OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Case study: nowa strona www dla KS Industry Solutions

Pod koniec 2017 roku rozpoczęliśmy współpracę z wyjątkowym klientem KS Industry Solutions (wcześniej KS Automotive). Jest to jedna z nielicznych firm w Polsce, która tworzy wirtualne fabryki w celu usprawnienia kontroli jakości linii produkcyjnych. Przede wszystkim zaprojektowaliśmy i postawiliśmy nową stronę www, a także odświeżyliśmy logo, aby zaanonsować zmiany, które zaszły w firmie i podkreślić jej niezwykłość.

Z poniższego case study dowiecie się, jak dokładnie wyglądała nasza współpraca – jakie były etapy poszczególnych działań, co stanowiło największe wyzwanie, skąd wziął się pomysł na aktualne logo. Zdradzimy również jak w przejrzysty sposób zaprojektować stronę www firmy o skomplikowanej strukturze. Ciekawi? W takim razie zapraszamy do lektury!

Klient: KS Industry Solutions

Firma z 19-letnim doświadczeniem, zajmująca się rzadko spotykanym zagadnieniem branży technologicznej. Przedsiębiorstwo przede wszystkim oferuje rozwiązania Industry 4.0 dla małych, średnich i dużych firm projektowych i produkcyjnych z różnych gałęzi przemysłu. Innymi słowy: udziela ono szerokiego wsparcia w obszarze kontroli jakości linii produkcyjnej danej firmy, poprzez stworzenie wirtualnej fabryki przed nabyciem sprzętu. Poza KS Industry Solutions, tylko kilka innych firm w Polsce zajmuje się tego typu serwisem.

Największe wyzwania:

• przedstawienie skomplikowanego charakteru działania firmy w sposób przystępny i jasny,
• stworzenie wizualizacji procesu wsparcia w sposób uniwersalny i jednocześnie dostosowany do poszczególnych branż,
• zbudowanie serwisu przyjaznego użytkownikom i usprawniającego kontakt z klientem,
• podkreślenie wieloletniego doświadczenia i profesjonalizmu cechującego firmę.

W toku naszej współpracy z firmą KS Industry Solutions zajmowaliśmy się m.in.:

• zaprojektowaniem i wdrożeniem serwisu www,
• pozycjonowaniem,
• content marketingiem (prowadzenie bloga branżowego),
• odświeżeniem logo i stworzeniem księgi znaku,
• projektowaniem materiałów poligraficznych.

Odświeżenie logo i projekt księgi znaku

W trakcie spotkania z klientem ustaliliśmy, że nasze działania zaczniemy od sprawy podstawowej tj. odświeżenia logo. Tak naprawdę, konieczne było zaprojektowanie logo od podstaw, ponieważ firma rozrosła się i zmieniła nazwę z KS Automotive na KS Industry Solutions.

W nowym projekcie została zachowana kolorystyka (czerwień i granat), co oczywiście odnosi się do dawnego logo. Postawiliśmy na nowoczesną czcionkę oraz przejrzystą grafikę kojarzącą się z technologią. Cztery kwadraty nawiązują do przemysłu 4.0 oraz głównych usług projektowych, które ma w swojej ofercie firma.

Naszym pierwszym zadaniem było zaprojektowanie nowego logo.

Nieodłącznym elementem profesjonalnego logo jest księga znaku. Zawarliśmy w niej wszelkie informacje, które pomogą utrzymać spójny wizerunek firmy na rynku, co z kolei umacnia jej prestiż i zaufanie u klientów. W tym ważnym dokumencie znajdują się m.in. szczegóły na temat kolorystyki, typografii, pola ochronnego oraz możliwości zastosowania logo. Dodatkowo wykonaliśmy projekty wizytówek i papieru firmowego.

Nowa strona www

Zaprojektowanie i postawienie nowej strony www było naszym priorytetem. Przede wszystkim miała ona spełniać następujące kryteria:

• łatwy dostęp do informacji specyficznych dla branży,
• zwiększenie interaktywności strony,
• wizualizacja procesu implementacji rozwiązań w czterech krokach,
• dostosowanie strony do urządzeń mobilnych.

Po wnikliwym researchu, przeanalizowaniu briefu od klienta oraz burzy mózgów ustaliliśmy, że nowa strona musi być czytelna i jak najprostsza, ale opisy konkretnych usług powinny być szczegółowe i dokładne, tak aby wszystko było zrozumiałe. W ramach realizacji zadania wykonaliśmy indywidualny projekt interfejsu.

Główną stronę oparliśmy o hasło „Zobacz jak optymalizujemy funkcjonowanie firm w 4 krokach”. Dzięki temu rozwiązaniu w przejrzysty sposób przedstawiliśmy szerokie spektrum usług oferowanych przez firmę. Przykładowo krok 1, czyli ANALIZA POTRZEB, zaprezentowaliśmy za pomocą 8 ikon, które nawiązują do konkretnych branż.

Na dole strony zawarliśmy informacje kontaktowe (wraz z formularzem i mapą) oraz kilka ważnych liczb, które potwierdzają profesjonalizm i rzetelność firmy KS Industry Solutions.

Na stronie startowej rzuca się również w oczy przycisk „zamów darmową prezentację w Twojej firmie”, który specjalnie umieściliśmy na czerwonym tle.

Content marketing i pozycjonowanie strony

Naszym kolejnym zadaniem były działania content marketingowe. W ramach współpracy stworzyliśmy wysokiej jakości artykuły, które znalazły się na blogu firmowym. Naszym celem było nie tylko zaciekawienie tematyką wpisów potencjalnych i obecnych klientów KS Industry Solutions, ale również poprawienie widoczność strony w Google.

Blog firmowy KS Industry Solutions.

Byliśmy również odpowiedzialni za pozycjonowanie strony www. Odpowiedni dobór słów kluczowych, optymalizacja strony oraz działania SEO sprawiły, że zanotowaliśmy następujące wzrosty:

Projektowanie i produkcja materiałów poligraficznych

Dopełnieniem powyższych działań było zaprojektowanie i wyprodukowanie materiałów poligraficznych z zachowaniem pełnej spójności pod kątem wizualnym. Wykonaliśmy teczkę, prezentację, rollupy oraz tryptyk.

Projekt rollapu dla KS Industry Solutions.

Przeczytaj również:

Potrzebujesz nowej strony internetowej? A może chcesz wprowadzić na rynek nową markę? Chętnie Ci w tym pomożemy! Napisz do nas maila: webuzzeria@grupainfomax.com lub odezwij się na Facebooku!

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.