyjna dla danej grupy odbiorców (strategia marki). Strategia marketingowa pomaga też zdecfiniować, w jaki sposób marka powinna komunikować się z klientami (strategia komunikacji).

Strategia komunikacji

Mówi o tym jak realizować założenia strategii marki w komunikacji zewnętrznej z klientami i komunikacji wewnętrznej z pracownikami.

Strategia marki

Określa, jak marka powinna być pozycjonowana na rynku względem konkurencji, a także — jak powinna być postrzegana przez grupę odbiorców.

Audyt marketingowy

Audyt marketingowy to pierwszy etap tworzenia strategi marketingowej nazywany przez nas etapem analitycznym. Analizę zawsze rozpoczynamy od spotkania warsztatowego, podczas którego przeprowadzamy wywiad z osobami zarządzającymi sprzedażą i marketingiem w firmie. Jest to moment, w którym poznajemy firmę, ofertę, wyzwania, cele biznesowe, identyfikujemy bolączki i ograniczenia. Podczas wywiadu pozyskujemy informację na temat rynku, klientów oraz konkurencji.

W kolejnym kroku audytu marketingowego pogłębiamy analizę wewnętrzną i rozpoczynamy analizę zewnętrzną. Na analizę wewnętrzną składają się badania marketingowe, a ich sposób dobieramy do naszych możliwości i budżetu, gdyż nawet najprostsze badania są lepsze niż ich brak. Najczęściej stosujemy wywiady bezpośrednie na wybranej grupie (pracownicy, klienci, przedstawiciele grupy docelowej), a następnie przeprowadzamy ankietę na szerszej grupie badawczej. Zwieńczeniem analizy wewnętrznej jest warsztat strategiczny z przedstawicielami wszystkich działów firmy, podczas którego wykonujemy analizę SWOT i wyciągamy wnioski z analizy konkurencji, a następnie płynnie przechodzimy do strategii marki, czyli do drugiego etapu strategii marketingowej.

Analiza zewnętrzna z kolei, określa potencjał i potrzeby rynku, a także prześwietla markę i jej konkurencję. Strateg agencji wykonuje tzw. desk resarch, czyli analizę informacji dostępnych w Internecie, która ma na celu rozkodowanie strategii marek konkurencyjnych i zobrazowanie ich na mapach percepcji. Szczegółowo analizujemy działania firmy we wszystkich kanałach komunikacji, jak również efekty tych działań.

agencja marketingowa katowice

Projektowanie graficzne

W świecie pełnym szablonowych projektów przeładowanych treścią dobry dizajn to podstawa skutecznego marketingu. Nasi graficy zadbają o czytelność, zgodność z aktualnymi trendami i spójność z identyfikacją wizualną  projektów graficznych dla Twojej firmy.

Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna jest ściśle powiązana ze strategią marki. To ona tworzy tożsamość wizualną marki, która kreuje określony wizerunek w umysłach klientów.

Projektowanie logo

Logo jest głównym elementem identyfikacji wizualnej marki. Ważne, by ewoluowało z duchem czasu i obowiązującymi trendami w projektowaniu, a równocześnie strzegło prawidłowego DNA marki.

Reloging

Reloging to zmiana, odświeżenie loga, czyli znaku słownego/słowno-graficznego identyfikującego markę. Stosujemy je po to, by marka nie kojarzyła się z przestarzałą czy stojącą w miejscu. Musisz pamiętać, że tak jak rozwijają się produkty i usługi firmy, tak i powinna ewaluować identyfikacja wizualna firmy, której najważniejszym elementem jest właśnie logo.

Fotografia reklamowa

Autentyczne zdjęcie jest warte więcej niż 1000 słów, a i tak wiele firm wciąż korzysta z powtarzalnych i stockowych. Autorskie sesje zdjęciowe budują wiarygodny wizerunek firmy,  a także skracają dystans i ułatwiają budowanie relacji z klientami.

Grafika reklamowa

Grafika reklamowa to sztuka kompromisu pomiędzy ilością treści do przekazania a harmonią projektu. Projektowanie grafiki reklamowej wymaga dużej kreatywności, by zachować spójność z identyfikacją wizualną i jednocześnie nie popaść w monotonie.

Materiały reklamowe

W świecie pełnym agresywnych komunikatów marketingowych i szablonowych projektów przeładowanych treścią — dobry projekt to podstawa skutecznego marketingu. Nasi graficy zadbają o czytelność, zgodność z aktualnymi trendami i spójność z identyfikacją wizualną  projektów graficznych dla Twojej firmy.

Własne studio graficzne w agencji reklamowej to duży komfort we współpracy do firm, które potrzebują szybkiej reakcji.

Branding

Branding to stworzenie tożsamości marki, która zbuduje w głowach klientów określony wizerunek oraz emocjonalny związek pomiędzy marką a odbiorcą. Jednak na tym nie koniec i co więcej — to dopiero początek!  Branding to ciągły proces budowania świadomości marki z wykorzystaniem różnych narzędzi i działań z zakresu zarządzania i marketingu. Jego celem jest utrwalenie i szerzenie określonego wizerunku wśród odbiorców.

Strategia wprowadzenia marki na rynek

Strategia wprowadzenia marki na rynek jest najbardziej komfortową sytuacją, gdyż nie niesie za sobą wielu ograniczeń, które występują w budowaniu strategii dla marek już istniejących. W pierwszym etapie skupiamy się na analizie rynku i konkurencji w poszukiwaniu unikalnego pozycjonowania marki i dopiero wtedy tworzymy produkty/usługi i ofertę zgodne ze strategią marki.

Naming

Naming to ostatni element procesu budowania strategii wprowadzenia nowej marki. Obejmuje tworzenie ciekawych sloganów, nazw firm, produktów czy usług.

Rebranding

Rebranding to nie tylko zmiana logo. Zmiana wizerunkowa np. w postaci zmiany logo lub key visual’a jest konsekwencją modyfikacji pozycjonowania rynkowego marki. Rebranding to tak naprawdę proces zdefiniowania filarów marki na nowo: jej wartości, przesłania, obietnicy.

Refreshing

Refreshing to odświeżenie, dostosowanie do aktualnych trendów logo i/lub lekka korekta strategii marki. Zmiany w pozycjonowaniu rynkowym są niewielkie i najczęściej związane z rozwojem oferty firmy lub poszerzeniem grupy odbiorców.

agencja reklamowa oferta branding, identyfikacja wizualna

Marketing

Stając się Twoim Prywatnym Działem Marketingu, uzupełniamy kompetencje Twojego zespołu lub działamy w pełnym zakresie. Możesz liczyć na nasze pełne zaangażowanie i partnerstwo oraz transparentne rozliczenie z efektów prowadzonych działań marketingowych. Decydując się na outsourcing marketingu, zyskujesz kilku specjalistów z różnych dziedzin, a także dostęp do zaawansowanych narzędzi. Po prostu masz pewność, że działania marketingowe Twojej firmy są spójne, przemyślane, a ich efekty stale mierzone.

Content marketing

Content marketing to nic innego jak marketing treści, mający na celu m.in. pozyskanie stałego grona klientów.

Kampanie reklamowe

Stosowanie kampanii reklamowej przyczynia się do realizacji firmowych celów w możliwie krótkim czasie.

Tworzenie stron internetowych

Strona internetowa jest najczęściej pierwszym miejscem styku klienta z marką. Jak pokazują badania stanowi aż 75% wagi decyzji zakupowej. Projekt strony internetowej powinien być wynikiem strategii komunikacji, która wskaże do kogo i w jaki sposób mówimy.

Kluczowym elementem przy tworzeniu strony internetowej jest odpowiedź na pytanie jakie cele ma realizować. Idealna strona łączy w sobie dobry wizerunek z funkcjonalnością oraz konkurencyjny content. Powinna być również zoptymalizowana pod SEO (spełniać odpowiednie aspekty techniczne i zawierać konkretne treści).

Outsourcing marketingu

Usługa outsourcingu pozwala przenieść ciężar prowadzenia działań marketingowych na profesjonalny zespół ekspertów.

Agencja reklamowa 360 potrafi skutecznie łączyć marketing online z offline

Materiały reklamowe

Pomożemy Ci wykreować materiały reklamowe, które zbudują oczekiwany wizerunek Twojej firmy. Zajmiemy się wszystkim: od koncepcji, przez projektowanie, aż po produkcję. Możesz mieć pewność, że utworzone przez nas materiały będą wyjątkowe i oryginalne. Nie zapomnimy też o Twoich oczekiwaniach, dlatego… razem wykreujeMY najlepsze rozwiązania!

Katalogi firmowe

Do dziś w wielu branżach katalog firmowy jest nadal podstawowym narzędziem marketingu bezpośredniego.

Opakowania

Po zakupie produktu to opakowanie robi pierwsze wrażenie, a więc wpływa na doświadczenie Klienta z marką. Jeśli jest dobrze przemyślane — ma pozytywny wpływ na postrzeganie marki, dlatego nasze opakowania są zawsze w pełni dopracowane zarówno pod względem technicznym, jak i wizerunkowym.

Segregatory firmowe

Na spójny wizerunek marki składają się również materiały biurowe, takie jak segregatory. Możesz używać ich w swoim biurze, jak i obdarowywać nimi Klientów czy kontrahentów.

Gadżety z logo

Na pełen wizerunek składają się zarówno działania online i offline, dlatego nie zapominaj o marketingu tradycyjnym. Pomożemy Ci zaskoczyć Klientów ciekawymi gadżetami reklamowymi, dzięki którym Twoja marka zostanie zapamiętana.

Oryginalne i nowoczesne materaiły reklamowe to specjalność naszej agencji reklamowej

Wydawnictwo

Dzięki 30-letniej obecności na rynku zdobyliśmy doświadczenie w wydawaniu kalendarzy, notesów i produktów custom publishing. Jako producent kalendarzy i notesów, wykreowaliśmy markę własną dobrekalendarze.pl. Jest to marka dedykowana firmom, które chcą zamówić kalendarze bądź notesy według autorskich projektów. Kierując się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, podpowiadamy klientom najlepsze rozwiązania w zakresie personalizacji produktów. Indywidualizacja produkcji pozwala na osiągnięcie oryginalnych i niepowtarzalnych rozwiązań. A dzięki wypracowanym relacjom ufają nam klienci nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski.

Kalendarze firmowe

Kalendarze firmowe to niezwykle istotny element wizerunku i budowania relacji z klientami. Przez wiele lat działalności na rynku reklamowym wyspecjalizowaliśmy się w produkcji kalendarzy książkowych (terminarzy), trójdzielnych i biurkowych, jak również — notesów firmowych. Z czasem stworzyliśmy własną markę autorskich kalendarzy i notesów pod nazwą Dobre Kalendarze.

Notesy firmowe

Notesy firmowe, podobnie jak kalendarze, to jeden z pomysłów na prezenty dla klientów, kontrahentów, jak również pracowników firmy.

Są doskonałymi nośnikami komunikatów marketingowych i pozwalają na co dzień przypominać obdarowanym o naszej firmie.

Notesy są również częścią oferty naszej marki własnej Dobre Kalendarze.

Custum publishing

W dzisiejszych czasach dzielenie się fachową wiedzą bardzo zyskało na znaczeniu i bez wątpienia stało się wyznacznikiem dobrej komunikacji marketingowej. Oznacza to, że autorskie treści firmowe mają ogromne znaczenie w budowaniu wizerunku marki eksperta i bynajmniej nie muszą ograniczać się tylko do wpisów blogowych czy tych zamieszczanych na LinkedInie.

Zarówno publikacje drukowane, jak i te elektroniczne, są w cenie, jednak wymagają odpowiedniej oprawy i dobrej korekty. Nasze wieloletnie doświadczenie wydawnicze pomoże utworzyć je tak, aby były wyjątkowe i wywarły pożądany efekt  w oczach Twoich Klientów.

Dobre kalendarze to marka własna Agencji Reklamowej Grupa Informax specjalizująca się w wydawnictwie personalizowanych kalendarzy i notesów

Wybrane realizacje naszej Agencji Reklamowej

Zobacz efekty współpracy z nami

Bezpłatna

Konsultacja marketingowa

Pierwszym działaniem, jakie proponujemy, jest bezpłatna konsultacja, która daje nam możliwość lepszego poznania się nawzajem.

Konsultacja marketingowa składa się z 4 kroków. Zobacz, co oznaczają:

Krok 1: Rozmowa

Krok pierwszy to rozmowa o konkurencji, ofercie, specyfice branży oraz celach biznesowych Twojej firmy.

Krok 2: Analiza

Krok drugi to analiza widoczności Twojej marki w internecie na tle konkurencji (wyszukiwarka Google, Social Media) oraz sprawdzenie firmowej strony www pod kątem optymalizacji (konwersji i SEO).

Krok 3: Spotkanie

Krok trzeci to spotkanie. Formuła takiego spotkania ma charakter prezentacji-warsztatu (1-2h) i jest podzielona na dwie części:

1) Pierwsza część — omawiamy konkurencję na podstawie przygotowanych przez nas analiz:

– widoczność w Google,

– frazy kluczowe,

– optymalizacja strony pod SEO,

– czytelność nawigacji www,

– optymalizacja pod kątem konwersji,

– wiarygodność i wizerunek w internecie.

2) Druga część — wprowadzasz nasz w specyfikę Twojej firmy, jednocześnie mówiąc o najważniejszych cechach wyróżniających Twoją ofertę na tle konkurencji.

Następnie omawiamy możliwe rozwiązania oraz potrzebne materiały do stworzenia atrakcyjnych treści wizualnych i tekstowych (zdjęcia, video, porady eksperckie itp.)

Krok 4: Propozycja współpracy

Krok czwarty to przygotowanie propozycji współpracy, dopasowanej do Twoich oczekiwań i specyfiki firmy.

    Porozmawiajmy!

    Nasz ekspert zupełnie bezpłatnie podpowie możliwe rozwiązania. Kto wie, może to przedsmak wspaniałej współpracy?

    Lub zadzwoń bezpośrednio:
    +48 660 460 196