OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Brand book dla Hotelu Kossak

Hotel Kossak to krakowski hotel z tradycjami. Zbudowany w latach 2005-2007 na terenie dawnej kamienicy żydowskiej rodziny Wasserbergów. Najważniejszymi wartościami tego miejsca są: gościnność, regionalność, rodzinność i profesjonalizm. Hotel Kossak to po prostu iście krakowskie miejsce dla tych, którzy naprawdę chcą poczuć to wyjątkowe miasto.

 

Dla Hotelu Kossak od listopada 2022 roku mieliśmy przyjemność opracowania:

🟣 strategii marketingowej 

🟣 strategii komunikacji

🟣 identyfikacji wizualnej.

Wszystkie te działania poprzedziły dwudniowe warsztaty strategiczne, jak i dziesiątki godzin spędzone nad projektem. Ostatecznie udało nam się wypracować spójny koncept.

 

Efektem tych działań był właśnie brand book, w którym zawarliśmy najbardziej istotne wytyczne dla marki. Były nimi: księga znaku, krój pisma, kolorystyka, pattern, sugerowane zdjęcia i ikony, materiały drukowane czy templatki na potrzeby mediów społecznościowych.

 

 

Skąd pomysł na kolorystykę i wiodący motyw graficzny?

Użyta w brand booku paleta kolorystyczna wyniknęła z odświeżenia poprzedniej. Wcześniej Hotel Kossak bazował na soczystym fiolecie i jego pochodnych odcieniach z dodatkiem bieli, grafitu oraz czerni. Nie było w tym nic złego, zważyszy na obecność fioletu w przestrzeni hotelu. Jednak fiolet wykorzystywany w identyfikacji był zbyt krzykliwy, zupełnie niespójny z szlachetnymi odcieniami, spotykanymi w tapicerowanych meblach czy tkaninach.

 

Kolejny segment – pattern był głównym elementem graficznym opracowanego brand booka. Z naszych rekomendacji wyniknęło, iż najlepiej będzie, jeśli stanie się nim geometryczny, drobny motyw, nawiązujący do pikowań tapicerowanych mebli. Od początku rekomendowaliśmy, aby pattern miał formę rastrową z przejściem tonalnym, by nie kolidować z pozostałymi elementami grafik.

 

Poza patternem w identyfikacji przewinęły się również delikatne ramki, które pomogły w wyróżnianiu tekstu. Z kolei tłem dla brandingu niejednokrotnie stały się aple kolorstyczne w 100% lub  o półprzezroczystym kryciu, co w przypadku fotografii nadało lekkości lub było ich świetnym uzupełnieniem.

 

Z kolei w przypadku materiałów drukowanych (menu, oferty, wizytówki) rekomendowaliśmy złocenia poszczególnych elementów lub pokrycie ich lakierem (logo, pattern, nagłówki), co nadałoby im szlachetności czy prestiżu, a także – wzbudziłoby skojarzenia z Krakowem jako królewskim miastem.

Data: