OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Internetowa prasówka, marzec 2016

Czyli o czym było głośno w polskim internecie w ciągu ostatniego miesiąca.

1. SNAPCHAT

Już ponad 3 miliony Polaków korzysta ze Snapchata – wynika z raportu Wyborczej. Ten stosunkowo nowy portal społecznościowy przestał być jedynie zabawką dla nastolatków. Coraz częściej zyskują na popularności snapy naukowe, podróżnicze, które nie tylko bawią, ale też uczą, zmuszają do refleksji. O tym, jak wykorzystać Snapchata do promocji marki przeczytacie TUTAJ.

2. MC DONALD’S VS. BURGER KING

Walka tych dwóch fast foodowych gigantów nabrała tempa. Zaczął McDonald’s umieszczając przy francuskiej drodze billboard z informacją, że Ich restauracja jest za jedyne 5km, a najbliższa placówka Burger Kinga aż za 258km. Konkurent szybko nagrał zabawną odpowiedź, w której widać, jak para w McDonald’s zamawia jedynie kawę, byleby jak najszybciej dotrzeć do Burger Kinga i zjeść Whooper’a.

3. CISOWIANKA WSPIERA UNICEFF

Od początku roku Cisowianka wraz z UNICEFem starają się zwiększyć dostęp do wody pitnej w krajach najbardziej potrzebujących. Z okazji obchodów Światowego Dnia Wody (22 marca) w Warszawie przez cały tydzień można było podziwiać poruszające zdjęcia związane z tą tematyką. Szczegóły akcji – KLIK.

4. HEJTSTOP

W marcu ruszyła kontrowersyjna kampania zachęcająca do anonimowego zgłaszania internetowej mowy nienawiści. Namawia do zrobienia printscreena lub opisania przykładu hejtu na stronach www czy portalach społecznościowych i przesłania tych danych autorom portalu hejtstop.pl. Internet momentalnie obiegły zdjęcia promujące tę akcję, przedstawiające noworodki z wulgarnymi przezwiskami na opasce.

Źródło: gazeta.pl

Źródło: gazeta.pl

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.

Komentarzy

 • 15 kwietnia 2016

  Faktycznie dość mocno kontrowersyjna ta kampania hetjstop…. Chociaż nie wiem, czy odniesie pożądany skutek. Jestem ciekawa jak się rozwinie!

 • 18 kwietnia 2016

  Muszę się kiedyśzainteresować tym Snapchatem 🙂 Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 • 18 kwietnia 2016

  W Stanach bardzo podoba mi się fakt, ze w reklamach można używać loga marki konkurencyjnej. 🙂 Przez to walki między pepsi/cola czy mcdonald/king burger zyskują kolorytu.;)

 • 28 kwietnia 2016

  Bardzo ciekawy post 🙂 Najbardziej jednak podoba mi się wątek o kampanii „hejtstop” – nigdy o niej nie słyszałam

Sorry, the comment form is closed at this time.