OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Najciekawsze akcje CSR-owe w pierwszym półroczu 2020

Wiele firm wykorzystuje czas pandemii na działania CSR-owe. Poniżej kilka najciekawszych przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu z minionych 6 miesięcy.

Wymień żappsy i pomóż szpitalom!

Sieć sklepów Żabka postawiła na wielotorowe działania. Najpierw przekazała 4,5 mln złotych Ministerstwu Zdrowia. Następnie umożliwiła użytkownikom aplikacji mobilnej przekazanie żappsów na wsparcie służby zdrowia (sklep podwajał ich wartość). Dodatkowo, Żabka wprowadziła do swojej oferty maseczki, które sprzedawała bez marży.

#WzywamyPosiłki

To ogólnopolska oddolna inicjatywa obywatelska wspierająca personel medyczny w czasie walki z pandemią koronawirusa. Jak sami mówią „Dbamy o tych, którzy dbają o nas”. Do akcji włączyło się wiele marek takich jak Maczfit, Red Bull, Dominos Pizza, IKEA, Winiary, AmRest (KFC, Burger King, Pizza Hut, Starbucks), Costa Coffee czy McDonald’s (cała lista jest dostępna TUTAJ).

Przez 2 miesiące trwania akcji (13.03-15.05.2020) wspólnymi siłami udało się dostarczyć ponad 220 tysięcy posiłków do szpitali w całej Polsce.

Sport to zdrowie – 4F

Polska firma 4F promowała aktywny tryb życia nawet w trakcie kwarantanny. Wystartowali z produkcją środków ochronnych tj. fartuchy czy maseczki. Dodatkowo poinformowali, że 20% obrotu ze sklepu internetowego przekażą MSWiA w Warszawie (największy szpital zakaźny w kraju). Co więcej, wprowadzili sprzedaż t-shirtów-cegiełek – całkowity dochód trafił do szpitali w całej Polsce. Akcja była szeroko promowana m.in. poprzez placówki partnerskie takie jak sieć siłowni Fitness Academy.

Huawei – z myślą o pracownikach

Warto wspomnieć również o marce Huawei, która została wyróżniona w XLIV edycji Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu za działania o charakterze CSR prowadzone w dobie pandemii z myślą o pracownikach. Firma Huawei jako jedna z pierwszych w Polsce zareagowała na rosnące zagrożenie koronawirusem i już pod koniec stycznia 2020 roku wprowadziła specjalne zasady dla swoich pracowników, aby zminimalizować ryzyko zakażeń.

Dodatkowo Huawei angażuje się w pomoc lokalnym służbom medycznym. Firma przekazała 20 tysięcy masek ochronnych do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Szczegóły nt. raportu można znaleźć TUTAJ.

Bohaterski kalendarz charytatywny

Nasza firma od lat wspiera akcje takie jak Szlachetna Paczka, WOŚP czy Caritas. Teraz również nie pozostajemy obojętni na sytuację, w jakiej znalazł się cały świat. Stąd pomysł na inwestycję w dobro i projekt „Dziękujemy NieZwykłym”.

W wielkim skrócie: wraz z przedsiębiorcami i ich dziećmi, tworzymy bohaterski kalendarz na 2021 rok, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony dla Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych na zakup sprzętu oraz wsparcie terapeutyczne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ i dołącz do naszego projektu! Dajmy siłę pielęgniarkom!

Jakie akcje CSR-owe z pierwszej połowy tego roku utkwiły Wam w pamięci? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.