OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Z czego składa się marka?

Identyfikacja wizualna firmy

Identyfikacja wizualna to podstawowy element tworzenia wizerunku firmy lub marki. To budowanie tożsamości oraz świadomości. Już nie wystarczy dobre logo i kilka stworzonych materiałów reklamowych. Współczesne standardy biznesu i komunikacji wymagają dużo szerszego podejścia do wizerunku – wymagają stworzenia wizualnego systemu marki.

Dzięki zaprojektowaniu systemu identyfikacji wizualnej odczujesz pewne korzyści. Odbiorcy (klienci) mają możliwość łatwiejszego rozpoznania firmy/marki wśród wszystkich na rynku. A jak dobrze wiemy – nie jest to łatwe. Zaprojektujemy dla Ciebie system identyfikacji wizualnej w taki sposób, aby wywołały one u odbiorców pożądane uczucia i emocje!

Katowice to nasze rodzinne miasto, ale obsługujemy firmy nie tylko ze Śląska!
Nie traćmy czasu!

Kliknij przycisk poniżej, a nasz specjalista w ciągu 24h skontaktuje się z Tobą.

Kreatywna agencja reklamowa pracuje nad identyfikacją wizualną

Dlaczego identyfikacja wizualna jest Ci potrzebna?

Pokaż kim jesteś

``Pokaż mi swoje logo, a powiem Ci, kim jesteś``. Po pierwsze logo i identyfikacja wizualna mówi o tym kim jest Twoja firma. To główne czynniki odpowiadające za kojarzenie marki wśród klientów. Badania wskazują, że do oceny firmy potrzebujemy jedynie 10 sekund, spoglądając na logo. A zatem należy podjąć działania, w wyniku których Twoja marka stanie się bardziej widoczna. Co więcej będzie budziła oczekiwane skojarzenia u odbiorców.

Wizerunek Twojej firmy/marki znacząco wpływa na decyzje grupy docelowej. Jeśli jest on profesjonalny - wzbudzi zaufanie i pomoże Twoim klientom podjąć decyzję zakupową. Jednocześnie znana marka, wzbudzająca zaufanie, jest dla nich gwarancją, że ich oczekiwania zostaną spełnione. Pamiętaj, że budowanie zaufania jest procesem długotrwałym, jednak można je błyskawicznie stracić. Dlatego tak ważne jest regularne dokładanie wszelkich starań o dobry wizerunek.

Zdecydowanie ważną (jeśli nie najważniejszą) korzyścią z tytułu budowania odpowiedniego wizerunku jest zysk. Klienci znają już Twoje logo, markę. Zaufali Ci, kupili i wrócą. A to jest w biznesie najcenniejsze - zadowoleni klienci. Dzięki nim masz sprzedaż i polecenia! Dzięki nim popularność Twojej firmy będzie rosła tak długo jak będziesz o to dbał. Budując wciąż i stale wizerunek Twojej firmy, będziesz korzystać z płynących z tego tytułu profitów.

Twoja firma nie ma jeszcze systemu identyfikacji wizualnej?

A może masz tylko logo, a Twoje materiały są niespójne?

Jeśli potrzebujesz informacji ile będzie kosztowało opracowanie identyfikacji wizualnej, wyślij zapytanie. W ciągu 24h skontaktuje się z Tobą nasz doradca.

Czym jest identyfikacja wizualna firmy?

Identyfikacja wizualna firmy  obejmuje wiele elementów, często pozornie drobnych, ale tworzących spójny wizerunek całej firmy. Można tutaj wymienić kilka punktów styku klienta z Twoją marką, które powinny być zaprojektowane w ramach systemu identyfikacji wizualnej:
– ogólna kolorystyka marki,
– logo,
– krój czcionki logotypu,
– druki firmowe,
– wygląd produktów i ich opakowań.

Księga znaku

Standaryzacja logo – opis budowy logo oraz przykłady jak należy stosować znak do jego prawidłowego używania. Określenie kolorów, w jakich występuje oraz w wersji czarno-białej.

System Identyfikacji Wizualnej (SIW)

SIW jest po to, aby wewnętrzne materiały reklamowe nie różniły się w zakresie głównej grafiki, kolorystyki czy używanej czcionki. System Identyfikacji Wizualnej zawiera projekty wszystkich materiałów reklamowych, którymi posługuje się firma.

identyfikacja wizualna firmy

Od czego zacząć?

KROK 1

Historia, wizja i misja firmy

Zacznijmy od początku. Aby dobrze opracować system identyfikacji wizualnej dla Twojej firmy, potrzebujemy kilku informacji. Opowiedz nam o firmie: kiedy i jak powstała oraz jaki jest jej cel.

KROK 2

Wartości

Marka to nie tylko logo, ale również wartości jakie chce przekazać. Wybór koloru, czcionki czy też motywu przewodniego nie może być przypadkowy. Powinien bezpośrednio nawiązywać do wartości, z którymi powinna być kojarzona Twoja firma.

KROK 3

Grupa docelowa

Abyśmy mogli opracować identyfikację wizualną, powiedz nam, jaka jest Twoja grupa odbiorców. Komu chcesz sprzedawać, kim są i co robią. Powiedz nam też jakich klientów nie chcesz obsługiwać. Pomoże nam to w odpowiednim projektowaniu identyfikacji dla Twojej firmy.

KROK 4

Przewaga konkurencyjna

Wiemy już o Twojej firmie sporo. Określ, w czym jesteś najlepszy i co możesz zaproponować swoich klientom lepszego niż konkurencja. To ważne, ponieważ takich firm jak Twoja jest wiele. Trzeba wydobyć z niej to, co jest najlepsze i komunikować to Twoim klientom.

Korzyści jakie odczujesz po wprowadzeniu spójnej identyfikacji wizualnej firmy

system identyfikacji wizualnej

Zwiększenie świadomości marki (Brand Awareness)

To wpływanie na to co myślą o Tobie klienci. Identyfikacja wizualna pomaga im rozpoznać Twoją firmę spośród innych, a co więcej wybrać Cię i Twój produkt.

Wykreujesz rozpoznawalność w branży

Wraz ze zwiększeniem świadomości marki staniesz się rozpoznawalny.

Otrzymasz księgę znaku, czyli zbiór reguł, który pozwoli na utrzymanie wizualnej spójności

To budowa spójnego przekazu wizerunki marki. Spójna komunikacja to podstawa, aby klienci odebrali cię jako profesjonalną firmę.

    Porozmawiajmy!

    Nasz ekspert zupełnie bezpłatnie podpowie możliwe rozwiązania. Kto wie, może to przedsmak wspaniałej współpracy?

    Lub zadzwoń bezpośrednio:
    +48 660 460 196