Opakowanie produktu – jedno z rodzajów opakowań, które istnieje na rynku. W 2020 roku realizację taką wykonaliśmy dla laboratorium GeneMe. Klient potrzebował pudełek, które miały służyć do zapakowania i transportu odczynników laboratoryjnych. Miały pełnić również jeszcze jedną funkcję: jako stojak laboratoryjny. Po kilku rozmowach oraz przedstawieniu mock-upów udało się ustalić jak ostatecznie opakowanie produktu ma wyglądać. Rozpoczęliśmy od określenia konstrukcji pudełka oraz uzyskaniu zawartości pudełek. Kluczową rzeczą było zdefiniowanie wielkości i funkcji produktów, które miały być wkładane do stojaków laboratoryjnych.
Kolejno wyrysowaliśmy wykrojniki i wykonaliśmy prototypy. W trakcie prac przygotowawczych kilka razy zmienialiśmy pudełko, tak aby w efekcie otrzymać konstrukcję i wielkość najbardziej optymalną. Wykonaliśmy po drodze kilka mini produkcji aby po pierwsze zaspokoić potrzeby klienta, po drugie sprawdzić pudełka w praktyce. Wystąpiło jeszcze kilka modyfikacji, zarówno konstrukcyjnych jak i doboru surowca. Po drodze też pojawiły się nowe potrzeby jak personalizowane kody QR, nakładki oznakowujące pierwszą fiolkę czy też inne naklejki. Zdecydowanie był to obszerny projekt, w którym sporo elementów wymagało dobrania odpowiednich surowców, szczegółowego opracowania konstrukcyjnego oraz dużej precyzji wykonania prototypów jak i produkcji głównej.
Głównymi trudnościami był sam proces wymyślenia jak takie pudełko stworzyć, jak prawidłowo je wysztancować, aby później dało się w sposób maszynowy bez większych trudności skleić a potem też w bezpieczny sposób dostarczyć. Po drodze pojawiła się też potrzeba wykonania pudełka zbiorczego na 4szt stojaczków. To pudełko też przeszło kilka modyfikacji aby otrzymać ostateczną formę i funkcjonalność. Projekt ten był złożony i skomplikowany, który pokazał, że wykonanie opakowania produktu nie należy do łatwych realizacji. Dzięki naszemu doświadczeniu, zaangażowaniu zespołu udało nam się ten cel osiągnąć!