OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

ile kosztuje strona internetowa

Ile kosztuje strona internetowa?

Zdarza mi się otrzymywać zapytania w stylu „Proszę o ofertę na stronę internetową”. Równie często klienci pytają: „Ile kosztuje strona internetowa?”. Nie lubię podawać orientacyjnych kwot, ponieważ tak naprawdę za każdym razem rozpisujemy elementy składowe strony i na tej bazie powstaje oferta. Jednak zanim to się stanie, potrzebuję Ci zadać podstawowe pytania, które określą, jaką rolę będzie odgrywała strona www w Twoim procesie sprzedaży.

Nowa strona internetowa – od czego zacząć

Czy wiesz, że strona internetowa jest często pierwszym miejscem styku klienta z marką? W naszej agencji pracujemy na modelu drzewa marketingu, w którym strona internetowa jest pniem komunikacyjnym, który wyrasta ze stabilnych korzeni marki: analizy, strategii, brandingu i contentu. Dlatego myśląc o nowej stronie internetowej,  sprawdź, czy masz bazę do jej stworzenia:

🔶  Strategię marketingową (marki i  komunikacji marki), o której więcej przeczytasz tutaj -> https://grupainfomax.com/blog/czym-jest-strategia-marketingowa-i-jak-ja-przygotowac/

🔶  System identyfikacji wizualnej,  o którym piszę tutaj -> https://grupainfomax.com/blog/co-zyskasz-dzieki-spojnej-identyfikacji-wizualnej/

 

 

 

Jak się przygotować – brief do strony internetowej

Musisz wiedzieć, że inaczej podchodzi się do budowy stron wizerunkowych, których celem jest budowanie świadomości marki, a inaczej do stron, których zadaniem jest generowanie zapytań ofertowych dla działu handlowego. Różne są również preferencje dotyczące stylu projektowania, które stanowią kolejny krok przy projektowaniu strony.

By poznać Twoje upodobania, poprosimy Cię o podanie przykładów stron, które Ci się podobają oraz tych, które nie odpowiadają Twojemu poczuciu estetyki i strategii firmy. Następnie zapytamy Cię o konkurencję, by prześwietlić ich strony.

Dlaczego? No cóż, jeśli chcesz, by klienci trafiali na Twoją stronę z ruchu organicznego (bezpłatnego) z wyszukiwarki Google, to przy planowaniu strony musimy sprawdzić, jak wyglądają strony internetowe,

a także które z nich są na pierwszych miejscach wyników wyszukiwania na kluczowe frazy z Twojej oferty produktów/usług.

Prześwietlając strony konkurencji, musimy zadać sobie pytania czy:

 • owe firmy mają bloga,
 • mają moduł FAQ,
 • posiadają rozbudowane opisy kategorii i produktów,
 • treści są uatrakcyjnione ikonografikami, zdjęciami, materiałami video. To istotne, gdyż tego typu zabiegi motywują użytkowników do dłuższego przebywania na stronie, a to z kolei powoduje, iż strona staje się bardziej wartościowa dla algorytmów Google.

 

Elementy briefu do strony www:

 1. Cel strony www
 2. Grupa docelowa/ bayer persona
 3. Wartości/ wyróżniki firmy-strategia marketingowa
 4. System identyfikacji wizualnej marki
 5. Konkurencja
 6. Benchmark-strony www lub elementy innych firm, które zwróciły Twoją uwagę
 7. Lejki marketingowe- jak będę pozyskiwać ruch na stronę i  jakiego typu podstron potrzebujemy do realizacji  założeń lejków marketingowych
 8. Materiały-treści produktowe i poradnikowe, zdjęcia,  video
 9. Architektura treści- struktura menu, kategorie,  ilość podstron
 10. Funkcjonalności-wersje językowe, newsletter, blog, menu, rodzaje i funkcje formularzy kontaktowych, katalog produktów, zapytania ofertowe, filtry, sortowania itp.
 11. Analityka- co będę chciał mierzyć.

 

Dopiero na podstawie tych wiadomości jesteśmy w stanie przejść do tworzenia specyfikacji strony internetowej.

 

Co wpływa na koszt strony internetowej?

To ile kosztuje strona internetowa, zależy od kilku głównych czynników, jednak zanim do nich przejdziemy ważna uwaga. 

Pomijam zupełnie strony bez systemu zarządzanie treścią (CMS), ponieważ w mojej pracy zupełnie nie rekomenduję takich rozwiązań. W tym miejscu odsyłam Cię do mojego artykułu o skutecznym marketingu, w którym pierwszym jego elementem jest:

Nie posiadaj strony internetowej, tylko ją prowadź

 

Teraz możemy już przejść do poszczególnych czynników:

1. Sposób projektowania wyglądu strony

Podstawowa kwestia to decyzja odnośnie podejścia do projektowania frontendu strony. Czy strona będzie oparta na indywidualnym projekcie wykonanym przez webdesignera? Czy webmaster zbuduje ją na zerowym motywie za pomocą page buildera (Elementor, Divi, Wpbakery)? A może strona będzie zrobiona na gotowym szablonie płatnym lub bezpłatnym? To wszystko musimy wziąć pod uwagę. 

2. Struktura strony, ilość podstron

Druga kwestia, którą musimy wziąć pod uwagę to jak rozbudowane i różnorodne mają być treści, które chcesz przekazać swoim Klientom. Niemniej ważna jest też ilość podstron/zakładek, na których one mają się znaleźć. 

Podstawowa strona nazywana minimal value product w stronach internetowych to strona główna i trzy podstrony.

Wówczas najczęściej jedna z tych podstron dedykowana jest prezentacji oferty, druga to uniwersalna strona z treścią prezentująca treści o firmie, a trzecia staje się stroną z kontaktem.

Z kolei w przypadku stron z indywidualnym interfejsem kluczowe dla ceny projektu jest określenie ilości unikalnych widoków, czyli wzorów podstron.

3. Sposób kodowania strony www

Jeśli strona ma tak indywidualne rozwiązania, że wymaga programowania czystym kodem HTML to koszt jej wykonania będzie znacznie wyższy niż strony budowane przy użyciu page buildera. 

4. Funkcjonalności strony internetowej

Blog, moduł FAQ, katalog produktów, animacje, mapy, formularze kontaktowe, zapis do newslettera, ilość języków, chat, moduły SEO — to opcje, które wymagają włączenia lub zainstalowania odpowiednich wtyczek i ostylowania, czyli dopasowania do wyglądu strony.

5. Pozycjonowanie strony www

W naszej agencji podstawowa optymalizacja pod SEO jest w standardzie każdej wykonanej przez nas strony. Natomiast dla stron, które ze względu na konkurencje są poniekąd zmuszone do intensywnych działań pozycjonujących, już na starcie nasz pozycjoner wykonuje audyt SEO, na podstawie którego tworzymy strukturę strony oraz wdrażamy wytyczne już na etapie projektowania.

6. Integracje z zewnętrznymi systemami magazynowymi lub CRM

7. Kto wprowadza treści — Klient czy agencja?

Ostatni element to czy wszystkie treści i materiały na stronę będzie wprowadzać agencja. Standardowo w cenie oferuje się 10-20 podstron, resztę Zamawiający może uzupełnić sam lub zlecić agencji za dodatkową opłatą.

 

Jak widzisz odpowiedź na pytanie: ile kosztuje strona www, wcale nie jest taka prosta. Jej cena jest bowiem uzależniona  od wszystkich powyższych czynników, a te z kolei są dostosowane do potrzeb Klienta. 

 

Ile kosztuje strona internetowa?

Wiem jak długi i angażujący dla firmy może być proces znalezienia wykonawcy i wdrożenia nowej strony firmowej. Dlatego w naszej agencji postanowiliśmy maksymalnie zoptymalizować system wycen stron internetowych, by jak najszybciej i zgodnie z oczekiwaniami dostarczyć Ci informację ile kosztuje strona www Twojej firmy.

Kluczową kwestią jest ustalenie, na jakim etapie procesu decyzyjnego jesteś.

Czy szukasz firmy, która wdroży Twój pomysł na stronę www?

Czy chcesz pozyskać partnera, który doradzi Ci, czego tak naprawdę potrzebujesz, by zrealizować swoje cele biznesowe.

Zobacz, jak wyceniamy strony internetowe w naszej agencji.

 

🔶 W naszej agencji strony internetowe traktujemy jako bazę do prowadzenia marketingu online:

 • najczęściej pierwsze miejsce styku nowego klienta z marką,
 • główne źródło informacji  dla klientów o firmie,
 • kluczowa przestrzeń do kreowania wizerunku,
 • narzędzie do pozyskiwania klientów/kontaktów handlowych i wsparcia procesu sprzedaży.

🔶 Wybierając do współpracy naszą agencję, otrzymasz pełne wsparcie w zakresie:

 • wyboru platformy,
 • projektowania,
 • tworzenia/redakcji treści,
 • optymalizacji strony pod wyszukiwarki Google
 • kodowania i wdrożenia strony
 • instalacji narzędzi analitycznych i połączenia z mediami społecznościowymi.

 

Trzy sposoby przygotowania oferty

W zależności od tego, na jakim etapie poszukiwania dostawcy jesteś, możemy przygotować ofertę na stronę www na trzy sposoby:

1) Oferta indywidualna

Jeśli są Państwo na etapie poszukiwania rozwiązania i oczekują Państwo doradztwa, to przygotujemy ofertę indywidualną.

Przygotowanie oferty skrojonej pod Państwa potrzeby przebiega w 4 krokach:

1) Bezpłatna konsultacja — briefing w formie wywiadu w postaci rozmowy online lub telefonicznej (20-30 min)

2) Wstępna analiza marki i rynku (czas realizacji 2-5 dni roboczych)

3) Prezentacja wniosków z analizy i omówienie rekomendacji; przedstawienie propozycji współpracy (najczęściej 2-3  wariantów) — spotkanie online (1-1,5 h)

4) Przesłanie oferty współpracy drogą mailową i omówienie oferty telefonicznie lub online.

Chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji marketingowej? Kliknij tutaj 

 

2) Oferta widełkowa

Jeśli mają Państwo założenia dotyczące struktury, funkcjonalności i wizerunku i na razie chcą poznać orientacyjny koszt,

to po uzupełnieniu briefa i dostarczeniu przez Państwa wszystkich materiałów, jesteśmy w stanie przygotować ofertę widełkową w ciągu 2 dni roboczych.

 

3) Oferta do pełnej specyfikacji

Jeśli mają Państwo pełną specyfikację strony i materiały do publikacji i poszukują Państwo wykonawcy, to po przesłaniu materiałów przygotujemy ofertę w ciągu 2-3 dni roboczych.

Chcesz wysłać zapytanie ofertowe. Napisz do nas agencja@grupainfomax.com.

 

Podsumowanie

Jak widzisz, nie ma jednej odpowiedzi na pytanie „ile kosztuje strona internetowa„. Wszystko uzależnione jest od potrzeb Klienta, a co za tym idzie — od czynników, które na nie się składają. Firmowa strona www może bowiem być zbudowana na gotowym szablonie, a może być również budowana w kodzie od zera. Może mieć trzy podstawowe podstrony, a może też ich mieć kilkanaście.

Niezależnie od tego jak bardzo rozbudowane są Twoje potrzeby — skontaktuj się z nami. Wypełnimy brief, a następnie przygotujemy ofertę, na podstawie której utworzymy projekt szyty na miarę Twoich potrzeb.

 

 

  Porozmawiajmy!

  Nasz ekspert zupełnie bezpłatnie podpowie możliwe rozwiązania. Kto wie, może to przedsmak wspaniałej współpracy?

  Lub zadzwoń bezpośrednio:
  +48 660 460 196

   

   

  Sprawdź inne artykuł o stronach www:

   

  Jakie elementy strony www wpływają na efektywność działań marketingowych?

   

  Współpraca z projektantem stron www – o czym należy pamiętać?

   

  Jeśli w marketingu stoisz w miejscu, to tak naprawdę się cofasz. Ta maksyma towarzyszy mi w pracy zawodowej i napędza do działania. Pasja, entuzjazm i zaangażowanie, to nieodłączne elementy mojego życia zawodowego i prywatnego. Po wielu latach pracy jako marketingowiec B2B, B2C I B2BB2C zdecydowałam się na pracę w Agencji Reklamowej Grupa Infomax, w której zajmuję się tworzeniem strategii, brandingiem i doradztwem marketingowym. Krótko mówiąc: tworzę i leczę marki ;)