OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego?

Rośnie świadomość firm odnośnie siły Internetu, dlatego coraz chętniej korzystają one z Social Media Marketingu czy pozycjonowania. Idealnym uzupełnieniem obu tych działań jest blog firmowy. Jest to skuteczny sposób na wzmocnienie SEO naszej strony. Im więcej czasu internauta spędzi przeglądając naszą stronę internetową, tym silniejszy będzie to znak dla Google, że dana witryna jest wartościowa.

Moc Sieci

Atrakcyjne artykuły, ciekawe filmiki czy ciekawostki branżowe stanowią zatem skuteczny sposób na wzmocnienie pozycji strony w Google (a to poprawi widoczność firmy i przyciągnie nowych klientów). Stosowanie odpowiednich fraz kluczowych w opublikowanych materiałach również zwiększy naszą pozycję, pozwalając znaleźć się jeszcze wyżej w organicznych wynikach wyszukiwarki.

To jednak nie jedyne korzyści z prowadzenia bloga. Atrakcyjny blog pozwala upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: z jednej strony wzmacnia pozycję strony www, z drugiej daje materiały, które można promować na profilu firmy w mediach społecznościowych. Blog to relatywnie tanie sposób wyjścia naprzeciw odbiorcom, dający zaskakująco wiele korzyści. Nie tylko ułatwia dotarcie do klientów – umożliwia też budowę wizerunku kompetentnej marki, eksperta w branży pomocnego dla konsumentów.

Blog firmowy, czyli synergia korzyści

Prowadzenie bloga pozwala na budowę więzi i kontaktu z odbiorcą, jest przy tym rozwiązaniem stosunkowo prostym. Odpowiednia konfiguracja techniczna i opanowanie interfejsu nie powinno sprawiać problemu, a by prowadzić skutecznego bloga wystarczy zaplanować strategię publikacji treści, umieć pisać w sposób prosty i ciekawy dla grupy docelowej oraz pamiętać o regularnym publikowaniu tekstów. Cierpliwość, zaangażowanie i dbałość o jakość prowadzonego bloga to przepis na:

  • budowę wizerunku eksperta,
  • tworzenie relacji z odbiorcą,
  • poprawę widoczności
  • zwiększenie atrakcyjności fanpage’a
  • umożliwia tworzenie kampanii content marketingu

Mówiąc krótko: jest to sprawdzony przepis na wyróżnienie się i sukces firmy w Internecie.