OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Case study: odświeżenie wizerunku firmy Robelit

Dziś zajmiemy się branżą budowlaną, a dokładniej firmą ROBELIT. Powierzonym nam zadaniem było przede wszystkim odświeżenie wizerunku klienta (rebranding), a także opieka nad jego działaniami promocyjnymi. Z firmą współpracujemy od wielu lat, więc czas najwyższy na porządne case study. Czego dowiesz się z poniższego tekstu?

 • zobaczysz jak wyglądało podjęcie wspólnych działań nad projektem,
 • dowiesz się, w jaki sposób myśleliśmy,
 • jak określiliśmy cele i rozdysponowaliśmy zadania,
 • jaki był sens kolejnych poczynań.

W kejsie skupimy się przede wszystkim na rebrandingu, stworzeniu nowej strony internetowej oraz działaniach content marketingu.

Klient: ROBELIT Sp. z o.o.

Uznany dostawca materiałów budowlanych i wykończeniowych z tworzyw sztucznych, który w toku ponad 25-letniej działalności zbudował rozpoznawalną na polskim i zagranicznym rynku markę.

Wyzwanie: w pracy dla tego klienta kluczowymi wyzwaniami było zapewnienie ciągłości przekazu dotyczącego filozofii troski o bezpieczeństwo konsumenta, a także koordynacja działań w różnorodnych obszarach promocji marki.

W toku naszej współpracy z firmą Robelit zajmowaliśmy się m.in.:

 • rebrandingiem i opieką nad materiałami wizerunkowymi,
 • stworzeniem i supportem www i e-commerce,
 • realizacja materiałów POS, w tym projekt i produkcja indywidualnych terminarzy oraz notesów,
 • koordynacja zamówień materiałów POS klienta,
 • pozycjonowanie sklepu,
 • content marketing,
 • branding i promocja nowej marki Robelit Garden.

Rebranding i opieka wizerunkowa

Prace z firmą Robelit rozpoczęliśmy od elementu podstawowego, czyli identyfikacji wizerunkowej klienta. Projektowanie nowego wizerunku poprzedziły prace koncepcyjne i research, które doprowadziły do przedstawienia klientowi kilku propozycji nowego logo.

Fragment Księgi Znaku

Na kanwie wybranej propozycji opracowana została księga identyfikacji wizualnej obejmująca projekty podstawowych materiałów wizerunkowych. Po przedstawieniu inicjalnych projektów przez kolejne lata dbaliśmy o jakość i spójność kolejnych materiałów wizerunkowych w ramach opieki wizerunkowej rozliczanej w systemie T&M (time & material).

Ten sposób współpracy zagwarantował firmie Robelit bezpieczny, płynny i sprawny proces odświeżenia wizerunku, którego efektem jest wprowadzenie do świadomości konsumentów nowej, nowoczesnej reprezentacji marki.

Projekt teczki (fragment Księgi Znaku)

Kolejnym wyzwaniem było zaprojektowanie logo z okazji okrągłych urodzin firmy Robelit. Nawiązywało ono do podstawowego logo, a dodatkowo pojawiło się na nim hasło 25 lat. Logo pojawiło się między innymi na kalendarzach i upominkach dla partnerów biznesowych naszego Klienta.

Logo z okazji 25-lecia firmy.

Www i e-commerce

Jednym z głównych projektów realizowanych w ramach opisywanej współpracy było wykonanie nowej strony www oraz stworzenie platformy sprzedaży internetowej e-commerce.

Dawna wersja strony internetowej firmy ROBELIT.

W ramach realizacji zadania wykonaliśmy indywidualny projekt interfejsu, a następnie wdrożyliśmy go w oparciu o platformę CMS WordPress rozbudowaną o Woocommerce, który obsłużył sklep internetowy. Platforma sprzedaży zintegrowana została z systemem ERP klienta, a także wyposażona w moduł bloga branżowego.

Minimalistyczny i bardzo nowoczesny design cechuje się kilkoma nietypowymi rozwiązaniami. Dla przykładu menu nawigacyjne przykleiliśmy po prawej stronie ekranu, co – jak okazuje się w badaniach – jest równie, jeśli nie bardziej, intuicyjnym rozwiązaniem.

Nowa strona www.

Obrazu projektu dopełnia:

 • szkolenie z obsługi CMS oraz e-commerce,
 • świadczenie supportu technicznego oraz pomoc w obsłudze,
 • realizacja autorskich rysunków produktów spójnych z nowoczesnymi założeniami wizerunkowymi.

Przykłady rysunków produktów spójnych z nowoczesnymi założeniami wizerunkowymi.

POS, autorskie realizacje

Obsługa klienta obejmowała również realizację materiałów POS, w tym gadżetów marketingowych czy materiałów poligraficznych. W celu usprawnienia procesu zamówień materiałów oraz koordynację ich realizacji wykonaliśmy w oparciu o silnik Woocommerce wewnętrzną platformę zamówień rozliczanych w wirtualnej walucie i dedykowaną przedstawicielom handlowym firmy Robelit.

Takie podejście dalece usprawniło model współpracy i pozwoliło na optymalizację procesów wewnętrznych klienta.

Zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy autorskie terminarze oraz notesy, została również przygotowana specjalna edycja terminarzy z okazji 25-lecia firmy. Fakt rocznicy spowodował, że dla Klienta kluczową sprawą było przygotowanie oryginalnych i prestiżowych upominków dla partnerów biznesowych, jakimi miały być między innymi kalendarze firmowe z wytłoczonym, jubileuszowym logo.

SEO, content marketing

Zakres działań nie ominął marketingu internetowego nowego sklepu, w tym obszarze realizowaliśmy:

 • pozycjonowanie strony,
 • opieka redaktorska i graficzna nad blogiem branżowym,
 • wsparcie przy prowadzeniu mediów społecznościowych.

M.in. dzięki wyżej wymienionym działaniom na przestrzeni kilku lat zanotowaliśmy następujące wzrosty:

Branding i promocja nowej marki Robelit Garden

W 2018 roku Robelit podjął decyzję o wdrożeniu nowej submarki produktów dedykowanych ogrodnictwu – Robelit Garden.

Opracowaliśmy koncepcję identyfikację nowego brandu w sposób, który jednocześnie odróżnia go od głównej marki (odmienna paleta kolorystyczna) i silnie wiążę z wartościami i wizerunkiem Robelitu (wzornictwo, liternictwo).

W toku długoletniej i szeroko zakrojonej współpracy poznajemy naszego klienta i staramy się wyjść naprzeciw nie tylko poprzez proponowanie skutecznych rozwiązań, ale także wzięcie pod uwagę ograniczeń budżetowych, czasowych czy organizacyjnych. W przypadku Robelit Garden tworzenie nowego e-commerce od podstaw nie było preferowanym rozwiązaniem, stąd użyliśmy opracowanego przez nas projektu sklepu robelit.pl jako szablonu, który pozwolił na szybką wdrożenie dopracowanej platformy.

Elastyczne podejście pozwoliło na wypracowanie rozwiązań, które umożliwiły wdrożenie działań content marketingowych także w celu promocji Marki Robelit Garden.

Strona internetowa Robielt Garden.

Przeczytaj również:

Myślisz o odświeżeniu swojej strony internetowej? Chcesz wprowadzić na rynek nową markę? Chętnie Ci w tym pomożemy! Napisz do nas maila: webuzzeria@grupainfomax.com lub odezwij się na Facebooku!

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.