OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Współpraca z projektantem stron www – o czym należy pamiętać?

Projektowanie stron www to nie lada wyzwanie, dlatego czasami warto skorzystać z pomocy profesjonalisty w tej dziedzinie. Zwłaszcza, gdy sami nie znamy się na procedurach kreowania czy obsługi witryn internetowych zbyt dobrze i nie chcemy popełnić fundamentalnych błędów.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z projektantem stron www?

Profesjonalny webmaster może nam pomóc w dopracowaniu naszej wymarzonej strony internetowej lub stworzyć ją dla nas od podstaw z zachowaniem najważniejszych zasad Web Usability, UX i wszelkich wymogów SEO. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza strona jest oryginalna i atrakcyjna, co zachęci internautów do jej odwiedzania. Co więcej, odpowiednia optymalizacja pod najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe ułatwi odnalezienie naszej strony w gąszczu miliona innych witryn.

Jak wybrać dobrego projektanta stron www?

Wybierając webmastera do stworzenia naszej strony internetowej powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego umiejętności. Dobry projektant stron www musi nie tylko znać się na grafice komputerowej, kodowaniu i obsłudze systemów zarządzania treścią (CMS). Powinien również posiadać elementarną wiedzę z zakresu optymalizowania i pozycjonowania, co umożliwi mu dostosowanie witryny do algorytmów wyszukiwarek.

Taki profesjonalista zadba o to, by nasza strona pięknie się prezentowała, była czytelna i intuicyjna, szybko się ładowała i poprawnie wyświetlała na każdym urządzeniu, a także zawierała w treści słowa i frazy kluczowe odpowiadające potrzebom ich potencjalnych odbiorców. Dodatkowo, profesjonalny webmaster może nam doradzić w wyborze odpowiedniej domeny i hostingu oraz pomóc w stworzeniu firmowego adresu e-mail. Jeśli chcemy mieć pewność, że dany webmaster jest profesjonalistą w swojej dziedzinie, przejrzyjmy jego poprzednie prace. Powinny być one dostępne w zakładce „portfolio” na jego stronie.

Jakie szczegóły ustalić z projektantem stron www?

Projektowanie stron www to kompleksowe zadanie obejmujące wiele różnych zagadnień, dlatego wymaga szczegółowego omówienia każdego z nich. Webmaster musi wiedzieć:

  • Jakie jest przeznaczenie strony?
  • Jakie funkcje ma ona spełniać?
  • Do kogo ma być skierowana?
  • Jakie elementy powinna zawierać?

Ponadto, webmaster musi znać też nasze indywidualne preferencje i subiektywne gusta. To pozwoli mu stworzyć witrynę, która będzie w 100% odpowiadać wyglądem i funkcjonalnością naszym upodobaniom i oczekiwaniom. Nie zapomnijmy omówić też kwestii finansowych. Najlepiej z góry ustalić konkretny budżet i co będzie obejmował – czy będą się w niego wliczać ewentualne poprawki albo aktualizacje? Jeśli zależy nam na tym, aby webmaster zajął się nie tylko stworzeniem naszej strony, ale też jej prowadzeniem, warto to omówić już na samym początku współpracy.

Przeczytaj również

1. Mniej znaczy lepiej, czyli 5 patentów na lepszą stronę firmową
2. Jak rozmawiać z programistą?
3. Jak rozmawiać z grafikiem?

Jeśli macie jakiekolwiek pytania w związku z projektowaniem stron www piszcie śmiało! Czekamy na Wasze komentarze lub wiadomości (agencja.infomax@grupainfomax.com).

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.