OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

trendy marketingowe wideo

Marketingowe trendy 2018: prognozy a rzeczywistość – komentarz?

Wyłapywanie trendów, bycie o krok przed innymi – brzmi dobrze. Często jednak z tymi trendami jest tak, że każdy o nich słyszał, a później w praktyce… bywa baardzo różnie. Na łamach Social Media Today opublikowano interesujący mini-artykuł z infografiką. Całość można streścić jako krótkie zestawienie statystyk w temacie: marketingowe trendy 2018 a rzeczywistość. To jak to jest z tymi szumnymi prognozami jakich pełno pod koniec każdego roku w praktyce?

Marketingowe trendy w 2018

Analiza dotyczy rynku amerykańskiego, zatem niektóre spostrzeżenia nie będą skalowalne do naszego rodzimego rynku. Jednak zestawienie faktów z branżowymi przewidywaniami z końcówki zeszłego roku to pouczające ćwiczenie (a niektóre dane można – z zachowaniem dystansu – ekstrapolować na Polskę).

Według statystyk aż 72% przebadanych konsumentów przyznaje, że reklamy wideo nie są bardziej atrakcyjne od innych formatów reklamowych. A przecież filmy miały być kamieniem filozoficznym, świętym Graalem marketingu i lekiem na spadające zasięgi całe zło. Jak się okazuje, cudów nie ma – sam format to nie wszystko: przede wszystkim liczy się pomysł, wykonanie kreacji i dopasowanie do grupy docelowej.

Pamiętajmy o celu

Niby rzecz oczywista, ale warto o niej wspominać bez ustanku – oczarowanie narzędziami, statystykami czy informacjami o właściwościach algorytmów nie może odwracać uwagi od tego, co najważniejsze – dopasowania treści (komunikowanych wartości) do potrzeb i zachowań naszej grupy docelowej.

Z treścią infografiki i krótkim komentarzem Social Media Today możecie zapoznać się tutaj. Oprócz informacji, na której skupiłem się w tej krótkiej notce możecie tam znaleźć m.in. dane o tym, że 60% respondentów nie wie, co to RODO… Zazdrościmy ?

Jeżeli interesują Was trendy dotyczące emarketingu w Polsce, zapraszamy do lektury tekstów: