OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Napisz, zadzwoń, przyjdź!

logo jubileuszowe

Nowa strona internetowa i logo na jubileusz dla firmy Autosan

Z firmą Autosan skontaktowaliśmy się i przygotowaliśmy wycenę materiałów reklamowych w 2019/2020 roku. Ostatecznie nie zajęliśmy się produkcją kalendarzy, za to w 2021 roku, w trakcie rozmów z Klientem, dowiedzieliśmy się o zbliżającym się, okrągłym jubileuszu. Zgodnie stwierdziliśmy, że 190-lecie istnienia spółki warto odpowiednio uhonorować. To również idealny moment na zmiany, stworzenie logo na jubileusz, odświeżenie key visuala czy postawienie nowej strony internetowej.

Klient: Autosan – polski producent autobusów, wyrobów dla sił zbrojnych oraz komponentów do pojazdów szynowych

Cel: podkreślenie 190-lecia istnienia firmy poprzez odświeżenie key visuala, logo na jubileusz oraz nową stronę internetową

W toku naszej współpracy zajęliśmy się:

  • zaprojektowaniem oraz zakodowaniem nowej strony www,
  • zaprojektowaniem logo na jubileusz 190-lecia,
  • odświeżeniem key visuala (zaprojektowaniem grafik do newslettera, templatek na Facebooka, stopki mailowej, wizytówek oraz grafik do prezentacji multimedialnej),
  • zaprojektowaniem oraz wydrukiem kart produktowych w dwóch językach,
  • projektem kartki świątecznej w wersji online.

 

Claim „Napędza nas postęp od 1832 roku” inspiracją do nowej strony internetowej

Przed przystąpieniem do konkursu (w połowie 2021 roku) na stworzenie nowej strony www otrzymaliśmy następujące wytyczne od Klienta:

  • w chwili obecnej nasza firma stawia na alternatywne napędy przyjazne środowisku,
  • przygotowujemy autobus wodorowy (to dla nas bardzo ważne),
  • jesteśmy polską firmą o bogatych tradycjach – w przyszłym roku obchodzić będziemy jubileusz 190 lecia,
  • naszym symbolem jest bocian (logotyp od wielu lat to właśnie stylizowany bocian),
  • szukamy nowego hasła reklamowego, które będzie zgodne z powyższą charakterystyką.

Nasz pierwszy koncept opierał się na haśle „Podróż przez pokolenia”. Ostatecznie stanęło na claimie „Napędza nas postęp od 1832 roku”. Postanowiliśmy iść za ciosem i zaprojektować stronę główną nawiązując do historii Autosanu (190 lat istnienia), a równocześnie podkreślić nowoczesne, ekologiczne rozwiązania stosowane w najnowszych modelach autobusów („napędza nas postęp”).

Nowa strona www miała być nowoczesna, bardziej czytelna, a równocześnie podkreślać polskość i bogate tradycje Autosanu. Założenia wdrożyliśmy między innymi poprzez wprowadzenie sekcji z osią czasu (na stronie głównej oraz osobnej podstronie), która w atrakcyjny sposób prezentuje historię firmy.

Połączenie tradycji oraz nowoczesnej strony firmy podkreślają również hasła na slajderze na stronie głównej („AUTOSAN to firma tworzona z myślą o pokoleniach…przez pokolenia!” czy „Stosujemy zero i niskoemisyjne napędy – dbamy o naszą planetę.”).

Na stronie znajduje się również kilka „smaczków” na przykład ruchome koła autobusu, które dodatkowo podkręcają claim „Napędza nas postęp od 1832 roku”.

Poza stroną główną zaprojektowaliśmy również 6 podstron: aktualności (pojedyncza aktualność oraz agregat), kalendarium, uniwersalna strona z treścią, oferta, strona produktowa.

 

Logo na jubileusz firmy

W jubileuszowym okresie podejmuje się szereg dodatkowych działań marketingowych oraz wizerunkowych, które mają efektywnie komunikować otoczeniu fakt jubileuszu, budując jednocześnie wizerunek marki. Takim właśnie działaniem jest m.in. stworzenie jubileuszowego logo, które powinno być proste, przejrzyste i nawiązywać do aktualnego key visuala firmy.

Zależało nam na tym, aby logo na jubileusz dla Autosanu było tylko uzupełnieniem, dopełnieniem aktualnego logo, a równocześnie nadało mu lekkości. Chcieliśmy również, żeby dobrze prezentowało się zarówno w pionie, jak i poziomie. Zaprojektowaliśmy logo w złotym odcieniu oraz bieli i czerni.

 

Projektowanie graficzne i produkcja materiałów reklamowych

Postawienie nowej strony internetowej dobrze połączyć z odświeżeniem materiałów reklamowych online’owych oraz offline’owych. W trakcie współpracy z Autosanem zaprojektowaliśmy nową stopkę mailową, wizytówkę, templatki na Facebooka i do mailingu, elektroniczną kartkę świąteczną, grafiki do prezentacji multimedialnej oraz prospekty, czyli karty produktowe w dwóch językach, które również drukowaliśmy (dodając uszlachetnienie w postaci nadruku UV).

 

Jest nam niezmiernie miło, że firma z tak wieloletnią tradycją zaufała nam i powierzyła postawienie nowej strony internetowej oraz zaprojektowanie logo na jubileusz i innych materiałów reklamowych. Cieszymy się, że dołożyliśmy swoją „cegiełkę” do obchodów 190-lecia istnienia Autosanu.

W Grupie Infomax zajmuję się przede wszystkim marketingiem internetowym. Doradzam Klientom i naprowadzam ich marki na właściwe tory. Tworzę, a następnie wdrażam strategie marki i komunikacji. Mam hopla na punkcie mediów społecznościowych (w szczególności Instagrama), e-mail oraz influence marketingu. Uwielbiam podróże (w szczególności Meksyk), tajską i hinduską kuchnię oraz wszelkiego rodzaju aktywności. Po godzinach prowadzę bloga podróżniczo-lifestyle'owego Gadulec.pl.