OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

audyt seo www

Audyt SEO – diagnoza strony www?‍ ⚕️

Tworzenie strony www czy założenie konta firmowego na FB to dopiero początek. Jeżeli inwestycja w obecność w sieci ma mieć sens, potrzebne jest dobre projektowanie UX i optymalizacja strony. Rynek e-commerce robi się coraz ciaśniejszy dlatego sama budowa prostej strony, ładne logo i opisy produktów po prostu nie wystarczą. Żeby się przebić, trzeba zadbać o widoczność strony w wyszukiwarce.

Audyt SEO – co to jest?

Jeżeli posiadamy gotową stronę internetową, dobrze jest sprawdzić, na ile radzi ona sobie z pozycjonowaniem w wyszukiwarce Google. Dzięki dobrze przeprowadzonemu audytowi określimy, w jakim stopniu witryna spełnia wymagania stawiane przez algorytmy Google (a te ciągle rosną).

W skrócie można powiedzieć, że to badanie strony – sprawdzenie, czy nic jej nie „dolega”. Wartościowy audyt SEO to nie tylko weryfikacja podstawowych parametrów technicznych – to bardziej kompleksowa analiza strony, która obejmuje zarówno kwestie stricte techniczne, jak i jakość zawartych treści (teksty pisane zgodnie z zasadami webwritingu), a nawet grafik.

Patrz szeroko

Oprócz sprawdzenia struktury strony czy jej wydajności, trzeba też przebadać stronę pod kątem sytuacji rynkowej – zanalizować, jak radzi sobie na tle konkurencji:

  • z kim trzeba rywalizować?
  • jaki wolumen ruchu (i na jakie frazy) generują konkurenci?
  • ilu jest graczy na rynku, co zrobić, żeby przyciągnąć ich ruch na własną stronę?
  • o jakie frazy warto walczyć?

To tylko kilka przykładowych pytań, na które trzeba odpowiedzieć, by audyt SEO był naprawdę wartościowy. Kompleksowy research pozwoli dostosować strategię e-marketingową do realiów. Wskaże też, na czym trzeba się skupić podczas ewentualnej przebudowy i optymalizacji naszej strony www.

Działajmy długofalowo

Podstawą w wartościowym, pozycjonowaniu jest danie sobie czasu (i przyłożenie do jakości podejmowanych działań). Chcąc wybić się na dłużej na wartościowe frazy, powinniśmy w pierwszej kolejności dopieścić stronę, później zadbać o kampanie, które stopniowo zwiększą wypozycjonowanie cenionych przez nas fraz.

Choć istnieją taktyki pozwalające na ekspresowe wybicie się w rankingu SERP, wiążą się one z równie spektakularnymi zjazdami. Ponadto Google ciągle pracuje nad niwelowaniem skutków śmieciowego pozycjonowania, to kolejny powód do prowadzenia naturalnie wartościowych działań w sieci.

ABY OTRZYMAĆ DARMOWY AUDYT WIDOCZNOŚCI W SIECI KLIKNIJ TUTAJ!