OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Social media, blog, media relations i SEO

Jak powiedział profesor Jerzy Bralczyk „Język nie tylko opisuje rzeczywistość, ale ją tworzy”. Komunikacja (szczególnie contentowa, językowa) jest strategią – przemyślaną na dłuższy czas. To również wizytówka Twojej firmy, dlatego warto by była spójna. Zatem jak promować i komunikować się z odbiorcami w sieci by nie stracić a zyskać jak najwięcej?

Promuj firmę w sieci! Ale jak?

Internet daje firmom wiele możliwości promocji, z czego najważniejszą jest oczywiście pozycjonowanie. Dzięki niemu możemy zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarkach i ściągnąć ruch na stronę. – Marketing w sieci to nie tylko pozycjonowanie strony internetowej – mówi Joanna Neumann, PRoject Manager. – To także nawiązywanie relacji z klientami i interesariuszami, budowanie wizerunku marki i tworzenie wokół niej społeczności za pośrednictwem blogów i mediów społecznościowych. Wszystkie te elementy promocji są ze sobą ściśle powiązane i wzajemnie się uzupełniają, dlatego powinna je łączyć zunifikowana strategia, która pozwoli na zbudowanie pozytywnego, trwałego, spójnego wizerunku firmy.

Dlaczego warto korzystać z mediów społecznościowych?

Social media to bardzo wygodny kanał komunikacji, który umożliwia nawiązywanie bezpośredniego dialogu z dotychczasowymi i potencjalnymi klientami. Posiadając konta w serwisach społecznościowych mamy szansę dotrzeć do osób, które spędzają tam większość swojego czasu, zainteresować ich oferowanymi przez siebie produktami lub usługami, wzbudzić w nich zaufanie do marki i skłonić do zaangażowania w działania firmy. Choć osiągnięcie takiego efektu nie jest proste, warto się o to postarać.

Social media mają ogromną siłę, której nie należy bagatelizować – mówi Piotr Kurek, Content Manager. – Każde z medium pozwala na dotarcie do kolejnej grupy odbiorców w sektorach B2B, B2C. Odpowiednio skonstruowana komunikacja pozwala na osiągnięcie wysokich wskaźników konwersji marki z otoczeniem.

Dlaczego warto prowadzić bloga?

Blogi branżowe to coraz chętniej doceniane narzędzie marketingowe dające możliwość interakcji z klientami oraz postawienia się w roli ich autorytetu. Prowadzenie bloga firmowego przynosi korzyści zarówno w postaci dodatkowych wejść na stronę, jak i wzrostu jej prestiżu.

Blog firmowy nie musi być nudny – mówi Katarzyna Dziubała, Content Specialist, Copywriter z powołania. – Jest wiele form przekazu treści i komunikacji, które pomogą w uatrakcyjnieniu medium firmowego. Od tekstu, który może być dialogiem, anegdotą po podcasty, video-poradniki. Dużą popularnością cieszą się infografiki i poradniki. Publikując artykuły eksperckie możemy dać się poznać jako eksperci w swoim fachu, zyskać dobrą opinię i zaufanie czytelników. Równocześnie zachęcamy osoby szukające przydatnych informacji do regularnego odwiedzania naszej strony. A przy okazji zdobywamy mnóstwo linków zwrotnych, które pozwolą nam osiągnąć wyższe pozycje w wyszukiwarkach.

Wsparcie agencji interaktywnej

Umiejętne i skuteczne wykorzystanie wszystkich form promocji, jakie daje nam internet, wymaga sporej wiedzy i dużego nakładu pracy. Oraz czasu, który zazwyczaj jest na wagę złota.

Nieocenioną pomocą w takiej sytuacji może się okazać profesjonalna agencja interaktywna specjalizująca się w marketingu internetowym obejmującym SEO, social media, content marketing, public relations w tym media relations i komunikację kryzysową – mówi Kamil Lipa, Project Manager. – Taka agencja interaktywna opracuje i wdroży kompleksową strategię komunikacji, która pozwoli z powodzeniem wykorzystać potencjał każdego z tych narzędzi gwarantując najlepsze możliwe korzyści wizerunkowe, a ostatecznie również wymierne korzyści finansowe.

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.