OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Internetowa prasówka, luty 2016

Co działo się w lutym w internecie (i w Polsce)? Krótkie streszczenie najważniejszych wydarzeń związanych ze światem reklamy i nie tylko!

1. Genialna kampania Żywca – Żona beż Ż to tylko ona

Żywiec podbił tym hasłem nie tylko internet. Billboardy, na których firma bawi się słowami z literą „Ż” pojawiły się w wielu polskich miastach. Cała kampania to kontynuacja akcji z grudnia pod tytułem„Chce się Ż”. Na Facebooku znajdziemy dużo krótkich, wesołych filmików, które podkreślają, że życie z Żywcem ma więcej uroku, niż bez niego. Polacy pokochali przede wszystkim hasło, które pojawiło się w sieci pod koniec stycznia „Żona bez Ż to tylko ona”. Od lutego billboardy z tymi słowami mogliśmy zobaczyć w całym kraju. Bezdyskusyjne mistrzostwo świata.

zywiecŹródło: http://marketingwpigulce.pl/

2. Oscar dla Leo

Pierwszy raz Leonardo DiCaprio został nominowany do Oscara w 1994 roku za rolę „Co gryzie Gilberta Grape’a”. W kolejnych latach otrzymał nominację jeszcze trzykrotnie. W tym roku świat oszalał na punkcie przyznania aktorowi tego największego filmowego wyróżnienia. Gdy tylko DiCaprio został nominowany do Oscara za rolę w filmie „Zjawa” internauci prześcigali się w tworzeniu gifów, memów, filmików i zabawnych tekstów. Hasztag #oscarforleo był używany kilkadziesiąt tysięcy razy. Cały świat kibicował Leo. I opłacało się! Nie dość, że w nocy z 28 na 29 lutego, aktor wreszcie odebrał upragnioną nagrodę to w dodatku wygłosił bardzo poruszającą i przejmującą mowę na temat ekologii i globalnego ocieplenia. Tak trzymaj Leo!

oscar1Źródło: http://film.wp.pl/

3. Nietypowe Walentynki

Kilka dni przed 14 lutym, internet obiegło zdjęcie z niezwykłą walentynkową promocją. Dowcipną fotografię, jako pierwsza umieściła Studio GO Agencja Reklamowa. Chwilę później pojawiła się ona również na fanpage’u klubu Libation w Sopocie, którego właścicielem jest Nergal.

walentynkiŹródło: fanpage Libation

4. Nowe przyciski (reakcje) na Facebooku

Pod koniec lutego Facebook wprowadził nowe przyciski. Teraz możemy nie tylko polubić dany post, ale także dać mu serduszko („super”), buźkę, która się śmieje („ha ha”), jest zdziwiona („wow”), płacze („przykro mi”) oraz złości się („wrr”). Oczywiście kilka dni później zaczęły pojawiać się przeróbki, które lepiej prezentują polskie realia. Jedną z ciekawszych jest propozycja z profilu Rynn gotuje i rysuje.

przyciski-FB

Źródło: Rynn gotuje i rysuje

 

5. World Press Photo

W lutym przyznano również najważniejsze nagrody fotograficzne za 2015 rok. Zdjęcie roku, którego autorem jest Australijczyk Warren Richardson, przedstawia mężczyznę podającego malutkie dziecko przez ogrodzenie z drutu kolczastego na granicy serbsko-węgierskiej.

RichardsonŹródło: http://www.worldpressphoto.org/

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.

Komentarzy

 • 10 marca 2016

  Dziękuję za podsumowanie najciekawszych wydarzeń.

 • 10 marca 2016

  Bardzo fajne zestawienie 🙂 Milego dnia!

 • 10 marca 2016

  Bardzo mi przypadło do gustu Twoje zestawienie. Co ciekawe, nawet nie zauważyłam kampanii Żywca, chociaż muszę przyznać, że nie wiem, jak mi umknęła, bo jest bardzo chwytliwa.

 • 11 marca 2016

  Hmmm, dobrze, że tu trafiłam. W akcie protestu przestałam oglądać tv, a z czytaniem gazet zawsze byłam na bakier. No to się dowiedziałam! 🙂

 • 11 marca 2016

  Moim zdaniem wygrywa Oscar dla Leo 😉

Sorry, the comment form is closed at this time.