OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Profesjonalna strona internetowa w 2024 – jak podkręci Twój biznes?

Powiedzmy sobie wprost: przestarzała strona internetowa szkodzi biznesowi. Zaniża jego widoczność w sieci, ogranicza potencjał marketingowy i utrudnia budowanie korzystnego wizerunku. Strona WWW postawiona 20, 10, a nawet 5 lat temu może okazać się poważną barierą na drodze do rozwoju firmy – i to na wielu poziomach. Jeśli więc patrzysz na strony internetowe swoich konkurentów i czujesz, że czas na zmianę, najprawdopodobniej masz rację. Dlaczego?

 

#1 Porządna strona WWW zapewni Ci widoczność

Profesjonalna strona internetowa w 2024 roku to przede wszystkim taka, która pozwala łatwo znaleźć Twoją firmę w wyszukiwarce Google. Z pewnością spotkałeś(-aś) się z pojęciem „pozycjonowanie stron WWW” czy „optymalizacja SEO”. To szereg działań, które mają na celu wyniesienie Twojej strony WWW ponad strony konkurentów w wynikach wyszukiwania. Kłopot polega na tym, że im starsza jest strona, tym jej pozycjonowanie trudniejsze. Trendy SEO zmieniają się szybko, Google na bieżąco aktualizuje swoje algorytmy, a co za tym idzie – dostosowywanie do nich przestarzałej strony WWW jest z reguły bardziej czasochłonne i kosztowne.

Pamiętajmy, że działanie pod kątem SEO to nie tylko dobrze przygotowane treści czy linkowania, lecz także odpowiednia struktura i uporządkowany kod strony internetowej. Dlatego tworząc profesjonalną stronę internetową na miarę dzisiejszych czasów, trzeba zadbać o to, by była ona jak najlepiej przystosowana do realizacji jednego z podstawowych celów – czyli efektywnej widoczności marki w sieci. Strona, która jest wysoko w wynikach wyszukiwania, daje wymierną przewagę. Strona, której nie da się znaleźć – to zmarnowany potencjał.

 

 

#2 Dobra strona internetowa firmy zbuduje wiarygodność

Projektowanie stron internetowych w 2024 roku znacznie różni się od podejścia, jakie przyświecało designerom jeszcze choćby dekadę temu. Dziś dużo większe znaczenie mają takie aspekty jak: wizerunek marki, wyrazisty charakter jej komunikacji czy propozycja wartości, jaką składa swoim odbiorcom. Znaczną wagę przykłada się też do szaty graficznej i jej spójności z identyfikacją wizualną marki. To elementy, które wpływają nie tylko na odbiór strony, ale wzmacniają siłę brandu – sprawiają, że jego przekaz jest zrozumiały, charakterystyczny i dający się odróżnić na tle konkurencji.

Osiągnięcie wiarygodnego, nowoczesnego i atrakcyjnego wizerunku na technicznie starej stronie firmowej jest ogromnym wyzwaniem i najpewniej wywoła nieprzyjemny dysonans u odbiorców. Strona internetowa, która opowiada o firmie wrażliwej na potrzeby dzisiejszego konsumenta, a wygląda na witrynę z minionej epoki, sprawi wrażenie, że coś tu jest nie tak. Z kolei spójna na poziomach technicznym, wizualnym i werbalnym strona WWW wzmocni wiarygodność Twojej firmy i będzie budować zaufanie.

 

 

#3 Profesjonalna strona WWW nakręci Twój marketing

Dobrze zaprojektowana strona internetowa powinna realizować konkretne cele marketingowe – np. być skutecznym magnesem na nowych klientów (zbierać leady sprzedażowe). Zanim zlecisz wykonanie nowej strony WWW, upewnij się, że zespół, któremu powierzasz to zadanie, dobrze rozumie, jaką funkcję ma ona spełniać. Czy ma być to tylko prosta wizytówka Twojej firmy, internetowy katalog, landing page skrojony pod kampanie reklamowe, a może rozbudowany serwis WWW z komponentem e-commerce?

W każdym przypadku zorientowanie na cele marketingowe powinno cechować proces tworzenia profesjonalnej strony internetowej. Dzięki temu struktura UX Twojej nowej strony WWW będzie zaplanowana tak, aby cele te dało się osiągać jak najniższym kosztem. Stworzenie strony internetowej przede wszystkim jako narzędzia skutecznej promocji marki okaże się wartością nie do przecenienia.

 

#4 Nowoczesna strona internetowa usprawni obsługę klienta

Inwestycja w profesjonalną stronę internetową przynosi też szereg korzyści związanych z angażowaniem, edukowaniem i instruowaniem użytkowników. Badania jasno pokazują, że potencjalny klient w pierwszej kolejności woli samodzielnie poszukać informacji o interesującej go dziedzinie (w tym o ofercie firmy), zanim sięgnie po kontakt do handlowca. Dlatego zadaniem strony WWW jest maksymalnie mu to ułatwić, podając wszystko, czego potrzebuje, jak na talerzu.

Mowa tu np. o dobrze skonfigurowanym chatbocie, interaktywnej sekcji FAQ (najczęściej zadawane pytania) czy możliwości pobrania wartościowej treści (e-booka, broszury czy raportu) w zamian za pozostawienie danych. Ot, dobrze przemyślany content marketing. Dzięki temu na koniec dnia do Twoich handlowców trafi już odpowiednio podgrzany lead – czyli klient świadomy, o sprecyzowanych oczekiwaniach, bliższy skorzystania z Twojej oferty.

 

#5 Fachowa strona firmowa da Ci większą elastyczność

Nowoczesne i profesjonalne strony internetowe budujemy na aktualnych systemach CMS, które pozwalają swobodnie rozbudowywać i modyfikować zawartość. To zapewni Tobie lub Twoim pracownikom dużą wygodę i elastyczność w rozwijaniu contentu, łatwość dopasowywania go do zmieniającej się oferty firmy czy szybkie reagowanie na sygnały płynące ze strony użytkowników (przy okazji: profesjonalna strona WWW to także dobra analityka!).

 

Sprawność operacyjna firmy w tak dynamicznym świecie jest bardzo cenna, więc strona internetowa nie powinna Ci jej ograniczać. Strony dostosowane w sam raz do potrzeb administratorów mają sporą wartość użytkową i pozwalają osiągnąć dużo więcej niż toporna witryna postawiona wiele lat temu, na której – choćbyś bardzo tego chciał(a) – wiele już nie zmienisz.

 

Jak podejść do stworzenia własnej strony internetowej, by przyciągała potencjalnych klientów? Nasza recepta

Posiadanie strony internetowej, która przyniesie Ci omówione wyżej profity, wiąże się z odpowiednim podejściem do procesu. Oto kilka zasad, którymi kierujemy się, tworząc strony internetowe dla naszych klientów.

Strategia podstawą Twojej strony

Profesjonalną stronę WWW warto zbudować w oparciu o strategię marki i komunikacji. Odpowiada ona na najważniejsze pytania, które będą miały kluczowe znaczenie przy projektowaniu Twojej strony. To m.in. to, o czym jest Twoja marka, jaki jest jej charakter, na jakich wartościach się opiera, do kogo kieruje swój przekaz i – co najważniejsze – jaką obietnicę korzyści wysyła w kierunku potencjalnych klientów. Mając solidnie przepracowane fundamenty marki, możemy przejść do kolejnego etapu, czyli warsztatu poprzedzającego makietowanie profesjonalnej strony internetowej.

 

Gotowe szablony vs. indywidualny projekt

Gdy znamy już podstawy strategiczne niezbędne do stworzenia fachowej strony WWW, spotykamy się na warsztacie projektowym. To dużo lepsze rozwiązanie niż klasyczny briefing, bo umożliwia znacznie bardziej indywidualne podejście do zadania. Podczas takiego warsztatu wspólnie ustalamy zakres funkcji i treści, jakie docelowo znajdą się na Twojej stronie. Mając na uwadze wszystko, co wiemy o Twoim potencjalnym kliencie (jego potrzebach, preferencjach, zwyczajach zakupowych), jesteśmy w stanie przygotować makietę ściśle dopasowaną do celów marketingowych i sprzedażowych, jakie wiążesz ze swoją nową stroną internetową.

 

Strony tworzone kompleksowo, czyli key visual + treść

Tworzenie stron WWW w naszym rozumieniu nie sprowadza się wyłącznie do zbudowania makiety i wdrożenia kodu. Aby proces tworzenia efektywnej, obsługującej Twoje cele strony był kompletny, zawsze przygotowujemy spójną z key visualem marki, atrakcyjną szatę graficzną. Jeżeli Twoja marka nie posiada wizualnego motywu przewodniego, proponujemy jego opracowanie.

To samo dotyczy treści na stronę WWW, które tworzymy w sposób zapewniający prawidłową optymalizację SEO, a więc łatwość pozyskiwania potencjalnych nowych klientów w wyszukiwarce Google. Wszystko to na sam koniec spinamy w ramach przyjętych taktyk i narzędzi promocji, łączymy z kampaniami w kanałach społecznościowych, Google Ads czy media marketingiem.


Strategiczne projektowanie stron WWW – działajmy razem!

Tworząc własną stronę internetową, pamiętaj, że jest to system naczyń połączonych. Do tego zadania nie wystarczy prosty kreator stron internetowych czy szablon. Dlatego proponujemy Ci zupełnie inne podejście: strategiczne, warsztatowe, indywidualne i kompleksowe. Tworzenie stron internetowych w naszym modelu przynosi znacznie bardziej imponujące efekty, o czym możesz przekonać się z poniższych case studies:

Potrzebujesz strony, która przynosi wymierne korzyści dla biznesu? Umów się na bezpłatną konsultację online!