OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Prowadzenie Fanpage – dlaczego warto?

Social Media opanowały świat. Ludzie coraz chętniej korzystają z kolejnych portali społecznościowych, tworzących cyfrową, alternatywną rzeczywistość. Mimo, że to świat wirtualny, to skutki jego rozwoju są jak najbardziej rzeczywiste. Portale takie jak Facebook, Twitter i Instagram wpływają nie tylko na relacje prywatne, ale też biznes.

Coraz częściej swój czas poświęcamy na przeglądanie portali społecznościowych, nic więc dziwnego, że pojawiły się tam różnego rodzaju firmy. Z jednej strony Internet wydaje się być tanim i wygodnym miejscem do promocji marki, z drugiej dla wielu osób wirtualne „lajki” są zbyt daleko od rzeczywistych korzyści. Poza tym pojawia się pytanie: czy dla mojego biznesu warto bawić się w te „Internety”?

Czy w tym szaleństwie jest metoda?

Niekwestionowany król społecznościówek to Facebook, który posiada już 1,5 miliarda użytkowników. Portal jest tak popularny, że grzechem wydaje się nieskorzystanie z możliwości pokazania swojej obecności na jego łamach – zwłaszcza, że prowadzenie fanpage’a jest darmowe.

Mamy tutaj więc sytuację, w której niskim kosztem możemy pokazać się naprawdę sporej liczbie klientów. Niestety nie wystarczy ograniczyć się do wrzucania śmiesznych obrazków z kotkami – taka forma komunikacji będzie nieskuteczna i tak naprawdę nie przyniesie żadnych korzyści (a firmom z pewnych branż może wręcz zaszkodzić).

Korzyści z prowadzenia fanpage

Dobrze prowadzone konto pozwala zaprezentować się sporej liczbie potencjalnych klientów. Zasięg to jednak nie wszystko. Fanpage na Facebooku daje szansę na stworzenie społeczności reagującej na działania przedsiębiorstwa, zwiększa też świadomość klientów o istnieniu marki. Dobrze prowadzony fanpage to nie tylko możliwość trafienia do grupy docelowej. To też świetne miejsce na łatwą i tanią reklamę.

Posty sponsorowane czy proste konkursy pozwalają przyciągać uwagę odbiorców i angażować ruch na fanpage czy stronie internetowej. Fanpage jest też bowiem miejscem, które może dostarczyć nam przekierowania na stronę WWW – wystarczy do tego zachęcić atrakcyjnymi postami. Większy ruch na stronie, to z kolei szansa na poprawę wyników sprzedażowych.

Publikacja odpowiednich treści pozwala tworzyć wizerunek marki w stosunkowo prosty i tani sposób. Oczywiście prowadząc fanpage należy przemyśleć strategię publikacji postów i zwyczajnie zastanowić się, czy będziemy mieli wystarczającą ilość interesujących materiałów do publikacji. Jednakże samo założenie konta i opanowanie interfejsu nie powinno sprawiać większych trudności – niezależnie czy mówimy o Facebooku, Instagramie czy Twitterze.

Social Media Marketing można przyrównać do grania na harmonijce, o której mówi się: easy to play, hard to master. Oczywiście bardzo dobrze prowadzony profil przyniesie większe korzyści niż profil zaledwie poprawny. W obu przypadkach mamy jednak do czynienia z wartością dodaną wzmacniającą pozycję naszej firmy.