OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Jak zbudować e-commerce i zasłużyć na szampana?

Dziś mamy dla Was case study z branży medycznej! Z firmą CHIRMED współpracujemy od 5 lat. W 2018 roku realizowaliśmy dla nich bardzo duży projekt – opracowaliśmy i zbudowaliśmy stronę www w trzech językach oraz platformę e-commerce. Klient był niezmiernie zadowolony, o czym świadczy chociażby jedno ze spotkań, na którym zostaliśmy przywitani… szampanem! Przeczytajcie jak do tego doszło!

Klient: CHIRMED
Branża: medycyna

Polski producent narzędzi chirurgicznych, stomatologicznych oraz komponentów niemedycznych ze stali nierdzewnej i tytanu. Firma działa od 1946 roku, a ich mottem jest hasło „From idea to solution”, co oznacza, że wszystkie produkty w stu procentach powstają na miejscu, we własnej fabryce, bez korzystania z półproduktów i bez udziału poddostawców.

Cel: zbudowanie nowoczesnej i przejrzystej strony www w trzech językach oraz sklepu internetowego.

Największe wyzwanie: stworzenie rozbudowanego serwisu, po którym poruszanie się nie będzie sprawiało trudności.

W toku naszej współpracy z firmą CHIRMED zajmowaliśmy się między innymi:

 • stworzeniem i supportem strony internetowej oraz e-commerce,
 • realizacją materiałów POS, w tym produkcją indywidualnych katalogów i gadżetów,
 • koordynacją zamówień materiałów reklamowych klienta.

 

Produkcja materiałów POS

Nasza współpraca rozpoczęła się od produkcji materiałów poligraficznych. Drukowaliśmy między innymi katalogi oraz foldery, byliśmy również odpowiedzialni za gadżety firmowe takie jak pendrive’y czy maskotki.

Tak wspomina początki naszej współpracy pani Aneta Dyner – kierownik Działu Eksportu w firmie CHIRMED: „Z Grupą Infomax współpracujemy od kilku lat w zakresie wydruku materiałów promocyjnych oraz gadżetów reklamowych. Dzięki temu możemy spać spokojnie, ponieważ zlecenia są zawsze realizowane na czas, nie mieliśmy też nigdy zastrzeżeń, co do jakości wydruków”.

Projekt pendrive’a dla CHIRMED.

 

Od druku do budowy strony www

W 2018 roku zostaliśmy poproszeni o wykonanie nowej strony internetowej oraz e-commerce. Projekt podzieliliśmy na 4 etapy:

 • etap I – analiza potrzeb
 • etap II – wybór szablonu na platformie Word Press
 • etap III – personalizacja i programowanie
 • etap IV – testy i optymalizacja

Zaczęliśmy od budowy strony internetowej, ponieważ klientowi zależało, żeby była ona gotowa jesienią, przed targami branżowymi. Po rozmowach z przedstawicielami firmy CHIRMED ustaliliśmy, że najważniejsze, aby strona była intuicyjna, przejrzysta i wygodna w obsłudze. Stworzyliśmy również bardzo szczegółowy harmonogram zadań na kolejne miesiące.

 

Główne założenia nowej platformy e-commerce dla CHIRMED:

 • maksymalna skuteczność sprzedażowa – sklep będzie posiadać jasno określony cel sprzedażowy, jego zadaniem będzie atrakcyjne i przejrzyste zaprezentowanie produktu i jego sprzedaż (bez zbędnych rozpraszaczy i zakłóceń),
 • integracja z zewnętrznymi usługami ma sprzyjać automatyzacji i łatwości obsługi dużej ilości zamówień,
 • usługa webwritingu będzie zwiększać użyteczność i atrakcyjność sklepu: produkt będzie łatwy do odnalezienia zarówno w wyszukiwarce Google, jak i bezpośrednio na stronie internetowej,
 • responsywność oraz optymalizacja pod kątem SEO (pozycjonowanie).

Etapy powstawania nowej strony internetowej i e-commerce

 

Etapy powstawania nowej strony internetowej i e-commerce

Następnym krokiem był wybór kilku szablonów, które spełniały wszystkie nasze wymagania. Należy zaznaczyć, że strona miała być w trzech językach, a e-commerce musiał być zsynchronizowany z programem Symfonia. W trakcie spotkania z klientem zaprezentowaliśmy najlepsze szablony i dokonaliśmy szczegółowej analizy. Wspólnie wybraliśmy ostateczną wersję i ustaliliśmy kierunek dalszych działań.

Kolejnym etapem była personalizacja szablonu pod kątem graficznym oraz programowanie. Bazując na wiedzy i doświadczeniu w obszarze UX, stworzyliśmy w pełni responsywną stronę internetową w barwach firmy CHIRMED (niebieski i biały, z domieszką pomarańczowego).

E-commerce oparliśmy na silniku WooCommerce, czyli popularnym dodatku do WordPressa. Dzięki takiemu rozwiązaniu – rozbudowanemu o usprawniające obsługę wtyczki – możliwe jest zarządzanie w obrębie jednego panelu administracyjnego zarówno stroną jak i sklepem internetowym.

Byliśmy zaniepokojeni wydajnością serwera, więc zasugerowaliśmy przejście na szybszy hosting, czego efektem jest wyższa użyteczność i efektywność sprzedażowa. Szybkość ładowania będzie mieć też pozytywny wpływ na SEO. Przykład ten pokazuje, że dbamy nie tylko o wykonanie zleconej nam usługi, ale jesteśmy także skupieni na wyniku i wykreowaniu wartości dla klienta poprzez doradztwo w obszarze innych, powiązanych usług (w tym przypadku: hostingu).

Przed uruchomieniem nowej strony, dokonaliśmy szczegółowych testów oraz optymalizacji. Zmniejszyliśmy wielkości grafik i zrezygnowaliśmy z niepotrzebnych wtyczek, dzięki czemu zwiększyliśmy widoczność w Google.

Warto zaznaczyć, że przed rozpoczęciem naszych działań strona internetowa i e-commerce były osobnymi platformami. Jednym z naszych zadań było zintegrowanie obu stron.

Stara i nowa strona internetowa firmy CHIRMED.

 

Komunikacja kluczem do sukcesu

Należy podkreślić, że wielkim atutem współpracy z firmą CHIRMED była (i wciąż jest) sprawna komunikacja. Zarówno po stronie Grupy Infomax, jak i klienta, zostały wyznaczone osoby kontaktowe, które porozumiewają się głównie za pośrednictwem platformy Active Collab. Pozwala ona zachować porządek i usprawnia procesy decyzyjne.

Okazuje się, że powiedzenie, iż do tanga trzeba dwojga sprawdza się również przy tworzeniu stron internetowych. Potwierdzają to słowa pani Anety Dyner – kierownika Działu Eksportu w CHIRMED: „W 2018 roku Grupa Infomax podjęła się wykonania strony internetowej oraz e-commerce. Na uwagę zasługuje bardzo profesjonalne podejście, dobra organizacja, zaangażowanie oraz sprawna komunikacja od samego początku realizacji projektu. Nad projektem pracował dobrze zgrany zespół specjalistów, co sprawiło, że pomimo krótkiego terminu, projekt został zrealizowany terminowo, a nowa strona zbiera bardzo pozytywne opinie”.

 

Przeczytaj również:

Potrzebujesz nowej strony internetowej albo e-commerce? A może chcesz wprowadzić na rynek nową markę? Chętnie Ci w tym pomożemy! Napisz do nas maila: agencja.infomax@grupainfomax.com lub odezwij się na Facebooku!

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.