OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Case study: od namingu po wielkie otwarcie restauracji Próżna Kaczka

Lubimy wyzwania i zawsze chętnie je podejmujemy. Tak było w przypadku świeżo wyremontowanej restauracji w Hotelu Scout w Częstochowie. Właściciele szukali agencji, która pomoże im w stworzeniu nazwy oraz obsłudze graficznej (projekt logo, Księgi Znaku, menu). Na przestrzeni 2019 roku nasza współpraca ewaluowała – założyliśmy i obsługiwaliśmy profile w mediach społecznościowych oraz zaprojektowaliśmy i postawiliśmy stronę internetową. Byliśmy również odpowiedzialni za promocję wielkiego otwarcia, które miało miejsce w maju 2019 – zaprosiliśmy do współpracy częstochowskich influencerów, nakręciliśmy spot reklamowy i nadzorowaliśmy całe wydarzenie.

Klient: restauracja Próżna Kaczka
Cel: branding dla odnowionego obiektu (łącznie z namingiem, zaprojektowaniem logo, stworzeniem systemu identyfikacji wizualnej), promocja w sieci oraz budowa strony www.

 

W toku naszej współpracy z restauracją Próżna Kaczka zajmowaliśmy się między innymi:

 • kompleksowym brandingiem łącznie z namingiem,
 • zaprojektowaniem logo,
 • stworzeniem systemu identyfikacji wizualnej i księgi znaków,
 • marketingiem w mediach społecznościowych (Facebook oraz Instagram),
 • projektowaniem i produkcją materiałów POS (menu, ulotki),
 • inlfuence marketingiem oraz współorganizacją eventu,
 • video marketingiem,
 • zrealizowaniem strony www.

 

Początek współpracy

Z Hotelem Scout, w którym mieści się restauracja Próżna Kaczka, współpracowaliśmy od kilku lat. Byliśmy również odpowiedzialni za branding parku zabaw Yelonkowo oraz marketingowe wsparcie Hotelu Strzelnica – oba obiekty należą do tych samych właścicieli.

W 2019 roku nasz Klient zrobił gruntowny remont restauracji przy Hotelu Scout, całkowicie zmieniając jej oblicze. W trakcie metamorfozy zajęliśmy się brandingiem (w tym namingiem), zaprojektowaniem oraz wydrukowaniem menu, budową strony internetowej oraz rozkręceniem mediów społecznościowych.

 

Największe wyzwania:

 • stworzenie chwytliwej i oryginalnej nazwy restauracji,
 • opracowanie logotypu i layoutu atrakcyjnego dla gości,
 • stworzenie czytelnej i nowoczesnej strony internetowej,
 • dostosowanie strony do urządzeń mobilnych,
 • promocja wielkiego otwarcia restauracji.

 

Skąd wzięła się nazwa i logo Próżna Kaczka?

Od początku było wiadomo, że specjalnością restauracji będzie kaczka. Co więcej, spora część dań miała być przyrządzana metodą sous vide, czyli gotowana w próżni, w precyzyjnie ustalonej temperaturze od 55 do 60°C.
Po niejednej rozmowie z Klientem, burzy mózgów i analizie rynku powstała nazwa nawiązująca do najważniejszego dania z karty i specyficznej metody gotowania – Próżna Kaczka. Równocześnie idealnie wpasowała się w industrialne, acz przytulne wnętrze restauracji.

Jak przystało na pewną siebie „osobę”, która jest świadoma swoich zalet, na stronie restauracji przeczytacie: Jesteśmy po to, aby zaspokajać Wasze najśmielsze pragnienia kulinarne, drażnić Wasze zmysły i cieszyć najwybredniejsze podniebienia. Jesteśmy po to, aby Was rozpieszczać… mówiąc w skrócie – próżno szukać lepszej restauracji.
Logo nawiązuje do specjalności restauracji oraz hasła „nieprzyzwoicie pyszne jedzenie, którego próżno szukać gdzie indziej”. Jest dostojne, harmonijne i nowoczesne – podobnie jak lokal i główna bohaterka całego zamieszania.

 

Media społecznościowe

Do sierpnia 2019 roku byliśmy odpowiedzialni za prowadzenie firmowego profilu na Facebooku. „Mieliśmy jasno określone cele prowadzenia fanpage’a Próżnej Kaczki: przyciągnięcie do restauracji nowych gości – nie tylko hotelowych, wyodrębnienie restauracji od Hotelu Scout, zrobienie szumu wokół otwarcia oraz kolejnych eventów. Zaproponowałam specyficzny rodzaj komunikacji – narracja kaczki. Pomysł bardzo się spodobał!” mówi Anna, specjalistka ds. social media.

Dodatkowo, założyliśmy i prowadziliśmy konto na Instagramie. W niecałe 2 miesiące (maj-lipiec 2019) zdobyliśmy ponad 300 polubień bazując wyłącznie na zasięgu organicznym. Dbaliśmy o spójny wygląd konta, dodając zdjęcia najwyższej jakości, w odpowiedniej kolorystyce.

 

Wielkie otwarcie i współpraca z influencerami

16 maja 2019 roku odbyło się oficjalne otwarcie restauracji Próżna Kaczka. Na event zaprosiliśmy częstochowskich influencerów oraz dziennikarzy m.in. Paulę, Patrycję oraz Dawida Czerniuka (z portalu https://modnaczestochowa.pl/).
Relacjonowaliśmy event w mediach społecznościowych restauracji m.in. nagrywając relację live – wywiad z szefem kuchni Adamem. Byliśmy również odpowiedzialni za Insta oraz FacebookStories.

Wydarzenie okazało się nie lada sukcesem – restauracja była pełna, a po evencie w mediach społecznościowych pojawiło się dużo pozytywnych komentarzy.

 

Video marketing

We współpracy z firmą All in Motion przygotowaliśmy również dwa filmy promujące restaurację Próżna Kaczka. Jeden z nich to interaktywna prezentacja, która została umieszczona jako video w tle na Facebooku.

Drugi z nich to 1,5-minutowa relacja z wielkiego otwarcia:

W obu przypadkach staraliśmy się podkreślić nowoczesny, a zarazem przytulny wygląd restauracji. Zależało nam również na pokazaniu smakowitości dań. Wszystko w zgodzie z hasłem „pysznie i stylowo”.

Strona internetowa w formie intuicyjnego one page’a

Naszym zadaniem był wybór one page’a, który spełni wszystkie wymagania klienta i wpasuje się w strategię marki. Postawiliśmy na elegancką i przejrzystą stronę, na której zawarliśmy podstawowe informacje na temat restauracji i menu. Ważnym elementem jest smakowita galeria oraz opinie zadowolonych klientów.

 

Cieszymy się, że byliśmy częścią tak pysznego projektu. W pewnym momencie nasze drogi się rozeszły, ale gdy tylko jesteśmy w Częstochowie, chętnie odwiedzamy Próżną Kaczkę. I oczywiście trzymamy za nią kciuki, aby podbiła serca i podniebienia jak największej ilości mieszkańców.

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.