OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Blog firmowy – jakie korzyści daje ✍️ ?

Technologia zmienia nasze nawyki, stąd nie dziwi trend coraz mocniejszego stawiania na wideo ze strony wydawców i platform (przykładem jest np. zmiana algorytmów FB faworyzująca filmy) oraz rosnącego zainteresowania grafikami i filmami okazywanego przez internautów (i coraz mniejszej koncentracji przy czytaniu).

Wciąż jednak blog firmowy + content marketing to kombinacja, w którą warto inwestować (oczywiście artykuły blogowe nie muszą składać się wyłącznie z treści tekstowych, wciąż jednak dominuje w nich słowo pisane). Co daje blog w e-marketingu firmy?

Zaufanie

Prężnie rozwijający się rynek e-commerce w połączeniu z dobrą koniunkturą gospodarczą sprawiają, że żyjemy w czasach dużej konkurencji sprzedawców oraz rosnących wymagań ze strony klientów. Ci ostatni podejmując decyzje zakupowe, coraz częściej kierują się nie ceną, a wartościami. Wybierają marki, z którymi się utożsamiają oraz te, które były w stanie przykuć uwagę na tyle, by zostały zapamiętane.

Blog firmowy umożliwia budowę zaufania. Poprzez artykuły eksperckie, rankingi i zestawienia produktów oraz teksty wiążące naszą markę z określonym stylem życia budujemy wiarygodny obraz firmy. Dzieląc się wiedzą firmy, tworzymy więź z czytelnikiem. Mogąc na nas polegać, klient chętniej skorzysta z naszych usług. 

Ten proces należy traktować jako długofalową inwestycję: przekładającą się najpierw na świadomość i zasięg marki, później zaś – wyniki sprzedażowe.

Promocja

Oprócz budowy autorytetu blog firmowy możemy wykorzystać jako miejsce reklamy. Ważne, by nie być zbyt nachalnym i pisać rzetelnie. Recenzje, zestawienia oraz artykuły o najlepszych produktach/nowościach muszą być wiarygodne i nie powinny pojawiać się zbyt często. Musi być taktownie, autentycznie i z dużym wyczuciem.

Budowa silnej pozycji

Posiadanie dobrze zbudowanego bloga firmowego to nie tylko budowa wizerunku eksperta i lepszego kontaktu z klientem. To również poprawa pozycji w wyszukiwarce Google. Publikowanie na stronie wartościowych materiałów jest korzystne dla pozycjonowania SEO. Zwiększa nasze szanse na przyciągnięcie i zatrzymanie internauty na naszej stronie firmowej, daje również możliwość podlinkowania naszych wpisów w innych miejscach.

Publikowanie na blogu firmowym to również okazja do zawalczenia o uwagę klientów w Social Media. Wartościowe materiały dzięki odpowiedniej promocji trafią do zainteresowanych tematem.

https://www.facebook.com/InfomaxGroup/photos/a.574271899412551/1026537484185988/?type=3&theater

Potencjał wart wykorzystania

Sumiennie i fachowo prowadzony blog firmowy daje nam wiele możliwości budowania pozycji marki w internecie. Blog firmowy to:

  • idealne miejsce, by rozpoczynać kampanie reklamowe,
  • wzmocnienie pozycjonowania,
  • tania forma promocji,
  • sposób na budowę zaufania i lojalności klienta,
  • okazja do przedstawienia firmy na zewnątrz (potencjalnym partnerom i pracownikom),
  • materiały do wykorzystania w Social Media.

Korzyści jest naprawdę sporo – zagłębiając się w szczegóły, można wymienić naprawdę sporo zalet prowadzenia profesjonalnego bloga. Oczywiście blog firmowy powinien być prowadzony sumiennie, z dbałością o jakość publikowanych tekstów. Błędy merytoryczne i brak systematyczności przyniosą efekty odwrotne.

Dlatego, kiedy podejmiemy decyzję o tworzeniu i prowadzeniu bloga firmowego, zadbajmy o poświęcenie mu należytej uwagi.