OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Wystrzałowe strony dla nudnych branż

Najbardziej efektowne, nagradzane strony internetowe najczęściej dotyczą start-upów, są wizytówkami agencji interaktywnych albo projektami popisowymi, które realizowane dla organizacji non-profit.

Przez to możemy wpaść w pułapkę myślenia: moja firma sprzedaje śrubki, produkuje woreczki foliowe, zajmuje się doradztwem finansowym albo robotami budowlanymi – na czym tu się oprzeć, żeby zrobić niesamowitą wizytówkę w internecie? Co gorsza, pułapka ta czekać może zarówno na projektanta, jak i jego klienta.

Chcę Wam udowodnić, że nawet banalny, przyziemny albo trudny i oklepany temat można zaprezentować w sposób niezwykły i interesujący. Poniżej kilka przykładów odnalezionych w sieci.

http://zumtobel.us/

zumtobel

Klasyczna sytuacja – firma chcę stworzyć stronę wizerunkową z przedstawieniem oferty B2B swoich produktów, przy czym nie chce uruchamiać sklepu internetowego.

Jak to zrobić ciekawie, mądrze, użytecznie i pięknie – odpowiedź powyżej. Można? Można.

Zwracam uwagę przede wszystkim na naprawdę przemyślaną nawigację (filtrowanie produktów na pierwszym planie) oraz dobre rozpoznanie tego, co użytkownik będzie chciał zrobić po odnalezieniu produktu dla siebie – ma możliwość wydrukowania karty produktu, pobrania szczegółowej dokumentacji PDF i podzielenia się.

Świadomie zrezygnowano tutaj z popularnych formularzy zapytania na rzecz łatwego dostępu do informacji. Najwyraźniej twórcy doszli do wniosku, że zainteresowany Klient najpierw zapozna się ze szczegółami, a potem po prostu napisze / zadzwoni.

http://jatexinc.net/

jatexinc

Masz do zaoferowania specjalistyczny i mało efektowny produkt. Zamiast tworzyć duży serwis z szczegółowymi informacjami o firmie, naszpikowany parametrami technicznymi oraz wyliczający każdy mało fascynujący detal oferty warto zastanowić się nad zwięzłą i atrakcyjną wizualnie stroną typu one page.

Strony tego typu nie muszą być zarezerwowane tylko dla start-upów. Więcej o tym poczytać możesz w tym wpisie.

Dedykowana sesja zdjęciowa produktów, krótka prezentacja kluczowych informacji – a strona z pewnością zainteresuje i przekona tych, których powinna.

http://susaventures.com/

susa

W tym przypadku polecam zwrócić uwagę na logikę i budowę kolejnych sekcji tej strony. Pokazuje ona, jak można wrzucić na stronę dużą ilość zbitego tekstu w taki sposób, że nie przytłacza on i jest wizualnie intrygujący.

Jeśli działasz w branży, w której jest to wymagane i oczekiwane przez odwiedzających to lekcja wyciągnięta z analizy tego projektu będzie bezcenna dla dalszego budowania materiałów wizerunkowych Twojej firmy.

http://kekselias.com/

kekselias

Strona doradcy finansowego, która zasadniczo jest blogiem. Zamiast zachwalać swój profesjonalizm właściciel strony po prostu publikuje specjalistyczne artykuły. Nudne? Dla dużej części społeczeństwa na pewno, ale to nie oznacza, że strona nie może być wizualnie powalająca, a przy tym poważna i użyteczna.

Bardzo mądrze zagospodarowana przestrzeń ekranu (która przecież na każdym monitorze będzie inna!), doskonałe użycie animacji, czytelność i zrozumiałość. Brawa!

https://www.etq-amsterdam.com/

etq

Sklep z butami sam z siebie może trudno nazwać nudnym sektorem, jednak sztywne konwencje panujące w e-commerce – i owszem. Czy można zrobić sklep internetowy, który nie będzie sztampowy, krzykliwy, a jednocześnie przykuje uwagę potencjalnego Klienta i przekona go do zakupu.

Myślę, że tak – mnie ten sklep przekonuje. Skrajny minimalizm w e-commerce jest bardzo ryzykowny, ale z drugiej strony ryzykowny jest brak cech wyróżniających daną stronę i markę.

Ten sklep natomiast definitywnie się wyróżnia: spokojem, brakiem nachalności, estetyką i czytelnością. Aż chce się kupować!

http://robelit.pl/

robelit

Serwis firmy zajmującej się sprzedażą płyt z tworzyw sztucznych i produktów z nich wykonanych.

Jest to przy tym świeża realizacja naszego autorstwa.

Jak uważacie? Czy udało nam się w interesujący sposób przedstawić specjalistyczny i mocno niszowy temat?

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.

Komentarzy

  • 3 listopada 2016

    Świetny artykuł! Bardzo chętnie przyjrzałam się propozycjom 🙂 Uwielbiam w wolnych chwilach przeglądać Awwwards, można tam znaleźć mnóstwo inspiracji.

  • 3 listopada 2016

    Zawsze bardzo doceniam osoby, które z pozornie nudnego tematu tworzą coś ciekawego albo pomysłowego 🙂 fajne przykłady!

  • 3 listopada 2016

    Z takimi stronami na pewno nie będzie już nudno ani monotonnie 🙂 Bardzo kreatywny wpis. Wszystko opisane bardzo przejrzyście i interesująco. Pozdrawiam 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.