OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Internetowa prasówka – lipiec 2016

Ostatnio wielką popularnością cieszą się reklamy nawiązujące do różnego rodzaju sportów. Nic dziwnego – ledwo skończyło się Euro 2016, a już cały świat żyje igrzyskami olimpijskimi.

1. Nike „Da Da Ding” („Just do it”)

O tej reklamie wspominaliśmy już kiedyś na Facebooku. Zdrowa rywalizacja, energia, dynamiczna piosenka oraz dziewczyny uprawiające przeróżne rodzaje sportu – na tym skupia się Nike w najnowszym spocie. W trwającym prawie 3 minuy klipie zatytułowanym „Da Da Ding” występują indyjskie gwiazdy kobiecego sportu (m.in. hokeistka na trawie Rani Rampal i surferka Ishita Malaviya), a także popularna hinduska aktorka Deepika Padukone.

2. BodyForm „Blood”

Reklama pojawiła się na Youtubie pod koniec maja, ale do Polski dotarła niedawno. Pierwsza od wielu miesięcy (a może nawet lat) reklama tamponów bez różu, bieli, obcisłych spodni i uśmiechniętych kobiet. Krew jest czerwona i prawdziwa, ale bynajmniej nie nawiązuje wprost do okresu.

3. Światowe Dni Młodzieży

Wielomiesięczne przygotowania, sporo obaw (brak wody, prądu, problemy z internetem czy co najgorsze z zamachowcami), mieszkańcy Krakowa masowo udający się pod koniec lipca na urlop, kolorowe miasto pełne milionów pielgrzymów z całego świata i Papa Franciszek – jak zawsze skromny i dobry. Światowe Dni Młodzieży świetnie podsumował WOJAŻER w swoim tekście. Natomiast internet niespodziewanie podbiła… Agata Duda! Zdjęcie Jacka Łabędzkiego szybko obiegło Facebooka i różne portale internetowe. Momentalnie pojawiło się mnóstwo memów i przeróbek, a Pierwsza Dama rozbawiła miliony internautów – wierzących i niewierzących, prawicowych i lewicowych. Więcej memów znajdziecie TUTAJ.

duda-fot-jacekfot. Jacek Łabędzki, camerapixo.com

4. Media Markt „Odkryj w sobie kibica”

Już po raz kolejny Media Markt wspiera naszych sportowców, a przy okazji zachęca do zakupów. Klienci, którzy w dniach 29 lipca – 4 sierpnia zrobią zakupy za minimum 500 zł i zarejestrują je, otrzymają zwrot tych wydatków, jeżeli polska reprezentacja siatkarska zdobędzie złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Podobna promocja miała miejsce przy okazji Euro 2016 (Media Markt obiecywał zwrot wydatków, jeśli polska reprezentacja przeszłaby do pół finału). Miejmy nadzieję, że nasi siatkarze zdobędą złoto, a Media Markt okaże się słownym sprzedawcą.

media-markt

5. Coca-Cola „What does gold feel like”

Koncern Coca-Cola, sponsor igrzysk olimpijskich od 1928 roku, rozpoczął kampanię nawiązującą do olimpiady w Rio de Janeiro. Działania obejmują 50 krajów na całym świecie. W kampanii w sumie wystąpiło 79 sportowców z 23 krajów, reprezentujących rozmaite dyscypliny sportowe. Sportowcy pojawią się również na billboardach – zdjęcia z ich udziałem powstawały w Los Angeles i w Barcelonie. Szczegóły TUTAJ.

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.

Komentarzy

 • 8 sierpnia 2016

  To całkiem good idea, żeby promować sport taka formą przekazu. Może kogoś, kto omija szerokim łukiem takie tematy, poruszy reklama coli do działania. ?

 • 8 sierpnia 2016

  Niby same duże wydarzenia, ale o paru nie słyszałam 🙂

 • Marta

  8 sierpnia 2016

  Sportowe szaleństwo w tym roku! 🙂 Ale to fajnie, promuje się zdrowszy tryb życia i w ogóle!

Sorry, the comment form is closed at this time.