OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

świąteczne kampanie reklamowe

Przegląd reklam w 2017 roku – świąteczne kampanie reklamowe

Śnieg pojawił się zaledwie kilka dni temu, ale już od listopada marki bombardują nas świątecznymi kampaniami reklamowymi, chcąc uszczknąć dla siebie nieco magii świąt. Walka o uwagę widzów jest trudna – w zalewie mniej lub bardziej oryginalnych treści wideo coraz trudniej się wybić, choć jak zawsze znajdują się twórcy, którym udaje się zaskoczyć widzów. Oczywiście świątecznym klasykiem jest Coca Cola, która już rozpoczęła emisję świątecznych spotów pod szyldem kampanii #Dziekuje.

Coca-Cola

Coca Cola stawia na ograny, ale sprawdzony przekaz pozycjonując swój produkt jako naturalny element magii świąt, atrybut Mikołaja, ale też sposób na okazywanie ciepłych uczuć kierowanych do członków rodziny. Ciekawym elementem jest tutaj wypuszczenie limitowanej edycji butelek, na których pojawiły się świecące w ciemności napisy z podziękowaniami na przykład dla „Mistrzyni wypieków”.

Allegro

Zeszłoroczny film zajmującej się e-commercem korporacji okazał się absolutnym hitem, który osiągnął rozgłos na skalę międzynarodową. Właśnie dlatego z ciekawością czekaliśmy na ruch marki w tym roku. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko, jednakże zdaje się, że Allegro przygotowało godnego następcę:

Tym razem główny bohater to nie senior, a junior. Reakcje na materiał są raczej pozytywne – zwraca się uwagę na to, że w całym rpzekazie mało jest sprzedaży, a dużo pozytywnych przekazów dotyczących dzielenia się z innymi, co jest pośrednio związane z tym, że tegoroczna odsłona kampanii świątecznej ma również na celu wspieranie Szlachetnej Paczki.

Heathrow

Za jedną z najbardziej wzruszających i magicznych reklam świątecznych internauci uważają spot przygotowany przez lotnisko Heathrow. Głównymi bohaterami produkcji są pluszowe misie, zaś materiał opowiada… historie ich 50-letniej miłości. Pomysł jest niejako kontynuacją reklamy z zeszłego roku – wtedy również skorzystano z postaci pluszaków, które pokochali Brytyjczycy.

M&Ms

Lotnisko Heathrow wykorzystało sprawdzonych bohaterów wymyślonych rok temu, natomiast M&Ms sięgnęło jeszcze dalej – najnowsza świąteczna reklama nawiązuje… do materiału stworzonego 21 lat temu:

https://www.youtube.com/watch?v=KF321hB2UDo&feature=youtu.be

W tym roku możemy poznać dalszy bieg rozpoczętej lata temu historii. Co sądzicie o takim reklamowym powrocie do przeszłości?

https://youtu.be/bnJCgE3hqpc

Ikea

W najnowszej kampanii Ikei istotną postacią jest narrator, w którego wciela się Fisz komentujący spotkanie rodzinne przy bożonarodzeniowym stole. Myśl przewodnia spotu: „W Święta zamień się w słuch. I zrób więcej miejsca na miłość” akcentuje potrzebę szukania głębszych znaczeń ukrytych w prostych gestach. W materiał dość delikatnie wpleciono prezentację produktów IKEA.

Świąteczne kampanie reklamowe – przegląd:

W każdej chwili pojawiają się kolejne świąteczne spoty, dlatego nie sposób jest stworzyć jedno kompletne zestawienie zawierające cały „świąteczny internet”. Poniżej prezentujemy więc subiektywne zestawienie innych wartych obejrzenia reklam.

Apple

https://www.youtube.com/watch?v=1lGHZ5NMHRY

Debenhams

John Lewis

https://www.youtube.com/watch?v=Jw1Y-zhQURU

McDonald’s

M&S

Co sądzicie o tegorocznych kampaniach reklamowych? Która szczególnie przypadła Wam do gustu?

Foto: Allegro / Youtube

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Komentarzy

  • 21 grudnia 2017

    Ta kontynuacja M&M’s jest wspaniała! <3

Sorry, the comment form is closed at this time.