OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Organizacja imprezy jubileuszowej - wywiad z menadżerem Resortu Strzelnica

Organizacja jubileuszu firmowego – wywiad z menadżerem Resortu Strzelnica

Kolejny artykuł z cyklu „jubileuszowe działania marketingowe” to wywiad z panem Markiem Włoczką – menadżerem Resortu Strzelnica w Kochcicach (woj. śląskie). Dowiecie się z niego między innymi jak (bezboleśnie) zorganizować jubileusz firmowy, na co w szczególności zwrócić uwagę przy wyborze formy czy miejsca eventu oraz czym zaskoczyć uczestników takiego wydarzenia.

Kinga Bielejec-Gawrońska: W jakiej formie imprezy z okazji jubileuszu firmy są organizowane najchętniej? (np. uroczysty bal / impreza przebierana / garden party / atrakcje „w terenie”)

Marek Włoczka: W dzisiejszych czasach najpopularniejsze są imprezy plenerowe w połączeniu z atrakcjami. Jest to pewnie kwestia bezpieczeństwa w czasach covidowych/pocovidowych. Z perspektywy organizatora impreza w plenerze jest też mniej oficjalna, więc jest możliwość małego szaleństwa w kwestii ozdób, planu imprezy i podejścia klienta.

K: Jakie atrakcje są najczęściej wybierane?

M: Nasz obiekt, jak sama nazwa wskazuje, słynie ze Strzelnicy, to też ta atrakcja góruje nad innymi. Dodatkowo, zwłaszcza w sezonie od wiosny do jesieni, bardzo popularne są również gokarty, adrenalina park oraz paintball. Jeżeli robimy event dla rodzin z dziećmi to króluje Yelonkowo, czyli olbrzymia bawialnia.

Jubileusz firmowy na strzelnicy

Strzelnica to chętnie wybierana atrakcja w trakcie jubileuszów firmowych!

 

K: Jakie prognozuje Pan trendy w branży eventowej w 2021 roku?

M: W tym sezonie najwięcej będzie małych imprez. Będą one bardziej klimatyczne, niekoniecznie niżej budżetowane, co spowoduje, że ich atrakcyjność dla gości wzrasta bo najczęściej odbywać się będą na zasadzie wczasów all inclusive (wszystko w cenie). Będzie też więcej imprez w restauracjach letnich, w patiach czy ogródkach.

chata-grillowa

Chata grillowa w Resorcie Strzelnica cieszy się dużą popularnością w 2021 roku.

 

K: Czy firmy organizacją jubileuszy zajmują się same czy zatrudniają agencje eventowe?

M: Wszystko zależy od struktury w firmie. Jeżeli jest człowiek, który może przekazać podstawowe informacje dla nas organizatorów to tak to się odbywa. Naszą rolą jest mu doradzić, spersonalizować ofertę, zadać kluczowe pytania. Jeżeli mamy firmę, która z góry zakłada, że nie ma czasu na kontakt z nami lub też jej struktura nie pozwala na zainteresowanie przynajmniej jednej osoby to imprezą zajmuje się agencja eventowa.

K: Czy spotkał się Pan z oryginalnymi prezentami rozdawanymi pracownikom / kontrahentom / klientom w trakcie jubileuszu?

M: Z naszej perspektywy to alkohol w opakowaniach na kształt amunicji militarnej, czy też w kształcie małego pistoletu. Jeżeli chodzi o doświadczenie branżowe to zdarzają się prezenty tematyczne jak np. produkty wegańskie, ręcznie robiona biżuteria, różnego typu figurki na pamiątkę.

K: O czym, w trakcie organizacji jubileuszu firmowego, należy pamiętać, żeby współpraca z obiektem, w którym odbywa się cała impreza była jak najbardziej udana?

M: Najważniejsza jest zasada, że nie ma głupich pytań. Lepiej zadać jedno więcej i wtedy impreza jest idealnie dopracowana, niż nie zadać i rozczarować się w skutek niedomówienia. Dobrze jest też w dzisiejszych czasach wiedzieć przynajmniej ramowo ile się ma osób na specjalnych dietach, wegetarian, wegan, diabetyków. Czasem jeżeli takiej informacji nie mamy z perspektywy organizatora powstaje problem w postaci niezadowolonego gościa, ponieważ ma on znacznie ograniczony wybór dań, które może lub lubi jeść.

K: Z jak dużym wyprzedzeniem należy zacząć organizację jubileuszu?

M: Tutaj nie ma gotowej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielkości oferty, ilości gości, rodzaju atrakcji, obłożenia obiektu. Czasem można załatwić coś w ciągu tygodnia czy dwóch, inne imprezy planujemy z rocznym wyprzedzeniem jak np. 30-lecie dużej firmy z liczbą gości liczoną w setkach. Ważna jest też kwestia logistyki, czy atrakcje z których klient chce skorzystać to atrakcje dostępne na obiekcie, czy też takie, które trzeba załatwić z firmą zewnętrzną np. lot balonem czy laser show.

K: Z perspektywy menadżera obiektu, w którym często są organizowane tego typu eventy – czy jest jakiś, który szczególnie utkwił Panu w pamięci? Dlaczego?

Przed pandemią organizowaliśmy piknik rodzinny dla firmy zajmującej się transportem. Kilkaset gości, wszystkie atrakcje w cenie, bufety, grille. Krótka, ale bardzo intensywna impreza. Najważniejsze było, że gości wyjechali zadowoleni i wracają do nas do dzisiejszego dnia organizując przyjęcia prywatne czy spotkania w mniejszym gronie.

Z mojej perspektywy organizowałem kiedyś największy zlot kolarski pod patronatem PTTK, 550 kolarzy przez 9 dni. Logistycznie wielkie wydarzenie, pół roku przygotowań. Sporo zmian w infrastrukturze ośrodka w celu udogodnienia klientom pobytu, 8 wieczorów z imprezami, wielkie grillowanie, ludzie z całej Polski. Wszystko bardzo dobrze się udało, po paru miesiącach dostaliśmy Złoty Ster, czyli nagrodę za najlepszą imprezę roku pod patronatem PTTK od ministerstwa. Wspominam to wydarzenie do dzisiaj, utrzymując z gośćmi tamtej imprezy kontakt prywatny.

K: Jeszcze jedno istotne pytanie, szczególnie dla organizatorów jubileuszu firmowego – na jakie koszty należy się nastawić organizując tego rodzaju imprezę na przykład na 100 osób?

Taką imprezę można zorganizować za 15.000 zł, będzie zawierała jedzenie, napoje, mały pakiet atrakcji. Jeżeli event obejmowałby nocleg, usługi zewnętrzne, więcej atrakcji i np. open bar tutaj mówimy już o przynajmniej 40.000 zł. Oczywiście jeżeli byłyby jakieś specjalne zamówienia to górnej granicy cenowej takiego wydarzenia nie ma.

K: Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę wielu udanych eventów w tym sezonie!

M: Również dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Jesteście na etapie organizacji jubileuszu firmowego? Co jest dla Was największym wyzwaniem? Swoją drogą, jeśli poszukujecie ciekawego obiektu na Śląsku koniecznie zapoznajcie się z ofertą Resortu Strzelnica! Sami świętowaliśmy tam nasze 25-lecie i mamy masę fantastycznych wspomnień! Natomiast jeśli myślisz o kilku różnych działaniach w związku ze zbliżającym się jubileuszem Twojej firmy możesz zlecić to nam! Zaplanujemy, skoordynujemy i zrealizujemy Twój cel.

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.