OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Kalendarz charytatywny. Dziękujemy NieZwykłym

Dlaczego pomagamy? Kalendarze charytatywne na 2021 rok

„Zatrzymajcie się na chwilę, przestańcie pędzić, rozejrzyjcie się… Podczas gdy Ty narzekasz, że masz proste lub kręcone włosy, bo jesteś zbyt gruba lub zbyt chuda… masz za duże cycki lub za małe… są kobiety, które nie mają ani włosów, ani piersi, ale cieszą się, że żyją…” to słowa Hanny Cieślak i jak tylko je przeczytałam wiedziałam, że znajdą się w tym artykule.

Nie sposób zliczyć tych, którzy potrzebują pomocy. Wśród nich znajdują się dorośli, dzieci, zwierzęta. Chorzy wymagający specjalistycznego leczenia, nierefundowanych leków lub sprzętu. Są osoby, które potrzebują pomocy w zakupie artykułów codziennego użytku lub poprawy warunków życia. Niektórzy potrzebują pomocy innych aby funkcjonować, bo zostali sami na tym świecie. Nie wspominając już o dzieciach, które zostały zostawione przez matki, ojców, rodziców.

No i zwierzęta, które bez naszej pomocy sobie nie poradzą. Jedne schorowane, inne opuszczone przez właścicieli, oddane do schronisk.

Jak widać moglibyśmy wymieniać tych, którzy potrzebują pomocy. Z różnych względów. Miliony istnień, miliony potrzeb. Dlatego powstaje wiele przeróżnych możliwości pomocy, nieskończenie wiele akcji charytatywnych niosących pomoc.

Dlaczego pomagamy? Jednych skłania empatia, drugich ekonomia. Jedni pomagają na skalę światową lub ogólnopolską, drudzy lokalnie, w obrębie rejonu zamieszkania. Jedni wpłacają datki, drudzy angażują siebie i swój czas.

 

Kalendarze charytatywne na 2021 rok

Bez dwóch zdań każda forma wsparcia jest ceniona. Dzisiaj jednak skupimy się na kalendarzach charytatywnych na 2021 rok. Jaka jest ich tematyka i cel? Przyjrzyjmy się.

Naszą uwagę przyciągnął kalendarz „Power of community 2021” kampanii „Breastfit. Kobiecy Biust. Męska sprawa”. Do tej pory udało się zrealizować cztery edycje, a sama kampania zdobyła wyróżnienie „Jaskółki Nadziei 2017” za unikatowy w skali kraju projekt profilaktyki raka piersi, którego celem jest włączenie mężczyzn w profilaktykę raka piersi-nowotworu, stanowiącego zagrożenie życia bliskim im kobietom. Jest to już V. edycja kalendarza charytatywnego, którego tematem przewodnim jest pokazanie, że to nie siła i wielkość mięśni decydują o męskości, a czujność i odpowiedzialność za zdrowie najbliższych.

Walkę z nowotworem prowadzą również dzieci. Dlatego fundacja Herosi podjęła inicjatywę w postaci stworzenia charytatywnego kalendarza, którego twarzami zostali polscy siatkarze. Co więcej została ogłoszona możliwość wylicytowania włączenia zdjęcia swojego dziecka do tego kalendarza. Jest to już II. edycja takiego projektu, którego celem jest przeznaczenie zysku ze sprzedaży na pokrycie kosztów nierefundowanej chemioterapii oraz diagnostyki genetycznej dla podopiecznych fundacji z Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka, gdzie leczą się dzieci z całej Polski.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest międzynarodową organizacją non profit, która koncentruje swoje działania i projekty wokół dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach. To oni są pomysłodawcą kalendarza charytatywnego ze zdjęciami swoich podopiecznych zwierząt. Dochód ze sprzedaży tych kalendarzy zostanie całkowicie przeznaczony na ich utrzymanie.

 

 

Dziękujemy niezwykłym – Dajemy siłę pielęgniarkom!

Od lat Grupa Infomax wspiera akcje takie jak Szlachetna Paczka, WOŚP czy Caritas. Byliśmy również pomysłodawcą kalendarza charytatywnego „Śląsk nie jest czarno-biały” dla podopiecznych Fundacji Petralana.  W tym roku postanowiliśmy stworzyć wyjątkowy kalendarz charytatywny, którego karty miały zostać zainspirowane rysunkami dzieci. Rysunki miały powstać w nawiązaniu do sytuacji, w jakiej znalazł się cały świat – pandemii koronawirusa. Rysunki powstały  w oparciu kto jest dla dzieci bohaterem Covid-19. Najważniejszy w całym projekcie jest jego szlachetny cel. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany Naczelnej Izbie Pielęgniarek i Położnych na sprzęt i wsparcie terapeutyczne. „Od zawsze docenialiśmy ciężką pracę pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. W dobie pandemii, tym bardziej chylimy im czoła. To oni walczą na pierwszym froncie, codziennie mając do czynienia z chorymi lub potencjalnie chorymi osobami. Możemy tylko się domyślać, jak bardzo jest to stresujące. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy, że dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany NIPiP.” – tłumaczy Kinga Bielejec – koordynatorka projektu Dziękujemy NieZwykłym.