W rytmie eko – jak wykreować obraz marki odpowiedzialnej?
Minęły lata, w czasie których głównym powodem zakupu było logo. Obecnie konkurencja jest ogromna i cały czas trwa walka o klienta. Dlatego nie wystarczy dobry produkt czy znany "znaczek". Wiele firm sprzedaje nie tylko lepszy jakościowo produkt czy usługę, ale przede wszystkim wizerunek, czyli pewną obietnicę. Wysoka jakość i świetna reklama to za mało. Dla konsumenta coraz większe znaczenie ma tożsamość marki oraz jej reputacja. Budowanie wizerunku wiąże się nie tylko z produktem lub usługą, ale również ze wszelkimi innymi działaniami na zewnątrz firmy.
Digitalizacja marketingu w B2B. Szansa czy must have?
Nasze nawyki zakupowe z B2C mają niewątpliwie wpływ na oczekiwania dotyczące procesu sprzedaży i obsługi Klienta oraz marketingu B2B. Zauważyłeś, jak w ostatnich latach zmienił się sposób robienia zakupów?
Najciekawsze akcje CSR-owe w pierwszym półroczu 2020
Wiele firm wykorzystuje czas pandemii na działania CSR-owe. Poniżej kilka najciekawszych przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu z minionych 6 miesięcy.
Jak zaprojektować dobre logo i jak duże ma to znaczenie
Ludzkość od tysięcy lat wykorzystuje znaki, symbole oraz mniej lub bardziej złożone obrazy celem przekazania różnych informacji, utrwalania ważnych wydarzeń, wierzeń religijnych, obrzędów - jednym słowem komunikowania się. Mimo upływu czasu, ewolucji człowieka i postępu cywilizacyjnego rola, funkcja i siła oddziaływania znaku nie zmalały, mało tego, wydaje się, że różnorodność współczesnych mediów jeszcze bardziej utrwala ich znaczenie.
Oryginalny pomysł pierwszym krokiem do rozpoczęcia współpracy
Klient: Regesta Branża: transportPomysł i plan Porządny research to punkt obowiązkowy przed spotkaniem z nowym Klientem. Warto dowiedzieć się z jaką firmą mamy do czynienia, poznać daną branżę i sprawdzić jak wygląda komunikacja Klienta z rynkiem. Kolejny krok to ułożenie planu spotkania:
Wyróżnij się albo zgiń – idealny kalendarz książkowy w służbie marki
Na rynku reklamowym pojawia się wiele innowacyjnych gadżetów, jednak tradycyjny kalendarz książkowy nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Sekret tkwi w ogromnym i często niedocenianym potencjale reklamowym. Drugim, niemniej ważnym atutem, jest całoroczna eksploatacja kalendarzy. Wykorzystywane w codziennej pracy w biurze, a także poza siedzibą firmy np. na spotkaniach są reklamą naszej marki przez 365 dni w roku! Tym bardziej warto wydobyć ich maksymalny potencjał promocyjny i wykorzystać do przekazywania informacji o firmie oraz budowania świadomości i rozpoznawalności marki. Klient, korzystając z firmowych kalendarzy, obcuje z naszą marką na co dzień, co pogłębia i skutecznie utrwala istnienie marki w jego świadomości.