OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

a

Internetowa prasówka – październik 2016

Październik to przede wszystkim jesienna słota, święto wszystkich zmarłych i Halloween. Naszym zdaniem w zeszłym miesiącu internetem zawładnął E.Wedel oraz Microsoft. Równie głośno było o Lidlu i nie do końca udanej promocji. Szczegóły poniżej!

1. Absolutna satysfakcja albo zwrot pieniędzy – Lidl

We wrześniu Lidl rozpoczął kampanię reklamującą marki własne. Pod koniec października trwała akcja „absolutna satysfakcja albo zwrot pieniędzy”. Klienci mogli zwrócić produkty (nawet te napoczęte), z których nie byli zadowoleni, bez podania konkretnej przyczyny. Sklep musiał jednak zakończyć akcję znacznie szybciej, ponieważ niektórzy Polacy robili ogromne zakupy, zostawiali większość artykułów w mieszkaniu czy samochodzie i żądali zwrotu pieniędzy jeszcze tego samego dnia. Wychodzi na to, że nasz naród nie jest jeszcze gotowy na tego typu akcje promocyjne… Co ciekawe, chwilę po zakończeniu kampanii (już w listopadzie) w Lidlu można było kupić cebulę w bardzo atrakcyjnej cenie.

2. „ABC śmierci” – Volvo

Niespełna minutowy, nieoficjalny spot Volvo stworzony przez studentów to istna rewelacja. Film z początku nieco przeraża, a na końcu zaskakuje.

3. Emirates i Jennifer Aniston

Przyjemna reklama z Jennifer Aniston i małym chłopcem o imieniu Cooper, który chce zostać pilotem. Spot został opublikowany na początku października i ma już ponad 4 mln wyświetleń. Wychodzi na to, że aktorka wciąż jest ulubienicą Amerykanów (i nie tylko), a linie Emirates potrafią to wykorzystać.

4. E. Wedel na Halloween

31 października E.Wedel opublikował kilkanaście humorystycznych wpisów na różnych fanpage’ach. Przykładowo na stronie Banku Zachodniego WBK pojawiło się pytanie „czy jak ktoś ma u Was kredyt, to czy może spłacać go cukierkami?”. Wszystkie psikusy znajdziecie w TYM ALBUMIE.

5. Microsoft Surface Studio

Microsoft próbuje konkurować z Apple i całkiem nieźle mu to wychodzi. Rewelacyjna kompozycja, świetnie pokazane funkcje, odpowiednie budowanie napięcia i granie na emocjach widza – to wszystko znajdziecie w najnowszym spocie promującym komputer Surface Studio.

A co według Was było internetowym hitem w minionym miesiącu?

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.

Komentarzy

  • 17 listopada 2016

    świetne zestawienie. wspomnienie o cebuli w kontekście tej kampanii lidla mnie rozbawiło. no cóż, jesteśmy kombinatorami i szukamy okazji, żeby zyskać i zaoszczędzić, niekoniecznie uczciwie.

    komentarze wedla – świetne! genialny pomysł na promocję (chociaż dopiero na tym blogu pierwszy raz o tym usłyszałam 😉 )

Sorry, the comment form is closed at this time.