OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Internetowa prasówka – podsumowanie czerwca 2016

W minionym miesiącu cała Polska (i nie tylko) żyła jednym – Euro 2016. Właśnie dlatego w podsumowaniu czerwca znajdziecie głównie memy, filmy i zdjęcia związane z tym sportowym wydarzeniem, w którym polska drużyna odniosła historyczny sukces.

1. Reklama T-Mobile z Lewandowskim i Kotem

Wpadająca w ucho piosenka, niezbyt udane (ale dość pocieszne wykonanie) i dwie sławy, które mają do siebie spory dystans. Czy to przepis na udaną reklamę? Zdania są podzielone – jedni uważają, że spot T-Mobile jest fantastyczny i zabawny, inni, że Tomasz Kot i Robert Lewandowski zbłaźnili się i kompletnie nie potrafią śpiewać. Ciekawe co Wy o tym sądzicie?

2. Gillette – reklama na Dzień Ojca

Piękna, wzruszająca reklama opublikowana przez Gillette z okazji Dnia Ojca. Prosty przekaz, który idealnie obrazuje nasze czasy. Nikt nie zastąpi dziecku taty. Nawet tablet, komputer, smartfon i Wujek Google.

Spot z polskimi napisami znajdziecie TUTAJ.

3. Piotr i Paweł – Kapustka z Polski

Po meczu Polska–Irlandia, w którym nasz młody zawodnik – Bartosz Kapustka – spisał się doskonale, w marketach Piotr i Paweł pojawiły się hasła „Kapustka – jestem z Polski”. Oczywiście zdjęcie zostało udostępnione na Facebooku z dopiskiem „prawdopodobnie najlepiej sprzedające się warzywo po wczorajszym mecz”. Real time marketing pierwsza klasa!

4. Kakao DecoMorreno

Wszystko zaczęło się od niewinnego pytania na jednej z facebookowych grup. Ktoś dodał zdjęcie kakao DecoMorreno z dopiskiem „witam mam pytanie czy zna ktoś może więcej książek tego autora?”. Post szybko został usunięty, ale chwilę później po internecie zaczął krążyć printscreen, który w momencie stał się viralem. Na reakcję DecoMorreno nie trzeba było długo czekać. Do zaistniałej sytuacji nawiązały również inne firmy np. Piotr i Paweł czy Tymbark. Internauci żyli kakaowym bestsellerem kilka dni. Co najlepsze, „książka” szybko uzyskała same najlepsze oceny na portalu lubimyczytac.pl!

Szczegóły całej akcji: ADVERTISING IS EXCITING

5. Kampania McDonald’s

McDonald’s chce pokazać, że piłka nożna łączy ludzi i jednoczy wszystkich kibiców – nawet tych, których drużyny ze sobą rywalizują. Kampania, do której zdjęcia wykonała Kim Reenberg, ma promować tolerancję i różnorodność. Główny slogan zamieszczony na plakatach reklamowych brzmi: „Come as you are”.

Źródło: http://www.brandnewportal.pl/euro-2016-kampania-mc-donalds/

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.