OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Internetowa prasówka – sierpień 2016

W sierpniu media żyły głównie olimpiadą w Rio de Janeiro, więc w internetowej prasówce nie zabraknie reklam nawiązujących do sportu. Przeczytacie również o Pokemonach w McDonald’s i magicznej sile internetu.

1. Nike „Unlimited Youth” i „Unlimited Will”

Madonna Buder (Żelazna Zakonnica) jest amerykańską zakonnicą, która w wieku 65 lat po raz pierwszy ukończyła triathlon Ironman. Dziś ma 86 lat i 40 tego typu wyścigów na koncie. Istna kobieta-rakieta, która udowadnia, że odpowiednie nastawienie, determinacja i pasja są ważniejsze, niż cyferki w dowodzie. Film Nike’a prezentuje Żelazną Zakonnicę i jej życie „codzienne” w zabawny i przyjemny dla oka sposób.

Natomiast reklama „Unlimited Will” przedstawia Kyle’a Maynarda – sportowca, wspinacza, mówcę motywacyjnego, który jako pierwszy człowiek pozbawiony czterech kończyn zdobył Kilimandżaro (bez użycia protez).

2. Biotherm Homme – „The story of my life” z Davidem Beckhamem

Nietuzinkowy klip z udziałem Davida Beckhama – ambasadora marki Biotherm Homme. Piłkarz opowiada w nim historie niektórych swoich tatuaży. Przyjemny pomysł, Beckham w nieco innym, poważniejszym wydaniu. Całość bardzo udana.

3. Kenzo World

Niecodzienna reklama nowego zapachu Kenzo szybko podbiła internet na całym świecie. Ma wielu zagorzałych zwolenników („Reklama jest fantastyczna. Dziewczyna genialna. To jest o tym, że człowiek wyrywa się z obowiązujących konwenansów i staje się nareszcie sobą – tańczy, szaleje, żyje.”) oraz przeciwników („Dla mnie to kopia 'Chandelier’ Sii, ale w formie trywialnej, martwej i nudnej do bólu…” lub „Zgadzam się, że reklama jest porażką. Ma w sobie coś odpychającego…”). Młoda dziewczyna w pięknej sukience wychodzi z uroczystości i już po chwili tańczy jak szalona w rytm specyficznej piosenki. Fajne? Niefajne? Oceńcie sami:

4. Kiermasz Asi w Poznaniu

Pod koniec sierpnia na Facebooku pojawiło się zdjęcie zrobione w jednej z poznańskich klatek schodowych. Widniało na nim ogłoszenie napisane przez dziecko. Autorką okazała się 8-letnia Asia, która postanowiła zorganizować kiermasz i zebrać pieniądze na leczenie swojej chorej mamy. Zdjęcie szybko stało się internetowym viralem (krążyła po Twitterze, Facebooku, na Wykopie), a całą akcję wsparli Youtuberzy, dziennikarze oraz znani mieszkańcy Poznania (na przykład Peja). Na kiermaszu uzbierano ponad 100 tysięcy złotych! W dodatku nadal można pomóc mamie Asi (trwa INTERNETOWA ZBIÓRKA zorganizowana przez Łukasza Jakóbiaka).

5. Pokemony w McDonald’s

Kilka miesięcy temu światem zawładnęły Pokemony. Ludzie szukają ich wszędzie, o każdej porze dnia i nocy. McDonald’s postanowił to wykorzystać! Do zestawów Happy Meal od 19 sierpnia do 15 września są dołączane Pokemony. Można wybierać między 16 zabawkami. Szczegóły promocji dostępne są TUTAJ.

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.

Komentarzy

 • 7 września 2016

  Z takich ludzi powinniśmy brać przykład. Nic tylko podziwiać ?

 • 8 września 2016

  Pokemony w MC Donalds … Do czego to doszło 🙂

 • 8 września 2016

  Fajne, szczegolnie reklamy Nike bardzo inspirujace.

 • 10 września 2016

  Prośba o pomoc małej dziewczynki jest wzruszająca i pokazuje jak mądre i zaradne potrafią być małe osóbki, które los w życiu wiele nauczył. 🙂 Pomysł na pokazanie nam reklam, od zupenie innej strony bardzo mi się podoba. Coś ciekawego, coś nowego. 😉

Sorry, the comment form is closed at this time.