OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Internetowa prasówka – wrzesień 2016

Wrzesień to czas powrotu z wakacji, początek roku szkolnego i kalendarzowej jesieni. Pracownicy działów kreatywnych są tuż po urlopie i mają głowy pełne pomysłów, co przekłada się na nowe, ciekawe reklamy. Oto kilka internetowych hitów z września 2016 roku:

PRZEKAŻMY SOBIE ZNAK POKOJU

Akcja „Przekażmy sobie znak pokoju” została zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, Grupę Polskich Chrześcijan LGBT „Wiara i Tęcza” oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT „Tolerado”. Na ulicach wielu polskich miast pojawiły się plakaty, na których widnieją dwie dłonie w geście przekazania znaku pokoju – jedna z różańcem, druga z bransoletką w tęczowych barwach. Dodatkowo na stronie akcji (http://www.znakpokoju.com/) emitowane są spoty, w których wzięli udział publicyści z katolickich pism. Na początku września było bardzo głośno na temat tej kampanii – miała wielu zwolenników, ale nie dla wszystkich przekaz był jasny. Sporo osób głośno ją skrytykowało (Uważam tę kampanię za szkodliwą i wręcz skandaliczną, ze względu na to, że uczestniczą w niej ludzie, dziennikarze a nawet księża, którzy przedstawiają się jako katolicy. – stwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”.

znak-pokoju

IKEA „WHERE LIFE HAPPENS”

O tej reklamie wspominaliśmy już na naszym Facebooku. Opowiada historię chłopca, którego rodzice są po rozwodzie. Mimo, że temat jest trudny i smutny, spot został zrealizowany w piękny, pomysłowy i rozczulający wręcz sposób. Obejrzyjcie koniecznie ten fantastyczny filmik IKEA.

WRANGLER #MoreThanaBum

Hasło przewodnie kampanii to #MoreThanaBum, czyli #WięcejNiżTyłek. Zaangażowano do niej bardzo ciekawe ambasadorki – wokalistkę i kompozytorkę Kimbrę, transseksualną aktywistkę Paris Lees i Francescę Piccinini, włoską mistrzynię świata w siatkówce. Wszystkie przekonują, że o naszej wartości nie świadczy wygląd zewnętrzny. Piosenka w wykonaniu Kimbry zdecydowanie wpada w ucho. Założenia Wranglera są słuszne i bardzo nam się podobają. Jednak w reklamie zbyt często pokazane są kształtne pupy ubrane w perfekcyjnie dobrane jeansy, więc od razu nasuwa się pytanie – czy faktycznie wygląda ma tak małe znaczenie? Zobaczcie sami ten 3-minutowy spot i dajcie znać co o nim myślicie:

SONY Polska – Sony Xperia XZ

Czyli Maciej Stuhr w doskonałej formie! Na swoim Facebooku umieścił filmik, na którym z zapałem odpakowuje paczkę-niespodziankę. W środku znajduje się… pompon! Cała sytuacja jest nadzwyczaj zabawna, w dodatku Stuhr rzuca hasłami typu „nie mówcie tacie”. Film to oczywiście parodia youtuberów technologicznych.

5. INSTAGRAM „Delate to feed”

Masz konto na Instagramie i chcesz zrobić coś dobrego? Nic prostszego Wejdź na stronę DELATE TO FEED, podepnij Twoje konto i skasuj jedno zdjęcie, na którym znajduje się jedzenie. W ten sposób nakarmisz 11 osób! Na dzień dzisiejszy (11/10/2016) fundacja Feeding America, dzięki użytkownikom Instagrama przygotowała prawie 150 000 posiłków!

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.

Komentarzy

  • 12 października 2016

    Super, że śledzisz trendy na bieżąco 🙂 Ja jestem zupełnie w tyle za tym co się dzieje w reklamie…

  • 13 października 2016

    ile ciekawych inicjatyw – wstyd się przyznać ale o większości nie wiedziałam 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.