OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Wyróżnij się albo zgiń – idealny kalendarz książkowy w służbie marki

Na rynku reklamowym pojawia się wiele innowacyjnych gadżetów, jednak tradycyjny kalendarz książkowy nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Sekret tkwi w ogromnym i często niedocenianym potencjale reklamowym. Drugim, niemniej ważnym atutem, jest całoroczna eksploatacja kalendarzy. Wykorzystywane w codziennej pracy w biurze, a także poza siedzibą firmy np. na spotkaniach są reklamą naszej marki przez 365 dni w roku! Tym bardziej warto wydobyć ich maksymalny potencjał promocyjny i wykorzystać do przekazywania informacji o firmie oraz budowania świadomości i rozpoznawalności marki. Klient, korzystając z firmowych kalendarzy, obcuje z naszą marką na co dzień, co pogłębia i skutecznie utrwala istnienie marki w jego świadomości.

Idealny kalendarz książkowy to miks funkcjonalności oraz walorów wizualnych. To wyważona i dobrze skomponowana mieszanka argumentów racjonalnych i emocjonalnych. Dla pewnej części odbiorców kluczowym aspektem jest praktyczny format, wnętrze zapewniające dużo miejsca na notatki czy szlufka, w której można umieścić długopis. Dla innych liczy się elegancka okładka ze świetnie zaprojektowaną kreatywną grafiką czy reklamowa wyklejka będąca trafioną kontynuacją przekazu reklamowego. Kolejni stawiają na nowoczesny design środka lub oryginalną typografię.

Jak wybrać idealny kalendarz firmowy w kilku prostych krokach? Jak wyróżnić go aby odpowiednio prezentował naszą markę? Spieszymy z odpowiedzią!

Niezwykła okładka

Aby nasz firmowy kalendarz w odpowiedni sposób przekazywał komunikat reklamowy musimy zdecydować o wyborze okładki. Największy potencjał reklamowy mają okładki papierowe, gdyż możemy zaprezentować na nich kreatywną grafikę, która przykuje wzrok użytkownika. Dodatkowym atutem będą z pewnością wrażenia dotykowe jakie zapewnią nam innowacyjne uszlachetniania. Aksamitna w dotyku folia soft touch, wypukły lub piaskowy lakier, czy metaliczna wypukła folia z efektem struktury z naszej linii liquid metal. Wszystko to podkreśli ekskluzywny i niezwykle elegancki charakter Twojego terminarza. Stawiasz na minimalizm i trendy eko – tutaj również istnieje bardzo szeroka gama ciekawych rozwiązań. Od okładek wykonanych z korka, płótna aż po papierowe podłoża w kolorach ziemi. Możesz na nich w gustowny sposób zaprezentować swoja markę poprzez minimalistycznie wytłoczoną infografikę czy hasło reklamowe. Klucz do sukcesu stanowi oryginalny pomysł i kreatywna grafika, która wykorzysta potencjał dostępnych oklein, płócien, papierów, uszlachetnień i technik zdobniczych.

Magiczna moc dodatków

Pamiętaj – podaruj coś więcej. Moment, w którym Twój Klient podejmie decyzję, czy przez cały rok będzie korzystał z Twojego kalendarza książkowego, czy jednak wybierz kalendarz z logotypem firmy konkurencyjnej – to tylko parę sekund. Dlatego pomyśl, jakie dodatkowe udogodnienia będą przemawiać za wyborem Twojego kalendarza. Paleta przydatnych dodatków do kalendarza jest ogromna. Może to być gumka zamykająca okładkę z oryginalnym znacznikiem prezentującym Twoje logo, czy firmowe hasło. Szlufka na długopis pozwoli użytkownikowi w łatwy sposób korzystać z terminarza i mieć go zawsze pod ręką. Pięknie haftowana tasiemka z nadrukiem firmowym to kolejny atut. Nie ograniczaj się, zainwestuj w dwie lub trzy tasiemki, szczególnie jeżeli kalendarz książkowy posiada na końcu część notatnikową. Tasiemka to nie tylko efektowny dodatek, ale praktyczne narzędzie do nawigacji w terminarzu i zaznaczania ważnych w nim miejsc. Chromowane logo umieszczone na okładce nada Twojej marce prestiżu i elegancji.

Wykorzystaj wnętrze terminarza na firmowy poddruk logo umieszczony na każdej stronie. Wariant polecamy szczególnie Klientom, którzy obchodzą w kolejnym roku swój jubileusz i mogą to wyeksponować w ten właśnie sposób. Ta ważna data wymaga odpowiedniego podkreślenia, co można osiągnąć umieszczając elegancką wyklejkę z transparentnej kalki. O swojej ofercie poinformujesz Klienta poprzez zlokalizowanie wewnątrz bloku reklamowych wklejek. Swoją uwagę poświęć również wyklejce reklamowej, – zlokalizowana zaraz za okładką będzie często odwiedzaną w ciągu roku rozkładówką. Praktyczna papierowa kieszonka z firmowym nadrukiem umieszczona tuż przy okładce pozwoli na schowanie ważnych notatek, wizytówek. Co jeszcze? Wiele osób zdaje sobie sprawę z ogromnej wagi planowania, dlatego wybiera cienki kalendarz z tygodniowym układem, a do tego notes w komplecie. Pomyśl o notesie firmowym, który może stanowić świetne uzupełnienie terminarza, dla użytkowników którzy dużo notują. Takie osoby często wybierają wersję terminarza w układzie tygodniowym, aby notatki ze spotkań, plany i pomysły zapisywać osobno w notesie.

Nowoczesna technologia na wyciągnięcie ręki

Aby wyróżnić swoją markę i pozostać w jeszcze lepszym kontakcie ze swoją grupą docelową wykorzystaj nowe technologie. Linia kalendarzy SMART z chipem NFC umożliwia przekierowanie Klienta na Twój dedykowany landing page, na którym możesz zaprezentować odpowiednie treści (informację o jubileuszu, nowościach w ofercie, zaprezentować materiały video itp.). Możesz również zbudować program lojalnościowy, gdzie co miesiąc poinformujesz Klienta o wyjątkowej dedykowanej dla niego ofercie. Wskażesz mu aplikację do pobrania, aby był jeszcze bliżej Twojej marki. Wyeksponuj we właściwy sposób informację na okładce lub wyklejce, aby Klient wiedział jakie korzyści otrzyma z pobrania aplikacji lub rejestracji w programie lojalnościowym. Microchip możesz umieścić w okładce, na wyklejce czy nawet w żelowej naklejce umieszczonej na gumce zamykającej okładkę.

Wzmocnij efekt pierwszego wrażenia

Okładka jest podstawą pierwszego wrażenia. Jej tekstura, kolor, uszlachetnienia i dodatki tworzą wyjątkową kombinację, która ma spowodować zachwyt przyszłego użytkownika kalendarza. Ale nie zapominaj o magii opakowania, które stanowią eleganckie pudełko lub obwoluta. Sama banderola umieszczona na okładce może wzbudzić niezwykle pozytywne emocje. Szczególnie, jeżeli umieścisz na niej miłą dedykację, podziękowanie za współpracę, motywujące hasło. Uwolnij wodze wyobraźni i skomponuj wszelkie dodatki, akcenty, opakowanie. Tak, aby budowały spójny i silny komunikat wysłany do osoby obdarowanej. To właśnie detale takie jak eleganckie opakowanie, imienna dedykacja, praktyczne dodatki, miłe życzenia. Warto postawić na estetykę, grę kolorem i dopracowanie każdego szczegółu. Pamiętaj, że dbałość o estetykę i przełamywanie  standardów i utartych schematów to jeden ze sposobów na wywołanie emocji u odbiorcy. Aż 77% konsumentów wybiera markę, która zapewnia im „spersonalizowane doświadczenia”.

Podejmij decyzję już teraz

Aby Twój firmowy kalendarz wyróżnił się spośród innych i wywołał niezapomniane emocje musisz zamówić go z odpowiednim wyprzedzeniem. Zostaw sobie czas na zapoznanie się z możliwościami personalizacji terminarza. Zatrudnij agencję reklamową, która posiada doświadczenie w projektowaniu unikalnych kalendarzy i posiada wiedzę technologiczną. Faza rozmów z agencją jest niezwykle ważna. Opowiedz o swoich oczekiwaniach, ambicjach, pomysłach, stylu w jaki komunikowała się do tej pory Twoja marka, jej odbiorcach, tym jak zamierzasz dystrybuować kalendarze. Ważny jest każdy detal, a przekazane informacje pomogą doradcy marki dobrekalendarze.pl oraz projektantowi wykreować wspólnie z Tobą niezwykły kalendarz. Pamiętaj, że faza projektowania, zmiany, poprawki, dopinanie formalności wymagają czasu. Duże marki, dbające o prestiż i stawiające na kalendarze mocno spersonalizowane zamówienia składają już w maju i czerwcu. Wszystko po to, aby mieć pewność, że presja czasu nie wymusi na nich pójścia na skróty.

Największą szansę na pozostanie z użytkownikiem mają właśnie te kalendarze, które docierają do odbiorców już na początku grudnia. W takim kalendarzu klient z radością zapisuje swoje plany na nowy rok. Aby zmienić swój wcześniejszy wybór – musiałby przenieść zapisane informacje do nowego kalendarza. Dlatego – żeby Twój kalendarz był pierwszy – jesteśmy do Twojej dyspozycji ! Zainspiruj się z naszą tegoroczną ofertą. Twój wyjątkowy kalendarz książkowy będzie towarzyszył obdarowanej osobie przez cały rok w momencie planowania przyszłości, ważnych i przyjemnych wydarzeń, a przede wszystkim w najważniejszym momencie przekształcania marzeń w cele.