OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Internetowa prasówka, kwiecień 2016

Czas na internetowe podsumowanie kwietnia. O czym było najgłośniej w zeszłym miesiącu?

1. Kampania społeczna #łapjaja

Kampania z udziałem znanych YouTuberów zachęcająca młodych mężczyzn do regularnego badania swojego ciała. Działania rozpoczęły się w ostatnim tygodniu Międzynarodowego Miesiąca walki z rakiem jąder. Samobadania są szczególnie ważne, ponieważ ta choroba, wykryta odpowiednio wcześnie, jest w 100% uleczalna.

2. Specjalista ds. social media Rodziny Królewskiej poszukiwany!

Może ktoś z Was jest zainteresowany pracą u samej Rodziny Królewskiej Wielkiej Brytanii? Oferowane są: atrakcyjne wynagrodzenie (ponad 50 tys. funtów rocznie), 33 dni urlopu oraz regeneracyjne posiłki. Kandydat musi być świetnym specjalistą od mediów społecznościowych, ponieważ będzie obsługiwał konta śledzone przez miliony osób. Szczegóły TUTAJ.

3. Strajki, marsze i polityczne przepychanki

Trudno o tym nie wspomnieć, skoro od prawie 2 miesięcy Facebook i wszystkie media (nie tylko w Polsce) piszą i mówią o sytuacji politycznej w naszym kraju. Przemarsze, protesty, wieszaki, zdjęcia Francuzek, które wspierają polskie kobiety. Podobno nawet w dalekiej Nowej Kaledonii (koło Australii) dziennikarze komentują te polityczno-społeczne przepychanki.

FrancuzkiŹródło: http://metrocafe.pl/

4. Facebook – Transmisja na żywo

Od niedawna można korzystać z nowej opcji w aplikacji mobilnej Facebook. Wystarczy jedno kliknięcie, żeby móc transmitować relacje na żywo za pośrednictwem naszego smartfona. Nagrana relacja jest automatycznie publikowana na naszym profilu. Możemy ją również zapisać na telefonie. Czyżby Facebook stał się poważną konkurencją dla popularnego Periscope?

5. Głodny nie jesteś sobą” – Snickers

Bardzo pomysłowa kampania Snickers, w której opakowania słynnego batona zostały przetworzone graficznie. I tak mamy Snickersa, który podszywa się pod Marsa, Bounty oraz Twixa. Warto zaznaczyć, że wszystkie te produkty są markami tej samej firmy (Marc Inc.).

snickers-bountyŹródło: http://oohmagazine.pl/

Co było według Was największą sensacją internetu w minionym miesiącu?

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.

Komentarzy

 • 16 maja 2016

  Tak intensywnie sledzę youtuba, a o #łapjaja nie wiedziałem 😛

 • 16 maja 2016

  Ciekawe miejsce w sieci 🙂

 • 16 maja 2016

  Dobre to z ta solidarnoscia dla polek 😉 Pozdrawiam, Daria x

 • 16 maja 2016

  Ta kampania Snickersa jest moim zdaniem mega 🙂 ale i stanowiskiem u królowej bym nie pogardziła…

Sorry, the comment form is closed at this time.