OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

strona www dla winnicy

Webwriting oraz strona z katalogiem produktów dla winnicy

Na przełomie 2020 i 2021 roku natrafiliśmy na stronę gospodarstwa rolnego, które okazało się właścicielem winnicy Saint Vincent. Po kilku rozmowach telefonicznych oraz spotkaniach z Klientem zaproponowaliśmy skrócone warsztaty strategiczne, na podstawie których obierzemy odpowiedni kierunek rozbudowując treści oraz stawiając nowoczesną stronę www. To właśnie strona z katalogiem produktów wymagała najwięcej zaangażowania i czasu. W końcu to wizytówka firmy!

Klient: winnica Saint Vincent
Cel: odświeżenie wizerunku poprzez nową stronę www

W toku naszej współpracy zajęliśmy się:

– przeprowadzeniem warsztatów strategicznych,
content marketingiem (w tym webwritingiem),
– zaprojektowaniem oraz zakodowaniem strony www wraz z katalogiem produktów oraz kreatorem zestawów z winami.

 

Warsztaty strategiczne

W dzisiejszych czasach większość produktów i usług jest wymienna pod względem jakości i funkcji, więc jeśli firma nie zbuduje marki, pozostaje jej konkurowanie ceną.

Jeśli nasi klienci chcą uniknąć walki cenowej, sugerujemy im opracowanie strategii marketingowej, której celem będzie zbudowanie unikalnego pozycjonowania marki na tle konkurencji. Najlepsze efekty daje pełna strategia marketingowa, ale zdajemy sobie sprawę, że nie każda firma może pozwolić sobie na jej realizację. Stąd pomysł na mini warsztaty strategiczne, które pomogą (nam oraz klientowi) w obraniu właściwego stylu komunikacji.

W trakcie kilkugodzinnego warsztatu, który przeprowadziliśmy z klientem w formie zdalnej, określiliśmy najważniejsze zalety Saint Vincent oraz kierunek, którym powinniśmy podążać tworząc nową stronę www. Postanowiliśmy podkreślić połączenie dwóch kultur – francuskiego know-how (winnica została założona przez Francuza Jean Mulot) oraz winiarskich tradycji regionu lubuskiego.

Przeprowadzenie analizy konkurencji oraz warsztatów wpłynęło również na decyzję o przeprowadzeniu sesji zdjęciowej na terenie winnicy. Wspólnie z klientem stwierdziliśmy, że bazowanie na atrakcyjnych zdjęciach będzie najlepszym rozwiązaniem w przypadku tworzenia strony www winnicy. Dodatkowo postanowiliśmy zaprezentować ośmioosobowy zespół, który dba o każdy detal i sprawia, że wina produkowane w Saint Vincent są najwyższej jakości.

kreatywna agencja tworzy nową markę

 

(Nie)winny webwriting

W celu przygotowania 25.000 znaków treści webwritingowych na stronę główną oraz podstrony typu wino dla firm czy zostań partnerem poprosiliśmy pana Michała Popiołka (Specjalista ds. sprzedaży i promocji wina) o przygotowanie wsadu merytorycznego o Saint Vincent. Zależało nam na poznaniu historii tego miejsca oraz zrozumieniu jego specyfiki.

Bazując na informacjach od klienta oraz notatkach z warsztatów strategicznych nasza copywriterka opracowała soczyste treści, które nie tylko wprowadzały w radosny klimat winnicy, ale także spełniały wytyczne od specjalistów SEO. Magia dobrego webritingu polega na znalezieniu złotego środka – użytkownik powinien czerpać przyjemność z czytania treści na stronie, a roboty Google powinny aneksować odpowiednie frazy kluczowe.

 

Strona z katalogiem produktów (z wykorzystaniem Page Buildera)

Jednym z pierwszych etapów opracowania strony internetowej jest opracowanie struktury strony. Postawiliśmy na nieco inne podstrony, niż w pierwotnej wersji serwisu mianowicie: winnica, oferta win, wino dla firm, blog, zostań partnerem, gdzie kupić oraz kontakt. Następnym krokiem było przygotowanie makiety strony głównej – w tym przypadku z wykorzystaniem zdjęć, które w międzyczasie obrobił fotograf.

nowa strona www dla winnicy

Jeden z kilku wariantów kolorystycznych i typograficznych nowej strony www

 

Po akceptacji makiety przez klienta i dopracowaniu szczegółów takich jak ostateczna kolorystyka buttonów czy bloków na stronie (zawsze prezentujemy 3-4 propozycje) przeszliśmy do projektowania strony głównej oraz pozostałych podstron. Końcowym etapem było dodanie produktów do katalogu oraz przetestowanie strony i wszystkich jej funkcjonalności na monitorach, tabletach oraz smartfonach o różnych, najpopularniejszych rozdzielczościach.

Na szczególną uwagę zasługuje Wino dla firm, czyli jedna z najważniejszych podstron dla naszego klienta – głównie ze względu na specjalne zestawy dla firm, które ma w swojej ofercie Saint Vincent. To w tej zakładce zaplanowaliśmy konfigurator owych zestawów – rozwiązanie, które usprawni wysyłanie zapytań ofertowych oraz przygotowanie wycen.

Konfigurator win

 

Chcieliśmy, aby strona z katalogiem produktów oddawała wizję założyciela winnicy, który zawsze powtarza, że Saint Vincent to „marzenie zamknięte w butelce, które ma się udzielać wszystkim uczestnikom biesiady”. Stąd pogodne, słoneczne zdjęcia, ciepła kolorystyka na stronie czy smakowite fotografie (uciekliśmy od sztampowych ujęć, na których są widoczne same butelki win). Zadbaliśmy również o detale – przykładowo wdrożyliśmy pomysł klienta i zaprojektowaliśmy mapki, które umieściliśmy na podstronach produktowych. Można z nich wyczytać, w jakim miejscu winnicy rośnie dany szczep. Mapka znajduje się również na etykietach win, a jej fragmenty w różnych miejscach na stronie www.

Jestem bardzo zadowolony z finału naszej współpracy z Grupą Infomax. Strona wygląda bardzo dobrze, jest nie tylko ładna, ale także funkcjonalna. Profesjonalne zdjęcia nadają jej wyjątkowy i unikatowy charakter – polecam wykorzystywanie swoich zdjęć zamiast popularnych ujęć ze stocków.

– mówi nasz klient, Michał Popiołek, z którym ustalaliśmy większość szczegółów odnośnie strony internetowej.

Z perspektywy czasu uważam, że warto dopłacić do strony z indywidualnym projektem, żeby mieć większą swobodę działań i mniej ograniczeń, które narzuca nam szablon.”

– dodaje.

Dziękujemy panu Michałowi za miłe słowa oraz przepyszne wino, które mieliśmy okazję degustować 🙂 Mamy cichą nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy wspólnie rozwijać Saint Vincent (na przykład w mediach społecznościowych) i kontynuować naszą winną przygodę.

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.