OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

połączenie online z offline

Połączenie online z offline na przykładzie notesów z NFC

Notesy stały się ulubieńcem wielu naszych klientów. Nie mają terminu użytkowania, za to mają wiele możliwości personalizacji i można je wręczać na wielu okazjach. Sama bardzo lubię korzystać z notesu. Uważam, że świetnie sprawdzają się jako narzędzie dla pracowników jak i klientów. Co więcej, mam dla Was innowacyjną niespodziankę: można zamontować w nich chip NFC. Dzięki temu mamy świetne narzędzie do komunikacji z naszymi klientami, parterami biznesowymi i czy kontrahentami. Proponujemy Ci połączenie online z offline działań marketingowych.

Czym jest NFC?

Technologia NFC to komunikacja bliskiego zasięgu. Jest ona standardem w większości modeli telefonów, jednak nie wszyscy wiedzą, na czym ona polega. NFC jest krótko zasięgowym, wysokoczęstotliwościowym i radiowym standardem komunikacji, która umożliwia bezprzewodową wymianę danych do 20 cm. Znana jest nam szczególnie przy płatnościach zbliżeniowych, ale wykorzystanie NFC jest znacznie szersze. Miejsca z chipami NFC można zastosować w produktach, opakowaniach, plakatach i…. naszych notesach. Zbliżenie do niego telefonu skutkuje wyświetleniem się zakodowanej strony www. Dzięki temu możemy łączyć działania online z offline.

 

NFC w notesach – połączenie online z offline

W naszym otoczeniu znajdziesz wiele inteligentnych urządzeń. Od smartwachów po zaawansowane technologie sterowania domem. My proponujemy inteligentny papier. Jak go wykorzystać? Chip NFC można wykorzystać w okładkach notesu, wewnętrznej części okładki czy też w postaci naklejki. Wszystko zależy od tego, jaki mamy cel i do kogo trafi inteligentny notes. Warto pamiętać, że tam, gdzie znajduje się chip NFC była informacja o zbliżeniu telefonu. Można zastosować do tego ciekawą infografikę, piktogramy lub krótką informację tekstową. Niestety nie zawsze mamy możliwość przekazania wszystkim informacji o nowej technologii i sposobie jej wykorzystania. Dlatego ważne jest aby taka informacja znalazła się w Twoim notesie.

Oczywiście należy wziąć pod uwagę również technologię wykonania takich notesów. Jeśli planujesz wykonać notes w ekoskórzanej oprawie — taką informację najlepiej będzie umieścić na wyklejce.

 

łączenie działań online z offline

Chip NFC na wyklejce.

Jeśli natomiast notes będzie miał papierowe okładki, możesz umieścić ją już na niej. Dzięki temu rzuci się w oczy i odbiorca szybciej zwróci na nią uwagę.

NFC na okładce

Chip NFC na okładce.

Aby chip NFC funkcjonował trzeba go zakodować dowolnym adresem www. Najczęściej to my kodujemy daną stronę w chipie, abyś otrzymał już gotowy produkt do wydania.

NFC na naklejce

Chip NFC na naklejce wypukłej, 3D.

Bez względu na jaką formę się zdecydujesz, pamiętaj, że masz do dyspozycji nasze studio graficzne. Dzięki doświadczeniu w tego typu projektach pozwoli na stworzenie dedykowanego projektu pod Twoją branżę, klientów, pracowników. Artystyczny zamysł czy ścisły projekt techniczny to kwestia ustaleń. Wystarczy przesłać wytyczne, materiały jakimi dysponujesz, a graficy przygotują odpowiedni projekt graficzny.

 

Jak wykorzystać technologię NFC w notesach?

Pewnie zastanawiasz się, jak można wykorzystać technologię NFC w notesach? Oczywiście wszystko jest zależne od pomysłu, dobrego pomysłu. Istotne jest również to jakimi materiałami online dysponujesz. Zazwyczaj firmy posiadają dedykowane strony www, filmiki lub instrukcje obsługi, które można wgrać i udostępnić swoim odbiorcom.

Załóżmy, że Twoja firma obchodzi jubileusz i nagrałeś z tej okazji filmik. Zapewne umieściłeś go w swoich kanałach Social Media i na stronie www. Wystarczy przekazać nam adres strony, na której jest wgrany film, a my zakodujemy chip. W efekcie będziesz mógł wysłać swoim klientom w podziękowaniu za współpracę notesy z informacją o filmiku. Możemy iść krok dalej! Wytypuj swoich top klientów, a my zakodujemy indywidualne podziękowania dla nich. Po zbliżeniu telefonu wyświetli się grafika z podziękowaniem za współpracę i budowanie Twojej marki. Podziękuj im, że byli z Tobą.

Wybierasz się na targi branżowe? Zamów notesy firmowe z chipem NFC. Zakodujemy tam link do zapisu do newslettera. Warto dbać o to, aby w bazie przybywało nowych klientów, a to świetna okazja do tego. Co więcej, można utworzyć z tych zapisów osobną bazę i nagrodzić ich dodatkowym rabatem. Taka komunikacja może dać Ci wiele informacji na temat przyszłych działań marketingowych. Wiedza na temat tego, jakie działania się sprawdzają i najlepiej konwertują, jest bezcenna.

 

 

Podsumowanie

Połączenie online z offline jest możliwe już teraz. Nowoczesna technologia jest w zasięgu Twojej ręki. Wykorzystaj materiały, jakimi dysponujesz i stwórz nowe ścieżki dotarcia do klientów. Jeśli nie masz pomysłu na to, w jaki sposób zrobić to dobrze lub masz ograniczone możliwości — zgłoś się do nas. Sprawdzimy, czym dysponujesz i jak możesz je zastosować.