OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Polska vs Korea... w internecie

Polska vs Korea Południowa – „mecz” w internecie ⚽ ?

Z okazji dzisiejszego meczu postanowiliśmy przygotować krótki raport pokazujący jak wyglądałby pojedynek Polska vs Korea Południowa w internecie i mediach społecznościowych. W zestawieniu wykorzystaliśmy dane z opracowania przygotowanego przez serwis We Are Social i Hootsuite – Digital Report 2018. W świecie wirtualnym Korea Południowa to przeciwnik ze ścisłego topu, ale Polska też powinna mieć swoje atuty. Zaczynamy starcie.

Polska vs Korea Południowa

Moc internetu

  • W kategorii przeciętnej szybkości stałego łącza zdecydowanie zwycięża Korea: 44.8 Mbps POL vs 132.5 Mbps KOR.
  • Choć mobilny internet w Polsce wyprzedza średnią światową, to tutaj również ustępujemy pola: 22.9 Mbps POL vs 43.0 Mbps KOR
  • Penetracja internetu – czyli liczba użytkowników sieci w stosunku do populacji: 78% POL vs 93% KOR.

Wiemy już, że Koreańczycy są szybsi. Sprawdźmy zatem, kto posiada większą „wydolność”.

Czas spędzany w sieci

  • Średni czas (liczony w godzinach) korzystania z internetu za pomocą dowolnych urządzeń daje Polsce pierwszy punkt: czas spędzany średnio w internecie: 5 godzin i 55 minut POL vs  5 godzin i 5 minut KOR.
  • Jeśli jednak przyjrzymy się tylko urządzeniom mobilnym, po raz kolejny większe liczby będą po stronie naszych „gości”: 1 godzina i 56 min korzystania z telefonu nad Wisłą vs 2 godziny i 19 min na Dalekim Wschodzie.
  • % osób, które kupiły coś online przez dowolne urządzenie: 57% POL vs 74% KOR.

Social Media

Azjatyckie Social Media

Słyszeliście o Kakaotalk – jednym z najpopularniejszych komunikatorów w Korei?

Skupiając się na mediach społecznościowych widzimy, że w liczbach bezwzględnych wyraźnie dominuje Korea, jednakże dynamika wzrostu jest zdecydowanie większa w Polsce:

  • Miesięczna aktywność kont w Social Media w stosunku do populacji: 45% POL vs 84% KOR.
  • Roczny wzrost liczby użytkowników Social Media – 13% POL vs 3% KOR.

Ciekawe dane pokazujące sposób myślenia i stosunek do technologii to użycie Ad-Blocka oraz „cyfrowy optymizm” – ostatni termin oznacza procent populacji wierzący w to, że nowe technologie oferują więcej zalet i okazji niż zagrożeń:

  • Korzystanie z Ad-Blocka: 43% POL vs 27% KOR
  • Poziom cyfrowego optymizmu: 41% POL vs 43% KOR

Dużo ostrzej reagujemy na reklamy, jednakże entuzjazm do nowych technologii prezentujemy praktycznie taki sam jak Koreańczycy. Po całościowym zestawieniu wszystkich przytoczonych statystyk wyłania się wniosek, że w świecie cyfrowym, to nasi dzisiejsi goście wyraźniej zaznaczają swoją obecność. Trendy wskazują jednak, że różnice będą się sukcesywnie zmniejszać. Patrząc na tu i teraz – jako zwycięzcę „e-meczu” ogłaszamy Koreę. Zaskoczył Was taki rezultat? Czy właśnie tego się spodziewaliście?

P.S. Jak obstawiacie wynik prawdziwego meczu na Stadionie Śląskim 😉 ? Według nas będzie 3:1 dla Białoczerwonych.