OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

pozycjonowanie seo a kot

Pozycjonowanie SEO – podstawowe informacje

Internet służy nam do wyszukiwania informacji, zamawiania produktów, zdobywania wiedzy, oglądania kotów i tysiąca innych rzeczy. Przy prowadzeniu biznesu – niezależnie od jego skali – naturalnym i koniecznym krokiem wydaje się stworzenie strony internetowej, na którą będą trafiać nasi klienci. Żeby tak się jednak stało, muszą trafić na odnośnik do niej w wynikach wyszukiwarki Google. To, czy nasza strona pojawi się na samym szczycie listy wyników, czy znajdzie się na dalekim końcu internetu nie jest przypadkiem – kluczowe znaczenie ma tu pozycjonowanie SEO.

Pozycjonowanie SEO – walka o ranking

W osiągnięciu wysokich wyników w Google pomoże Search Engine Optimization -szereg praktyk zwiększających prawdopodobieństwo zdobycia wysokich pozycji dla danych fraz kluczowych. Frazy kluczowe to hasła, które wpisujemy w Google. Wyniki prezentowane przez wyszukiwarkę wyselekcjonowane są na podstawie ocen przydzielanych poszczególnym stronom internetowym. Praca nad jak najwyższym miejscem w rankingu to pozycjonowanie.

Na pozycjonowanie składa się szereg działań, które w skrócie określić można, jako tworzenie jak najlepszej witryny i przyciąganie uwagi internautów. Google premiuje strony najlepsze z perspektywy userów. Istotne elementy to optymalizacja techniczna – strona musi działać szybko, być responsywna, przyciągać internautę na dłużej. Niezbędne jest poprawne użycie kodu HTML, stworzenie logicznego i wygodnego układu strony (należy tu pamiętać o odpowiednich tytułach podstron i uzupełnieniu tagów opisujących zawartość danej podstrony).

Do ważnych zadań należy również zadbanie o to, by adresy URL były czytelne, proste i jasno wskazywały na zawartość danego linka. Sama struktura strony to jednak nie wszystko – musi ona być wypełniona unikalną treścią. Zastosowanie opisów przekopiowanych z innych stron to duplikacja treści, której konsekwencją mogą być kary od Google skutkujące zmniejszeniem widoczności witryny.

Forma i treść

W pozycjonowaniu istotne jest wyselekcjonowanie fraz kluczowych, które umieścimy w odpowiednim kontekście (np. artykuły na blogu, opisy produktów), przy okazji wzmacniając ich siłę za pomocą pogrubień oraz nagłówków (H1-H6). Właściwie wyróżnione teksty warto też wzbogacić o grafiki, w których wykorzystując frazy kluczowe, uzupełnimy atrybut ALT (alternatywny opis sczytywany przez roboty Google, dla użytkowników widoczny, jeśli nie można załadować grafiki).

Optymalizacja techniczna, odpowiednia selekcja fraz i stworzenie merytorycznych, przydatnych treści zwiększają szansę na wyższą pozycję w Google. Są to niezwykle ważne fundamenty, na których można budować zaufanie wyszukiwarki i internautów, co pozwoli na zwiększenie biznesowych korzyści, których źródłem jest strona www.

Komentarzy

 • 22 czerwca 2017

  Szanuję kota.

  • Shrimp Nature

   30 czerwca 2017

   ja też!

Sorry, the comment form is closed at this time.