OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

współpraca z agencją reklamową

5 zalet współpracy z agencją reklamową

Co generuje przychody i wpływa na pozycję marki na rynku? Marketing. Jednak wiele firm wciąż nie odnajduje na niego czasu lub zwyczajnie nie wykorzystuje jego potencjału. Część przedsiębiorstw (mimo braku doświadczonego działu marketingu) decyduje się w tej kwestii na samodzielność, traktując działania marketingowe niczym wróżenie z fusów. Natomiast druga część ceduje te zadania na agencje reklamowe, gdzie nie ma miejsca na przypadek.

Czym zajmuje się agencja reklamowa?

Agencja reklamowa zajmuje się budowaniem wizerunku marki w sieci. Jednak jej działania sięgają znacznie dalej, gdyż niejednokrotnie wytworzone materiały reklamowe służą również do reklamy outdoorowej, a dane rekomendacje odnoszą się do marketingu w ogóle. Agencja reklamowa dba o to, aby marka w swojej komunikacji nie ginęła w tłumie. Szuka jej wyróżników, by oferowane produkty czy też usługi nie były anonimowe, a rozpoznawalne.

W naszej agencji oferujemy Klientom kompleksową obsługę – od wytworzenia strategii, przez stworzenie strony www, aż po prowadzenie social mediów. Dbamy o to, aby wizerunek marki był spójny, a proponowane przez nas rozwiązania – dostosowane do potrzeb oraz celów Twojej firmy.

 

Agencja reklamowa - czym się zajmuje?

POCZYTAJ O PROWADZENIU SOCIAL MEDIÓW PRZEZ AGENCJĘ >>>

 

Agencja reklamowa — jakie są zalety współpracy?

Największą zaletą wynajęcia agencji reklamowej jest doświadczenie. Decydując się na kompleksową obsługę, zyskujesz kilku specjalistów z różnych dziedzin. To naprawdę spory atut, gdyż wytworzenie własnego działu marketingu wymagałoby zatrudnienia co najmniej 3 osób (grafik, social & content specialist, pozycjoner). Co więcej, doświadczenie specjalistów przekłada się na trafione działania i nieprzepalanie budżetu. Tych sprawdzonych praktyk nie da Ci żaden artykuł w internecie. To jak wspomniałam — doświadczenie, wypływające z wielu przeprowadzonych już projektów.

 

Powierzając swój biznes w ręce agencji, zyskujesz też dostęp do profesjonalnych narzędzi i technologii. Dzięki nim wiesz, m.in. co o Twojej firmie mówi się w sieci czy np. na ile zapytań w internecie odpowiada Twoja firma (np. optyk bielsko biała, badania wzroku śląsk). Ta zaleta poniekąd łączy się z poprzednią, gdyż wiąże się z doświadczeniem. Marketerzy wiedzą, z jakich narzędzi korzystać, dzięki czemu nie musisz wykupywać do nich dostępu na chybił trafił.

 

Kolejną zaletą jest oszczędność czasu, bo skoro zlecasz działania marketingowe na zewnątrz, to już nie zawracasz sobie nimi głowy. Oczywiście, czasami agencja musi odezwać się do swojego Klienta w celu akceptacji projektu, otrzymania jakichś materiałów czy skonsultowania nowego pomysłu. Co więcej, jeśli Ty i Twoja firma jesteście z daleka – kilometry nie mają znaczenia! Agencje reklamowe działają w dużej mierze zdalnie (my również 😉 ), a każdego miesiąca kontaktują się z klientami, raportując swoje działania.

 

Korzyścią współpracy z agencją jest też świeże spojrzenie, nieszablonowe pomysły wypływające podczas rozmów kreatywnych zespołów. Dlaczego jest to trudno uzyskać wewnątrz firmy? Ponieważ ciężko obiektywnie określić sytuację będąc jej częścią. Natomiast agencja, jest w stanie uczciwie ocenić kondycję firmy i wskazać na to co nie działa/co należy poprawić. A porady przez nią oferowane pozwalają lepiej zrozumieć swój biznes.

 

agencja reklamowa katowice

 

Ostatnią zaletą, na którą chciałabym zwrócić uwagę, jest oszczędność pieniędzy. Tak, dobrze widzisz! Jak już wiesz, outsourcing marketingu sprawia, że nie musisz zatrudniać pracowników, szkolić ich czy zaopatrywać w specjalistyczne narzędzia. Wiedzę, doświadczenie i sprawdzone praktyki otrzymujesz w cenie, dzięki czemu możesz liczyć na świadome działania, które zaprocentują w czasie.

 

Podsumowanie

Jak widzisz, w biznesie nie ma miejsca na chybione działania. Zwłaszcza teraz, gdy sytuacja rynkowa jest dość dynamiczna, a coraz więcej biznesów docenia marketingowe działania w sieci.  Potrzebne są sprawdzone i przede wszystkim zaplanowane posunięcia, które w krótkim czasie zapewnić Ci może jedynie agencja reklamowa. Dzięki takiej współpracy zachowasz moce przerobowe na inne dziedziny biznesu i unikniesz najgorszego – zlecania marketingowych działań na niedoświadczonych pracowników.

 

Zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z nami >>>

agencja reklamowa śląsk

Kreatywna zabawa słowem to moja specjalność. 🖊 Swoje pomysły content marketingowe realizuję w nazwach i hasłach marek, dla których tworzymy strategię. Nie brakuje ich również w kampaniach reklamowych oraz w bieżącej komunikacji marketingowej naszych partnerów (na blogu, stronie i w social mediach). Swoją twórczą duszę łączę z zamiłowaniem do logiki i matematyki, co pomaga mi w raportowaniu skuteczności działań marketingowych. Jednak marketing to nie jedyna moja domena. Po godzinach jestem też stylistką, współautorką bloga Stylonetka i maniakalnie zgłębiam wiedzę na temat Gabrielle Chanel.