OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

Jak prawidłowo przygotować artykuły eksperckie?

W dzisiejszym świecie każdy z nas stara się być ekspertem w swojej dziedzinie. Jednak nie każdy z nas wie, jak zrobić to dobrze i zyskać tym samym czytelników, czy odbiorców. Dobre artykuły eksperckie są jak jego autor – na wagę złota.

Czym są artykuły eksperckie?

Artykuły eksperckie to teksty pisane przez ekspertów z różnych dziedzin, chcących podzielić się swoją wiedzą z innymi, albo osoby, które opierając się na materiałach ekspertów, starają się przybliżyć szerszej publiczność konkretną tematykę. Takie artykuły są rzetelne, wiarygodne i mają wysoką wartość merytoryczną.

Zawsze obszernie i wyczerpująco opisują wybrane zagadnienia, dostarczają czytelnikom interesujących informacji i zachęcają do zagłębienia się w dany temat. Czasami publikowane są w prasie, a czasami udostępnia się je w internecie – zawsze jednak stanowią cenne źródło wiedzy.

Zasady pisania artykułów eksperckich

Pisanie artykułu eksperckiego zaczyna się od wybrania tematyki i zebrania materiału. Poruszane zagadnienie może być mniej lub bardziej niszowe, najważniejsze, aby było ciekawe – wtedy na pewno znajdzie odbiorców. Zebrane materiały natomiast muszą być obowiązkowo zweryfikowane, ponieważ tylko w oparciu o prawdziwe informacje będziemy mogli napisać wartościowy tekst.

Jeśli chcemy wzbudzić ciekawość w czytelnikach, a nie ich zanudzić, postarajmy się, aby artykuł wnosił coś nowego do dyskusji, zamiast powielać utarte schematy i powtarzać wyświechtane frazesy. Warto postawić na oryginalność – czytelnicy na pewno to docenią.

Przy tworzeniu artykułu eksperckiego należy także zadbać o obiektywizm. Nie można przedstawiać argumentów tylko jednej strony, bo przecież każdy medal ma dwie strony, a nam zależy na rzetelności.

W przypadku tekstów publikowanych gościnnie w innych serwisach lub na blogach, trzeba szczególną uwagę zwrócić na ich dobór. Po pierwsze, muszą to być strony cieszące się dobrą opinią, które nie zaszkodzą naszemu wizerunkowi i nie poddadzą w wątpliwość naszej wiarygodności. Po drugie, ich tematyka musi odpowiadać tematyce artykułu – inaczej tekst trafi do niewłaściwej grupy odbiorców i zostanie po prostu zignorowany.

Unikając tych błędów i stosując się do powyższych wskazówek można stworzyć wysokiej jakości artykuł ekspercki, który przyniesie wiele korzyści.

Dlaczego warto pisać artykuły eksperckie?

Pisanie artykułów eksperckich nie jest łatwe i zajmuje trochę czasu, ale przynosi korzyści, chociażby dlatego, że przyciąga do naszej strony nowych czytelników zainteresowanych danym zagadnieniem i szukających ciekawych informacji – odpowiada Piotr Kurek, Content Manager. – Tym samym stanowi efektywny element strategii marketingowej, który będzie jeszcze bardziej skuteczny, jeśli umieścimy w tekście odpowiednie słowa kluczowe.

Z punktu widzenia pozycjonowania pomocna będzie także współpraca z innymi serwisami i blogami – publikując na nich gościnnie artykuły eksperckie zyskujemy linki zwrotne do naszej witryny, a to pozwoli podnieść jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu nasza marka zwiększy zasięgi, stanie się bardziej rozpoznawalna i zyska dobrą opinię.