OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Siła content marketingu ?

O marketingu treści jest głośniej od kilku lat. O co tak właściwie chodzi? Jakie realne korzyści dla biznesu niesie inwestowanie czasu i pieniędzy w tworzenie artykułów blogowych, raportów, poradników czy infografik? Dlaczego content marketing powinien stanowić część działań w Internecie?

Liczy się wnętrze

Internet służy do budowy marki, daje nowe możliwości sprzedaży produktów, pozwala wychodzić do klientów z informacjami i dialogiem. Oczywiście naturalnym wydaje się, że na obecności w internecie największe zyski czerpie e-commerce. Bardziej dogłębna analiza pozwala dostrzec, że we współczesnym społeczeństwie informacyjnym możliwości kreowania i wzmacniania wizerunku własnej marki są bezcenne.

Klienci z jednej strony coraz bardziej unikają tradycyjnych przekazów reklamowych, z drugiej strony podczas swojej aktywności w internecie sami wyszukują informacji na temat produktów i poszczególnych marek. Aby wykorzystać siłę drzemiącą w sieci, koniecznością staje się mądre wykorzystanie content marketingu.

Konkretne korzyści

Jakościowy content marketing sprawia, że internauta nie tylko chętnie przebywa na naszej stronie internetowej, ale też sam staje się ambasadorem marki, promując dalej tworzone przez nas materiały zarówno za pomocą mediów społecznościowych takich jak Twitter, czy Facebook, jak i w zwykłych rozmowach twarzą w twarz. Trafny i ciekawy content marketing przykuwa uwagę, pozwalając zyskać sympatię konsumenta. W czasach rosnącej konkurencji jest to niezwykle istotny czynnik, swego rodzaju przewaga konkurencyjna, którą warto wypracować, by później – z korzyścią dla obu stron (firmy i klienta) – ją wykorzystać. Wystarczy w umiejętny sposób pokazywać pozytywne cechy produktów i emanować wartościami, jakie przyświecają danej firmie.

Content marketing pozwala budować zaufanie i sympatię, a poprzez dzielenie się fachową wiedzą, czy ciekawostkami daje naprawdę sporo. Większy ruch na stronie, budowa wizerunku, zdobycie zaufania i sympatii czytelników, lepsza pozycja w Google dzięki wsparciu pozycjonowania, czy większa konwersja to tylko kilka z nich. Umiejętna narracja trafia do ludzi – stąd też bierze się coraz większa w ostatnim czasie popularność tzw. storytellingu. To już jednak materiał na kolejny artykuł, który pojawi się wkrótce. Stay tuned 😉 !