OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Internetowa prasówka – listopad 2016

Listopad to początek świątecznego szaleństwa. To również krótkie dni i długie noce – motyw często wykorzystywany w reklamach. Oto internetowe hity minionego miesiąca.

1. Spotify

W kilku miastach na świecie (w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech) pojawiły się banery, na których Spotify opisuje swoich użytkowników. Firma w zabawny sposób przedstawia różne zwyczaje słuchaczy np. prezentując dziwne nazwy ich playlist. Bardzo kreatywna i pozytywna reklama, jedynie kolor billboardów może drażnić co poniektórych.

2. Allegro

Hit ostatnich dni. Wzruszający klip o dziadku, który postanawia nauczyć się języka angielskiego, by odwiedzić swoją rodzinę w Wielkiej Brytanii. Bawi, rozczula i sprawia, że człowiekowi od razu robi się ciepło na sercu. Oczywiście nie obeszło się bez kontrowersji – sporo osób zarzuca pomysłodawcom filmu bezczelną kopię innej reklamy – whisky New Bell’s South Africa z 2014 roku. Spór ten rozwiązały niedawno Wirtualne Media.

3. Apple „Frankie’s Holiday”

Kolejna świąteczna, urocza reklama. Główny bohater to nawiązanie do Frankensteina, jest samotnym i raczej niezbyt szczęśliwym człowiekiem. Jednak bożonarodzeniowa atmosfera (i mała, mądra dziewczynka) sprawiają, że ludzie zaczynają inaczej postrzegać starszego mężczyznę. Filmik wzrusza, uczy i wywołuje uśmiech, a chyba o to właśnie chodzi w dobrej reklamie.

4. Przeprosiny Samsunga

Dobrze przygotowana akcja w sytuacji, w której marketer znalazł się w kryzysie. Tak, w podobnych sytuacjach, powinna zachować się każda firma.

Koncern Samsung wykupił w trzech największych gazetach w USA całostronicowe ogłoszenia, w których przeprasza użytkowników za aferę związaną z wadliwymi egzemplarzami Galaxy Note 7. Firma przyznaje się do błędu i podkreśla, że kwestie bezpieczeństwa są dla niej najważniejsze. Ogłoszenia pojawiły się w trzech dziennikach: „The Wall Street Journal”, „The New York Times” oraz „The Washington Post”. Szczegółowy artykuł na ten temat przeczytacie TUTAJ.

samsung-przeprosiny

5. H&M „Come together”

Najnowszą, świąteczną kolekcję marki H&M promuje trwający prawie 4 minuty film pod tytułem „Come Together”. Jego akcja toczy się w pociągu w wigilię świąt Bożego Narodzenia. W rolę konduktora wciela się aktor Adrien Brody, znany m.in. z takich produkcji, jak „Pianista” czy „Obłęd”. Reklama w ciągu tygodnia zanotowała ponad 7 mln wyświetleń.

 

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.

Komentarzy

  • 8 grudnia 2016

    Samsung przeprasza, ale podobno zapowiada również, że nie wyda ani centa na odszkodowania dla potencjalnych ofiar (co innego tych prawdziwych, które ucierpiały). Cóż, byznes jes byznes 🙂

  • 8 grudnia 2016

    Fajne reklamy, ale moje serce skradło Allegro! Uważam, że to jedna z lepszych reklam świątecznych ever! 🙂

  • 8 grudnia 2016

    No i ryczę jak bóbr;) Nie nadaje się do takich rozczulających reklam:) Zestawienie bardzo udane:)

Sorry, the comment form is closed at this time.