OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

content marketing

Content marketing – co to jest?

Polacy coraz chętniej korzystają z nowych technologii – świadczy o tym chociażby coraz większa liczba osób korzystających z urządzeń mobilnych (smartfon, tablet itp.). Rośnie też świadomość przedsiębiorców, korzystających z nowych możliwości zdobywania konsumentów. Rynek skutecznie wymusza innowacje i nowe formy docierania do odbiorców. Dla większości firm absolutną koniecznością stało się posiadanie dobrze wypozycjonowanej strony internetowej. Kolejnym krokiem do wzmocnienia pozycji na rynku staje się content marketing. Czyli… tak w zasadzie co?

Content marketing – siła wartościowych treści

Marketing treści polega na tworzeniu dobrych jakościowo materiałów, którymi można promować markę wśród określonych grup docelowych. Content marketing to długofalowy proces, w którym tworząc materiały poszukiwane przez klientów, równolegle realizujemy kilka celów:

-promujemy markę;

-tworzymy wizerunek,

-wzmacniamy SEO;

-zdobywamy nowych klientów;

Aby spełnić powyższe cele należy odpowiednio dopasować tworzone treści do dedykowanych grup docelowych. W większości firm cennym dodatkiem będzie już blog, na którym będą pojawiać się artykuły branżowe i eksperckie. Przydatne, wartościowe artykuły pozwolą pokazać się w roli eksperta. Co ważne przy odrobinie szczęścia klient sam będzie reklamować nasze materiały dalej, dając im jeszcze większą siłę (najbardziej cenimy sobie rekomendacje znajomych). Jest to szczególnie cenne, gdyż współcześnie jesteśmy zmęczeni nieustannym nawałem reklam, dlatego podświadomie staramy się je ignorować.

Content marketing pozwala nie tylko skutecznie dotrzeć do klienta, ale też utworzyć więź między konsumentem a marką. Internauci wyczuleni na wszelkie pozostałe formy promocji nie mają nic przeciwko przydatnym materiałom tworzonym w ramach content marketingu. Jest to więc forma niezwykle skutecznej promocji w Internecie.

Ciekawe, przydatne i dobrze zaprezentowane treści można umieszczać w Internecie przy stosunkowo niskich kosztach. Merytoryczny film, ekspercki artykuł tłumaczący skomplikowane zagadnienie w prosty sposób, czy infografika prezentująca ważne dane pozwolą na zbudowanie skutecznego przekazu. Nie wspominając o tym, że publikowanie wartościowego content marketingu tworzy sytuację win – win: firma przyciąga klientów, a jej odbiorcy zyskują cenną wiedzę.